Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes depresszió? Mit tegyek?

Terhes depresszió? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

1 éve és egy hónapja szültem, most újra terhes vagyok, de kiderült hogy kettő baba van. Mióta megtudtam teljesen összezuhantam, és nem merem mondani a családnak hogy nem fogom bírni hiszen még a gyerkőcünk is kicsi és plusz 2 újszülöttel hogy fogom bírni itthon egyedül? Látják rajtam hogy rosszul érint a dolog de bíztatnak viszont nekem cseppet sem változik a kedvem úgy érzem nem leszek képes ellátni a 3 picit, kevés vagyok hozzá.. meg nagyobb házat is kellene vennünk stb

Elvetetni meg nem lenne szívem hiszen nem tehet róla az a plusz egy baba, hogy ő is lett... fogalmam sincs mit csináljak minden nap sírok és borzalmasnak érzem magam. Sajnos a terhességre is kihat nagyon rosszul vagyok fizikailag is és nem bírok már kb a bőrömben lenni. Túl lehet ezen jutni? Vagy mit tegyek? Keressek fel egy pszichológust?



2023. márc. 31. 11:13
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem igen, keress fel pszichológust, vagy létezik anya-magzat kapcsolatanalízis, perinatális tanácsadó, keress egy szimpatikus szakembert. És ne ezt mantrázd magadnak, hogy te ehhez kevés vagy, mert elhiszed. Igenis képes leszel rá, egy anya mindenre képes. Szegény babákat ne így várd, tegyél ellene. Ha ilyen érzésekkel jönnek a világra, érezni fogják. A férjeddel pedig beszélned kellene erről mindenképp.

Valamit pedig valóban ki kell találni, 3 pici mellé, kellene egy segítő, bébiszitter, nagyszülő, dadus....

Még van időtök mindent kitalálni, de ahhoz a ferjednek is át kellene látnia a helyzetet, tudnia kellene félelmeidet.

2023. márc. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
87%

Igen, keress szakembert.

És ne legyen bűntudatod az érzéseid miatt, te igen is jó anya vagy, hisz felismerted a problémát és lépéseket teszel annak érdekében, hogy megoldd! Nem vagy rossz anya!És ne legyen lelkiismeret furdalásod!

És szerintem igen is vond be a családot, közeli hozzátartozókat a probléma megoldásba, beszélj velük a félelemeidről, aggodalmaidról. Merj erről beszélni, mert lehet hogy kéznyújtásnyira van a megoldás.

2023. márc. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!