Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Voltam a kórházba 12 hetes...

Voltam a kórházba 12 hetes UH-n. 4mm lett a nyaki redő, orrcsont 1,3. Kb 5 peecig tartott a vizsgálat. Se szívhangot nem néztek kb 3 adatot írtak a papíromra. Elvileg rosszul feküdt és alig tudta megmértni. Normális ez h ennyire könnyen veszik ezt?

Figyelt kérdés

2023. márc. 28. 20:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

10es vagyok, amúgy hány hetes vagy?


bár a 4 úgyis sok lehetne, ha elmúltál 13 hetes



nekem a kombinált 12. heti genetikai volt 60 ezer


de ez tartalmaz egy vérvételt is a 8-10 héten (30 ezer) és uh a 12 héten (30 ezer)


niftit/prenat nem tudom sajnos

2023. márc. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

40 ezer volt nekem maganban az elso genetikai uh, de en csak azt kertem, kombinaltat nem, mert elmentem niftyre is es akkor az nem kellett.


A nifty 2022 oktobereben 225 ezer volt. Most nem tudom, hogy emeltek-e.

2023. márc. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

12+4

Tudom hogy sok de amilyen bánásmódban részesültem és a vizsgálat menete ahogy lezajlott nem igazán vagyok biztos abban hogy tenyleg baj van. Aztán majd kiderül.... :/

2023. márc. 28. 21:28
 14/25 anonim ***** válasza:

majd írd meg ha voltál új/más vizsgálaton, nagyon szorítok🤞❤


10 és 11 voltam

2023. márc. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Megírom. És köszönöm mindenkinek a segítséget 😘
2023. márc. 28. 23:02
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Ma már ez az normális ellátás, csoportokban is ezt látom, az a ritka, ha normálisak.


Az eredmények miatt nem lennék nyugodt, ahogy a többiek írták, én azonnal mennék vértesztre(NIPT). Az ultrahang kevésbé megbízható, ha ilyen lesz@rom módon nézi akkor meg pláne.

De ha nincsen rá pénzed, a genetikai tanácsadáson mondani fogjak a magzatvíz/méhlepény mintavételt az ingyenes, kockázatosabb de legalább biztosat mutat.

2023. márc. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én is pont ebben vagyok és azóta nagyon figyelem az ilyen kérdéseket, történeteket. Én azt mondom hogy méresd meg máshol is és a genetikai tanácsadáson úgyis el fogják mondani, hogy mik közül választhatsz. Ott válaszd a neked megfelelőt. Bár az is simán lehet, hogy elmérés, de én a helyedben mindenképp csinálnék valami + vizsgálatot, hogy megnyugodjak.


Az én történetem eddig:

Február 23-án voltam a 12. heti genetikai ultrahangon, amit nagyon vártam és reméletem, hogy minden rendben lesz és nyugodt lehetek utána, de sajnos nem így lett. 😔


A tarkóredő vastagabb volt, mint lennie kellene, ugyanis a legvégső adat 3,2 mm volt, bár minden más adat rendben volt. Teljesen kétségbeestem. Azóta minden szabadidőmben a netet bújom, hogy kapjak valami nyugató választ arra, hogy a kisbabám még egészséges lehet. Amúgy a mért terhességi kor 13 hét 4 nap, a számított kor pedig 13 hét 0 nap volt az ultrahang idején. CRL: 75,7 mm, orrcsont ábrázolódik. 28 éves vagyok.

Elküldtek magzatvíz vizsgálatra vagyis én végül ezt választottam, mert ez tűnt a legpontosabbnak, erre a vizsgálatra március 2-án krült sor, azóta az eredményt várom, amire azt mondták, hogy kb. 4 hét mire meglesz.


Az első ultrahang után kértem egy időpontot egy magánklinikára is, 4D ultrahangra. Viszont sajnos a mérés szerint akkor már 14 hét és 6 napos volt a babó, úgyhogy az tarkóredő értékét nem tudta felülbírálni, mivel kicsúsztam az időből (ami azért nem meglepő, hiszen alapból 13 és 4 naposan mentem a 12 hetes ultrahangra...), a CRL ekkor már 90 mm volt, de ugye 84 mm-ig lett volna jó, így már túl nagy volt a baba. A doktor úr ott 3,7 mm-es tarkóredőt mért, bár hozzátette, hogy ez így nem sokat jelent, mivel nincs megfelelő adat, hogy abban a korban mekkorának kellene lennie. Amúgy minden mást megnézett rajta. A szívét, a kis kezeit, a combocskáját, az orrocskáját. Hál istennek minden megfelelő volt. Az ujjacskái is tökéletesek voltak, a szíve is szépen látszott, az orrocskája és a combocskája is megfelelő méretű volt. Tényleg nagyon részletesen végig nézett mindent. (Még a nemét is megmondta, ami 80%-ban biztos.) Ő azt mondta, hogy mivel minden más rendben van, minden más stimmel így 70%-ban egészséges a baba és a magzatvíz viszgálat eredményének is negatívnak kellene lennie, legalábbis így, ilyen adatok mellett az az eredmény várható.


Picit megnyugtatott a magándoki, szóval én javaslom, hogy esetleg elmenj. Ha időben mész az is lehet, hogy ő felül tudja neked bírálni, mert elmérés történt. Az nekem is amúgy rettentően fura volt, hogy ahol a 3,2-es értéket mérték nem igazán foglalkoztak vele. Mármint biztos megmértek mindent (gondolom), de amúgy nagyon sokat mozgott, rosszul feküdt és nem mondott a vizsgálat közben semmit a hölgy, hogy na ez rendben van, ezt is megnéztem és ez is jó. A magándoki után tűnt fel, hogy ő mennyire alaposan végig nézte és hogy mennyire szépen jelezte a dolgokat, hogy mit látunk.


Amúgy meg ne feledd, hogy a tarkóredő vastagsága nem diagnózis csak gyanújel, ami alapján újabb vizsgálatokat javasolnak.


Addig is kitartást és írj majd, hogy mire jutottatok.

2023. márc. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

17-es vagyok: a magzatvíz vizsgálatra márcisu 20-án került sor***


Lemaradt egy nulla!

2023. márc. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

kedves 17-18-as


én azt olvastam, h 13 hét után egészséges tartomány lehet a 3 mm vagy kicsivel feletti, hátha ez is megnyugtat kicsit😊


(10,11,14 voltam)

2023. márc. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 17-18-19-es!


Hát minden pozitív infó megnyugtat egy kicsit, úgyhogy köszönöm! Bevallom már kikészít a várakozás. Sokszor belegondolok, hogy lehet, hogy fizetős vértesztet kellett volna választanom, mert akkor már tudnám. :( Bár úgy voltam vele, hogy a magzatvizes a diagnosztikai és ezért választottam ezt, na meg a pénz miatt is, hiszen nem vagyok milliomos és mondom, ha már lehet ezt, akkor legyen ez. De nagyon remélem, hogy minden rendben vele és egészséges. Csak ne kellene ennyire sokat várnom. Próbálom amúgy magam lefoglalni, meg járok dolgozni is és próbálok úgy gondolkodni, hogy minden rendben lesz és szerintem nem is látszik rajtam az aggódás, de vannak gyenge pillanataim amikor simán tudnék sírni emiatt. MIkor a magzatvíz mintavételre vette fel a hölgy az adatokat kb végig pityeregtem, pedig nem történt semmi extra és ő is mondogatta, hogy hát az jó, ha minden más rendben volt. De már nem kell sokat várni. 1 hét letelt!

2023. márc. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!