Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császáros szülés után mennyi...

Császáros szülés után mennyi idő után lehet újra teherbe esni? Hallottam olyat hogy 5 évig nem ajánlják, mert szétszakadhat a varrat. Mi az igazság? Befolyásolja e ezt az hogy valaki hány kiló?

Figyelt kérdés
2008. dec. 28. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 2007 novemberében szültem császárral, most megint terhes vagyok, augusztusban szülök. A dokim nekem azt mondta, hogy jó, ha 2 év eltelik, de nálam sem lesz semmi gond. Megint császárral fogok szülni egészségügyi okok miatt.

Azt, hogy a kilók hogy befolyásolják, pontosan nem tudom, talán az, aki nagyon molett, nehezebben gyógyul. De ezt nem tudom.

Miért a kérdés (ha lehet tudni..) ?

2008. dec. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 3-rom éve szültem császáral és most nem sokára ujra szülünk és talán spontán,nem kell 5 évet várni.Az orvosok folyamatosan figyalik ilyenkor a mütéti heget és ha minden rendben van lehet spontán szülni,ha nem akkor császár ujra.Persze nem javasolt rögtön párhónap elteltével teherbeesni,de nem kell 5évet várni ha nem akarsz!
2008. dec. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Augusztusban szültem, és jövö év végére terveznénk a köv babát, azaz akkor szeretnék pocakos lenni. Szülés után nagyon megugrott a sulyom, most 110 vagyok, szeretnék majd fogyni, de ha mégse sikerülne, kiváncsi vagyok mennyire ajánlatos ilyen "gyorsan" újra terherbe esni.

Vannak orvosok akik 5 évet mondanak a biztonság kedvéért, de annyit nem szeretnénk várni.

2008. dec. 28. 11:36
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én unokanővérem császár után 1,5 évre esett teherbe, és nem császárral szülte a 2. babát.
2008. dec. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%
Császár után nem hogy nem javasolt néhány hónappal teherbe esni, hanem tilos.Ugyanis életveszély miatt abortuszra kerül sor.
2008. dec. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A néhány hónap mit takar?
2008. dec. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősömnek 3x volt császára. A gyerekek 4, 2és fél, és 4 hónapos. Semmi problémája nem volt vele.
2008. dec. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem az első babáját császárral szülte. Rá 9 hónapra újra terhes lett, és mikor a második baba születése előtt pár nappal befektették (mert túl nagy volt a baba), akkor még nem voltak biztosak benne, hogy császár lesz az is. Szóval akár természetes úton is szülhetett volna, de aztán mire a szülés beindult volna, már több,mint 5 kiló volt a becsült súlya, így maradtak a császárnál. Amúgy a kilók szerintem ezt nem befolyásolják, inkább az egészséget befolyásolják, azért lenne jobb minél hamarabb lefogyni, mert a kilok nem tesznek jót se a szívednek, sem a csontjaidnak, izmaidnak, és még egy terhesség csak még jobban megviseli a szervezeted. (ezt nem bántásként írom, hanem csupán aggódásból!!!)
2008. dec. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!