Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Undorodom a terhes testemtől....

Undorodom a terhes testemtől. Depressziós vagyok. Hogysn fogadjam el magam??

Figyelt kérdés

23. Hétben járok, 7 kg van rajtam, ami igazából csak a hasamon és derekamon látszik de mivel nem végzek hatalmas aerobikokat amióta terhes vagyok, meg nyilván nem csak madáreledelen élek így elégedetlen vagyok magammal. Tudtam hogy nem lesz könnyű, de azt nem hogy minden héten 3x olyan depressziós vagyok hogy a tükörbe se tudok belenézni. Zavar hogy nagyobb vagyok, hogy "mozgáskorlátozottabb" lettem és nem tehetek bármit amit eddig. Nem tudom mi segitene rajtam, de tudom most jön még csak a neheze majd a harmadik trimeszterben... :(

Hogyan lehet ezeket a változásokat feldolgoznom? Lelkileg is megvisel a terhesség, nagyon sokat sírok ..


2022. jan. 2. 19:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hormonok.. a siras azert van szerintem. Figyi, ha vege lesz, es picit nagyobb lesz a gyerkoc, ujra kezdhetsz edzeni, en is futni jártam vele. Nekem jol esett, o meg jot aludt a babakocsiban. Gondolj erre. Nem a vilag vege a terhesseg, annyi meg annyi no vissza tudja nyerni az alakjat. Most persze lehet, h zavar, de a vegeredmenyert megeri. Ha komolyabbra fordul (marmint veszelyesre) a depid, azert konzultalj szakemberrel. Nem tudom alapbol milyen a lelki allapotod, csak ezert irtam.
2022. jan. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
“Túl leszel rajta”, én erre szoktam fókuszálni.
2022. jan. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%

Hallod, van benned egy gyerek és te undorodsz, mert nagyobb a hasad? Nyilvan az, mert nő benned valami, nagyobb az étvágyad. Majd szülés után leadod. Nem ezen kell depizni, fog még sírba tenni az a gyerek eleget, ez a “legkönnyebb” része.

Attól függetlenül amúgy mert terhes vagy, még tarthatsz egészséges étrendet, nem kell ám súlyt emelni. Sok zöldség, gyümölcs, hús. A nasikat meg dugjàtok el a pitsába, chips, csoki ne legyen otthon, ahogy kenyérfélékből is csak max napi 1 szelet, mondjuk reggelihez. Sok krumplit, tésztát is lődd ki. Mindjárt nem jön fel olyan sok kiló.

2022. jan. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Tényleg arra gondolj, hogy ez átmeneti. Én 2 éve szültem, és most jobban nézek ki, mint terhesség előtt. Előtte se volt gond, 65 kg voltam 173 centihez, lovagoltam, kézilabdáztam 13 évet, szóval nem néztem ki rosszul. Most 60 vagyok, és sokkal formásabb, mint régen, pedig csak ilyen kis laza youtube videókra edzegetek, lovagolok, meg nem (mindig) zabálok összevissza. Ja és 85 kgval mentem szülni... 75 voltam, mikor hazajöttünk a kórházból. Nyugi, szép vagy most is, csak máshogy. Ez egy ilyen időszak, majd utána megint bomba leszel.
2022. jan. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Mármint 60 kg vagyok, nem 60 éves. 😅
2022. jan. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%
Megertelek, rám eddig 11 kg jött fel, annyira nem feltűnő de látom hogy vastagabb a combom, meg az egész tiszta narancsbor és lottyedt. 1.5 éve 64 cm volt a comb körterfogatom, kemény edzés utan ez 54re csökkent, a csípőm 104rol 93ra de már a combom újra 56,a csípőm meg 96..mondjuk depis azért nem vagyok de én nem szeretnék már többet hizni, nyilván fogok de az már csak a gyerek súlya legyen meg víz. Én is csak azt tudom tenni amit írtak h no csoki, chips meg sütike, probalok kevesebbet enni, de persze nem ehezni, több saláta kevesebb pizza pl meg ilyen ételek és ha nap, közben éhes lennék akkor gyümölcs. De szülés után én is tervezek majd visszamenni edzeni.
2022. jan. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A terhesség egy átmeneti állapot nem végleges, fogsz még ennél szarabbul is kinézni és szsarabbul is fogod érezni magad amikor majd tényleg rohadt terhes lesz ez az egész a végére (itt járok én most és már cefettül elegem van az egészből, kibújhatna már a babám). Aztán megszületik a baba és onnantól ha a körülmények adottak akkor visszatérhetsz az eredeti életmódodhoz, tornázhatsz, éthezhetsz ahogy akarsz, de addig is kis odafigyeléssel kordában tudod azért tartani a testedet bizonyos határig.

Arra figyelj oda, hogy jelenleg úgymond van időd magadra mentálisan, ha meglesz a baba akkor sokkal nehezebb lesz és ha most ennyire kivagy, akkor esélyesen szülés után sem lesz könnyű, úgyhogy kezdj el tudatosan készülni arra az időszakra, csinálj terveket, olvass utána dolgoknak, szervezz segítséget stb. Kitartást!

2022. jan. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
18%
Persze, pontozzatok le, mert le mertem írni, hogy jól nézek ki. 😂😘
2022. jan. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

3-mas és 6-os... azért annyira nem vagyok hülye hogy egy darab csokit és sütit se egyek, az önkinzás, ugyanannyit eszek csokit és sütit mint a terhesség előtt. A terhesség nyilván nem tonnaszám zabálást jelent, legalábbis nálam nem. A hízásom a terhességnek és a hormonoknak tudható be, meg annak hogy nem kemény súlyos edzéseket folytatok mint korábban. De régen js ettem édességet. 🤷‍♀️ Én maga a terhesség miatti változásoktól vagyok depressziós hogy testileg nyúlok meg mindenhol, és növekszik a termetem... Igazából úgy fogalmaznék hogy nem is hízás, hanem testalkat változás. Ahol eddig feszes volt ott most löttyedtebb, vagy másfelé húzza a gravitáció. Ezesetben hiába eszek ugyanannyit ha az én genetikám szerint így változik a test, nagyon szerencsések azok akik ugyanúgy néznek ki comb-popsi ügyileg, úgy hogy kb minden másnap tornázok Rubint Rékára. Min. 40 percet.

Pont ezért nem táplálkozási tanácsokat kértem hanem azt hogy lelkileg hogyan feldolgozható ez, mi segít abban hogy elfogadjam az új Énem ami reméljük ideiglenes.

2022. jan. 2. 20:42
 10/17 anonim ***** válasza:
95%
Egy jó tanács, ha nem akarsz pár éven belül tönkrement ízületeket akkor rubint réka tornait hagyd abba, rengeteg edző mondja hogy baromi egészségtelen, enyém is megerositette. Borzasztó ízület gyilkos gyakorlatai vannak, károsabb mint hasznos.
2022. jan. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!