Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen betegség, lett...

Terhesen betegség, lett valami baja a babátoknak, akár veleszületett bármi, szemgond, stb? Kicsit félek.

Figyelt kérdés

Elég beteg vagyok, ilyen megfázásszerű, torokfájás, de nagyon, nyirokcsomók, doki antibiotikumot írt, amit lehet terhesség alatt is, hogy nehogy szövődmény legyen, és hamar rendbe jöjjek.

Lázam szerencsére nincs, csak a torkom, fejfájás, stb...


2010. okt. 6. 14:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekem lett szemgondom, mert anyámnak terhesen kiműtöttek a hasából egy cisztát... De itt van különbség, azt hiszem.


Ugyan már. Ne aggódj, a babádnak ettől semmi baja nem lesz, "csak" Te vagy pocsékul.


Gyógyulj mihamarabb!

2010. okt. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

a húgom influenzás volt a terhessége alatt, még lázas is volt, a dokik nem tudtak vele mit kezdeni...teljesen egészséges és gyönyörű 1 éves kisfia van:)

ne aggódj, minden rendben lesz!!!

amúgy a sós vizes gargarizálás a legjobb a torokfájásra!Csak azért írom, hogy ha máskor jelentkezne, akkor egyből kezd el, és nem fog eldurvulni a dolog!

boldog babavárást és jobbulást:)

2010. okt. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, semmi baj nem lesz! Én is voltam a lányommal megfázva, most 24 hetes vagyok és már 3 napja nem látok a takonytól. A megfázás nem ártalmas a babára!
2010. okt. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi, aranyosak vagytok!


Egy ismerősöm anyukája a 8. hónapban megfázott, vagy olyasmi, és az ismerősnek szürkehályogja lett, veleszületett, bár az nem biztos, hogy összefügg.

2010. okt. 6. 15:13
 5/14 A kérdező kommentje:
Lemaradt, 5. hónapban vagyunk.
2010. okt. 6. 15:13
 6/14 A kérdező kommentje:
Elvileg torokgyuszim van, Ospent adtak rá amúgy.
2010. okt. 6. 15:14
 7/14 anonim ***** válasza:
Valamelyik nap ugyanilyen félelem tört rám. Mondjuk nekem a nátha miatt nem (pedig kétszer voltam beteg), hanem amiatt kezdtem el aggódni, hogy mennyi káros dolgot megeszik az ember akaratlanul is.. és hogy nem csinál-e ez bajt a babánál.
2010. okt. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A nővérem 7-8 hetesen lett nagyon beteg (41 C-os láz, torokgyulladás, nátha stb.), a lányának semmi baja nem lett. Egyébként ma már 19 éves orvostanhallgató. :)

Ne izgulj, minden rendben van a pocaklakóddal! Mihamarabbi gyógyulást!

2010. okt. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány hetes terhes vagy, de nekem a következő jutott eszembe és tanácsolta védőnőm, hogy a nőgyógyászaton esetleg vesznek tőled vért, hogy a bizonyos vírusokkal hogy állsz. Átestél-e bizonyos betegségeken, védett vagy vagy esetleg fertőzött.

Ugyanettől aggódom, bár nálunk a kisfiam beteg mandulagyull., nyirokcsomó duzzanat stb., de neki a vérvétel bizonyította, hogy mirigyláza van (mononucleosis). Rettegek attól, hogy elkaptam, elkapom. Nem találok tüneteket magamon, azért utánaérdeklődtem.

Próbálj meg vérvételt kérni a problémádra! Egyébként is végeznek rutinból ilyen szűrést (vírusra, hepatitisre stb.)

2010. okt. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

17:04!

Nem mindegy a nyirokcsomó probléma e a kiinduló, vagy a torokfájás. Becsapós. Így a gyógyszer sem mindegy! Csak az említett nyirokcsomók miatt érzem azt, hogy "okoskodjak", ugyanis a kisfiamnál is ráhagyták volna, hogy mandulagyulladás és kész.

Viszont a mirigyláz (és még mindig abban az esetben ha ez fennállna) esetében egy kissé körülnéztem és felkészültem amennyire lehet. Ha érdekel, akkor kérlek írd meg!

2010. okt. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!