Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan tudja így (illetve én...

Honnan tudja így (illetve én is) hogy minden rendben van? Mert nem gondolnám, hogy röntgen szemei lennének.

Figyelt kérdés
8+4 hetes terhes vagyok. A nőgyógyász a mai nap csak a rizikóbesorolás papírt adta ide, de ultrahangot meg más vizsgálatot nem csinált. Előtte 7 hetesen voltam múlt hét hétfőn, ahol megállapította a szívhangot, illetve hogy 10mm nagyságú az embrió, a méh libatojás nagyságú. Nem kellett volna ultrahang vagy valami megerősíteni vagy a fejlődést követni?

2023. márc. 28. 14:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szia kérdező! Azért írok mert én is első babás vagyok, 6. héten. Te voltál már védőnőnél illetve háziorvosnál? Én nem tudom mikor menjek, nekem sem mondta az orvos.
2023. márc. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nekem az első trimesztert leszámítva minden alkalommal csináltak államiban is, kivéve mikor a genetikai UH-k eredményeit vittem másnap. Akkor csak annyiból állt a havi terhesgondozás, hogy megmérték a vérnyomásom és megnézte a leletem.

Viszont az elején, mikor megállapították hogy van élő embrió, akkor nem nézett volna meg a 12 heti uh-ig, csak külön kérésre tette. (Jóval kisebb volt a mérete mint a menstruáció szerinti kora indokolta, ezért a klinika ahol a 12 hetest csinálták, kérte hogy méressem le újra 2 hét múlva, hogy tutira jó időpontot adjanak a genetikaira.) Ha nem kérik ezt a plusz mérést, akkor a 6. hét és a 12. hét között nőgyógyász környékére sem kellett volna mennem.

2023. márc. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
11#, Ha megvan a rizikóbesorolásra vonatkozó papírod, akkor hívd fel a védőnőt, ő majd elmondja mikor menj hozzá, aztán a többit.
2023. márc. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Köszönöm 11-es! :) szép estét!
2023. márc. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
11es. 7+3 hetesen voltam először, majd tegnap másodszorra nőgyógyásznál. Legközelebb 4 hét múlva kell menni. Szerintem az orvostól függ mikor adja rizikó besorolás papírt amivel a védőnőhöz kell menni majd onnan a háziorvoshoz stb.
2023. márc. 29. 04:45
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy het telt el kb a két időpont között, az idő alatt nem sok minden történik, felesleges is lett volna az uh.

Egyébként ahogy előttem írtak, ha probléma mentes a várandósság akkor összesen 4db ultrahang van.

Ahol én élek 3, és meg orvos sem lát csak szülésnél, ha nincsen probléma, mégis működik minden és születnek a gyerekek.

2023. márc. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!