Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt voltatok...

Terhesség alatt voltatok röntgenre? És fogorvoshoz? Hányadik hétben?

Figyelt kérdés

Évek óta ( még nem volt COVID hozzáteszem) köhögtem időnközönként. Azt állitják az orvosok, allergia miatt. Mindig elmúlt, s nem tulajdonitottam neki nagyobb jelentőséget. Most terhes vagyok. Rám jött megint, főleg éjjel, de azt mondták a tüdőm tiszta, meghallgattak, nincs asztmám se, allergia ellen irtak ki gyógyszert , de nem nagyon segitett, ezért beképzeltem, hogy csak rákom van, más nem lehet, mert arra jellemző a tartós, soha el nem múló köhögés. Ma ezért elmentem röntgenre, de letakarták a hasamat, csak nem lesz baja a babámnak ugye? a tüdőm tiszta, ugyhogy nem derült ki, mitől köhögök még mindig. arra is gondoltam, h már nyomja a baba, azért rosszabbodik a köhögés. 37. hétben vagyok. S emellett ugy megfájdult a fogam, hogy ma muszáj voltam elmenni a fogorvoshoz is, és érzéstelenitő injekciót kaptam. Annyira lelkiismeretfurdalásom lett, hogy csak nem lesz baja a babának, de nem birtam türni a fájdalmat. Múlt héten édesapám váratlanul meghalt, úgy érzem mindent rám ad az Isten :( Teljesen elkeseredtem. Még mindemellett depresszióba is zuhantam apukám halála miatt, nagyon fáj, csak 51 éves volt és nagyon várta az unokáját.

Lehet vissza kell mennem a fogorvoshoz, s nagyon izgulok, h baja lehet e a babának. Mert az orvosok azt mondták, nem ajánlatos érzéstelenitőt adni, de ha muszáj, akkor muszáj, mert a fájdalmat nem lehet türni.

Nem lehet baja a babának? Nagyon féltem a kicsit, mert már elég volt a tragédiákból.



2021. máj. 28. 21:54
 1/4 anonim válasza:
Nem lehet.
2021. máj. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz baja, a fogászati érzéstelenítés teljesen ártalmatlan a babára. Őt sokk jobban megviseli, ha tűröd a fájdalmat és a szervezetedben lévő esetleges gyulladást.

És a röntgen miatt sem lesz probléma, hiszen megtették a megfelelő óvintézkedéseket, és nem is a terhességed elején jársz már, amikor a magzat nagyon érzékeny volna ilyen behatásokra.

2021. máj. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"elmentem röntgenre, de letakarták a hasamat"

Gondolom az ólomköpennyel (vagy mi az). A radiológusok ezt tanulták, azért csinálják így, hogy ne legyen baja. Az érzéstelenítő pedig olyan kis kockázat, hogy ha egy forgalmasabb út mellett sétálsz a városi szmogban, az is többet árt.

2021. máj. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia. Én is elkezdtem köhögni kb a 20 héttől,nekem csendes reflux okozta. Nem jött fel sav,csak sáv gőz, nem zárt teljesen a gyomorszáj. Nálam reggelente volt, furcsa íz a szám a, torok köszörülés, néha orrfolyás,evés után köhögés. Sajnos még áradt szülés után. Salvuz víz sokat segített 😉
2021. jún. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!