Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Antibiotikum koraterhesen?

Antibiotikum koraterhesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ureaplasma urealyctum baktériumra kaptam először Sumamed antibiotikumot utána 4 nap eltéréssel ciprofloxacint, mivel az előző nem hatott.

Nem tudtam, hogy babát várok, kb 2-3 hetes lehettem, amikor ezeket szedtem. Lesz baja a babának? :( az orvosom annyit mondott, hogy emiatt nem szokott elvetetni....

Most 8 hetes vagyok.



2023. márc. 15. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gond, antibiotikumot terhesen is lehet szedni.
2023. márc. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, csak sajnos a ciprofloxacin elvileg árt. De semmit nem mondott volna az orvosom, hogy azokban a hetekben is :( a háziorvos is annyit mondott, hogy nem kellett volna szedni, de hát mindent kibírnak ezek a gyerekek, vannak csodák...
2023. márc. 15. 15:58
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Először is, ha tudod hogy védekezés nélkül szexeltél, akkor miért nem teszteltél, mielőtt elkezdted szedni a gyógyszert? Az orvosod is aranyos, hogy ezt akkor nem mondta. Ne haragudj, de ezt nem is értem. Hogy magadtól nem jut eszedbe egy dolog, de hogy ő sem említi... Az ureaplasmával meg így is úgy is kezdeni kellett volna valamit terhesen is. Most már nem tudsz mit csinálni, csak bízni a legjobbakban, de szerintem nem lesz baj. Azt gondolom, hogy 2-3 héttel a fogantatás után még a mindent vagy semmit elv érvényesült volna, ha valami maradandó kárt okozott volna a gyógyszer. Ugyanúgy mint a koraterhesen jól berúgó anyukák. Általában ott sem történik baj.
2023. márc. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz meg egy genetikust, az a biztos. Nőgyógyászok nem értenek ehhez annyira. Én teljes laikusként azt gondolom nem árthatott az 5.-6. terhességi hét előtt.
2023. márc. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Amennyiben lehetséges, terhesség alatt kerülje a Ciprofloxacin 1a Pharma filmtablettaalkalmazását."

Ez azért nem tűnik olyan vészesnek. Ha bajt okozna, azt írnák nem szabad szedni.

2023. márc. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A sumamed teljesen biztonságos. A ciprofloxacin bizonytalan, de amit feltételeznek, az a csontproblémák kialakulása, ami a második trimeszterben folyik. Nem lesz semmi gond nagy valószínűséggel.
2023. márc. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Én is nagyon bízom benne, hogy nem okoztam kárt, nyilván nem állt szándékomban.

3-as válaszoló, teszteltem a gyógyszer szedése előtt, mivel tudtam, hogy nem védekeztünk. A teszt negatív volt. A gyógyszerek beszedése után nem jött meg a menstruációm, a teszt is pozitív lett.

Az orvosom sajnos semmiről nem tájékoztatott, a normális tünetekről sem, illetve milyen tünetek esetén van baj...

2023. márc. 15. 17:01
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
2-3 hetes terhesen, tehát kb akkor, amikor összehoztázok. Semmi baja nem lesz
2023. márc. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!