Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív teszt után mennyi idő...

Pozitív teszt után mennyi idő múlva mentetek nőgyógyászhoz? Vagy házi orvoshoz? Mert mi van akkor ha a nőgyógyász csak hónapok múlvára ad időpontot?

Figyelt kérdés

2023. márc. 18. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Semmi. 12. hétig érj oda, az a lényeg.
2023. márc. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A 6-8. hétnél hamarabb nincs értelme menni. A háziorvos nem tud veled mit kezdeni, mert a terhesség megállapításához a nőgyógyász kell.


Bejelentkezeskor meg ha valóban több hónapos a varolista, akkor jelezd mi a helyzet. De egyébként meg muszáj adniuk időpontot, hiszen vannak kötelező vizsgálatok(pl a 12. heti genetikai uh, meg vedonohoz is kell menni, de ha az abortuszt vesszük peldanak, azt se lehet a végtelensegig húzni).

Ha meg nem veszik figyelembe, akkor marad a magánszféra.

2023. márc. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Ha megmondod, hogy terhességmegállapításra mész, akkor nem hónapok múlva adnak időpontot. Nálunk a terhességmegállapításhoz időpont sem kell, bemész és ellátnak.

Két, de inkább 3 hétnél hamarabb nem érdemes, mert úgy se látnak mindent, felesleges körök neked is, meg az egészségügyi rendszernek is.

A háziorvoshoz meg elég akkor menni, ha megvan a kiskönyv, azt meg a védőnő fogja adni, de oda is csak akkor kell menni, ha a nőgyógyász megállapította a terhességet.

2023. márc. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Nekem a körzetes nőgyógyász 15. hétre adott volna időpontot a terhesség megállapítására(a magánrendelésére lett volna hely 2 héten belül), így körzeten kívül kértem egy másik rendelőben. Kereken 7 hetesen voltam az első ultrahangon.
2023. márc. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az első gyereknél a 7. heten és minden rendben is volt. aztán a "masodiknal" az 5. heten kezdtem és hetente.. de nem láttak semmit csak üres petezsakot. missed ab lett. szóval tokmindegy, hogy korán mész vagy későn csak a 12.het előtt menj.
2023. márc. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Január közepén kértem időpontot az sztk-ba, jeleztem, hogy pozitív a tesztem, és terhességmegállapításra szeretnék menni. A vonal végén a vénember (később kiderült, hogy ő az orvos) közölte, hogy majd azt ő tudja, és március 10-én mehetek.

Elmentem magánba, egy percig sem bánom.

2023. márc. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!