Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik, hogy 9-10.héten...

Létezik, hogy 9-10.héten szinte minden tünet elmúlik?

Figyelt kérdés
Terhesség eleje óta feszült, görcsölgetett a hasam szinte minden nap pár percig, gondolom nyúltak a szalagok…derékfájás is sokszor volt jelen. Mellem már az eleje óta fájdogál, néha feszül, néha alábbhagy, mèg minimálisan mindig jelen van. 8-9.héten tört rám az émelygős szakasz. Éreztem, hogy a méhem olyan nehéz, sokat puffadtam és minden tevékenység kényelmetlen volt. 10.hetet töltöttem tegnap, 3 napja minden tünetem megszűnt, kivéve a mellfájdalom. Létezik, hogy ilyenkor már minden megszűnik? Olyan “üresnek érzem a méhem”, nem fájdogál/feszül semmim, nem fáradok, mintha nem is lennék várandós. Köszönöm a tapasztalatokat és segítséget!

2023. márc. 16. 11:22
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
88%
Létezik, a tünetek jönnek-mennek. Nekem pl nem volt semmi tünetem, mégis ott volt a fiam, már meg is született.
2023. márc. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
69%
Jó eséllyel csak korán kezdődött el nálad az áldásos második trimeszter állapota :) Én az első lányomnál, amíg nem éreztem mozogni napi többször, folyton azon izgultam, hogy nem érzek semmit, biztos baj van - de persze minden rendben ment. Tudom, hogy nehéz ilyenkor elhinni, de ne aggódj, bizros nincs semmi baj, élvezd ki, hogy jól érzed magad! De ha az megnyugtat, menj el egy UH-ra a biztonság kedvéért, és utána már nyugodt szívvel élvezheted a rosszullétmentes heteket.
2023. márc. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Létezik. Nem is ritka jelenség.
2023. márc. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a szerencséseknél az 1. trimeszter végére elmúlik.
2023. márc. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!😊 csak olyan korainak és ijesztőnek tűnt… 🥹
2023. márc. 16. 12:07
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek. Nekem is annak tűnt, mikor 10 hetesen az egyetlen értékelhető tünet (brutál mellfeszülés) egyik napról a másikra semmivé lett. Persze később visszajött, de ezt ugye ki tudhatta :D Én nem bírtam magammal, és elszaladtam magánba UH-ra. Minden rendben volt, és mondta is a doktornő, hogy ilyenkor teljesen természetes, hogy hosszabb-rövidebb időre megszűnnek a tünetek. Az interneten kutakodva hajlamosak vagyunk egyből a legrosszabbra gondolni. Mondjuk úgy is vannak megírva a nagy okosságok.
2023. márc. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt 2 nap mikor hirtelen semmi "bajom " nem volt, pont ezekben a hetekben. Aztán másnap reggel kapaszkodtam a wc-ben, úgy hánytam a semmit. Se előtte, se utána nem hánytam, de gondolta akkor megnyugtat, hogy minden rendben. Szóval van ilyen, hogy jönnék mennek a tünetek.
2023. márc. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
76%

A tünetek jönnek-mennek.

Nekem 7 héttől tartott a 11.hétig utána mondhatni semmi.


Sajnos rossz tapasztalatom is van volt tünetem majdnem 2 hétig úgy hogy már nem is fejlődőtt a magzat és szívhang se volt már.

2023. márc. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Teljesen átérzem kedves utolsó!🥺 sajnos tavaly volt egy vetélésem elég korán, így minden tünet vagy változás ijesztő számomra. Nyilván nem lehet végig aggódásban élni, de nagyon várom a 12.heti genetikai uh-t. 8+1hetesen voltam legutóbb, akkor mindent rendben találtak. Illetve 2 hét van még a következőig. Eléggé vacillálok, hogy elmenjek-e még előtte uh-ra, viszont ha nem muszáj nem szeretnék “rosszat” tenni a túlzottan sok ultrahanggal sem.

2023. márc. 16. 14:30
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező,

én ma vagyok 11+1 hetes és a mellfeszülésen kívül eddig semmilyen tünetem nem volt (néha puffadás)

viszont épp a napokban figyeltem fel rá, h a mellfájdalom is megszűnt...12.heti geneteikai uh-m pedig csak 28-án lesz...addig izgulhatok 😊

szóval nem vagy egyedül, veled izgulok én is😊

2023. márc. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!