Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik, hogy 9-10.héten...

Létezik, hogy 9-10.héten szinte minden tünet elmúlik?

Figyelt kérdés
Terhesség eleje óta feszült, görcsölgetett a hasam szinte minden nap pár percig, gondolom nyúltak a szalagok…derékfájás is sokszor volt jelen. Mellem már az eleje óta fájdogál, néha feszül, néha alábbhagy, mèg minimálisan mindig jelen van. 8-9.héten tört rám az émelygős szakasz. Éreztem, hogy a méhem olyan nehéz, sokat puffadtam és minden tevékenység kényelmetlen volt. 10.hetet töltöttem tegnap, 3 napja minden tünetem megszűnt, kivéve a mellfájdalom. Létezik, hogy ilyenkor már minden megszűnik? Olyan “üresnek érzem a méhem”, nem fájdogál/feszül semmim, nem fáradok, mintha nem is lennék várandós. Köszönöm a tapasztalatokat és segítséget!

2023. márc. 16. 11:22
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

én is épp tegnap foglaltam be az időpontot, mert hirtelen belém hasított, h vmit elfelejtettem😆


reggelente alig látszik a pocakom, délutánra mindig nagyobb, de ha csak ücsörgök, akkor nagobb igen.🤷‍♀️


nekem is elég stresszes és szintén június végéig tervezem 😊

26. héten, június 30ig dolgozom bentről (heti 1-1 home office-al). akkor leszek 26-27 hetes én is.🙂

de épp tegnap nézegettem, h 20. hét után milyen gyorsan nő a pocak...nem tudom mekkora lesz már 26 hetesen... nem lesz olyan kényelmes üldögélni...sztem szaporítom majd a home office-kat😄


júlisban pár nap home office + maradék szabadság (jelenleg még 18 napom van idénre) Te kiveszed az éves szabikat táppénz előtt?


aztán augusztus-szeptember táppénz és ha minden jól megy, akkor születés előtt jó lenne csedet igényélni amiatt, mert úgy kevesebb papírt kell intézni😆 munkáltatónál csak le kell adni egyben a csedet/gyedet (ha tb kifizető) és ennyi. de születés után kellenek a gyerek okmányai is stb -ha jól tudom

2023. máj. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Ez jó tervnek tűnik😁

Én is úgy terveztem a csedet, egyszerűbbnem tűnik😅 a szülés utáni okmányleadásnak még nem néztem utána, de köszönöm, felírom a listára🫣😁

A teljes éves szabit nálunk sajnos nem engedik, csak az időarányosan kivehetőeket lehet🙄 22 napok van egy évre, sajnos minden hónapban kötelezően kivetetnek velünk (covid óta agymenése van a cégnek), így kb még maradt 3 napom a 11ből, mivel a maradék 11 az év második felére lenne🤦🏻‍♀️

Szóval én 2 hónap tp-n leszek terveim szerint🥲

2023. máj. 4. 20:45
 23/32 anonim ***** válasza:

ja értem


biztonság kedvéért lehet, h én sem veszem ki mindet...fene tudja😀


tp jobban fizet, mint majd a gyed, úgyh min. 1,5 hónapot biztosan én is azon leszek🙂


nálam úgy jön ki, h minél később lenne érdemesebb a csedet megigényelnem, mert akkor több prémiumos hónap kerülne a csed alapomba😁 persze az ember csak tervezget, aztán lehet, h már pl júniusban bedurran a derekam és mehetek tp-re🤷‍♀️😀


neked sincs amúgy semmi extra terhestüneted? ha nem növekedne kicsit a pocakom, kb észre venném, h várandós vagyok (szerencsére🙏🙏)😄 remélem így marad sokáig😀

2023. máj. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

A gyermek adatait, okmányait mindenképp be kell nyújtani a szülés után. Semmivel sincs több papírmunka, főleg ha kifizetőhely a munkáltató és még normálisak is. December 12-én megszületett a gyermekem, január 10 előtt beküldtem e-mailben (közben postán az eredeti) az igénylőt, taj-ról fotót, és az esedékes fizu napján utalták a csedet. Semmivel sem bonyolultabb mint pótlólag beküldeni a gyerek adatait :)

Ha meg a tp több mint a gyed, akkor végképp érdemesebb a szülés napjától megigényelni.

2023. máj. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Ha tp több, mint a gyed, ne légy magad ellensége azzal, hogy szülés előtt igényled a csedet. Akkor szülésig érdemes táppénzen lenni.
2023. máj. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

ez szuper hír, köszönöm a javítást és az infót is😊😊


mennyinidő alatr készülneknek el a babó okmányai?

2023. máj. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Ahh ezt jó tudni, köszönjük az infót!😊


Én sem érzek semmit, teljesen kivagyok ettől🤣 derékfájás van délutántól, de ezen kívül észre sem veszem, hogy várandós vagyok… hasamon sem látom a változást túlzottan🥲

2023. máj. 5. 14:01
 28/32 anonim ***** válasza:
A születési anyakönyvi kivonat, a taj, és a lakcímkártya nekünk egy héten belül megjött, miután hazaértünk a kórházból. Az adókártya tartott tovább, 1 hónap.
2023. máj. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

köszönjük az infót!🙂



nekem kicsit már nőtt a pocakom, de ennyi

néha érzem őt mozogni, de csak nagyon gyengén

2023. máj. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Szia!


Minden rendben volt a 2.genetikai uh-n?☺️ hogy vagy?

2023. máj. 24. 08:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!