Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én most vagyok 16 hetes...

Én most vagyok 16 hetes terhes! Azt tudom h csak később lehet megvenni a baba dolgokat de mégis kb. mikor mert én már úgy vásárolnék! De abból ugye nincs gond hogyha már nézegetem h mi mennyi?

Figyelt kérdés
2010. okt. 8. 12:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%

Miért is?

nincs semmi szabály törvény arra hogy csak x. hét betöltése után lehetne sapkát body-t venni..

persze ha babonásak vagytok akkor más a helyzet.


nincs gond persze nézegess irj listát és olvasgass minket hogy mi a hasznos tegyél fel kérdéseket ha vannak.


Boldog babavárást!

2010. okt. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
én is ennyi idős vagyok. ha kiderül a neme, én el kezdek vásárolni. már be vagyok sózva :)
2010. okt. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Jaj, te! :) Nem szentírás, hogy mikor kell vásárolni a babának! Babonából nem szoktak előre vásárolni, no meg nem mindegy, hogy kislánynak, kisfiúnak veszed a dolgokat. (Az én tapasztalatom, hogy uniszex holmik nem nagyon vannak.)Ilyenkor azt még nem nagyon tudni, hogy mi lesz.

Én még csak 15 hetes vagyok, de már régóta nézegetem a dolgokat, mi hol olcsóbb, tájékozódom, melyik a jobb minőség, meghallgatok/elolvasok kismamás véleményeket, hogy mi mennyire kellett, jött be nekik.

A babaváráshoz hozzátartozik a babakelengye is, teljesen normális, hogy már azt vennéd meg. :) Én is így vagyok vele, egyelőre marad a listázás, nézelődés.

No, meg várok a decemberre, hátha a karácsony miatt kifogok néhány remek akciót. :)

2010. okt. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Én már hétfőtől tudom h kislány és senki nem hagyja h vásároljak azt mondták h januárba ráérek,ne kapkodjak el semmit!!

2010. okt. 8. 12:23
 5/17 anonim ***** válasza:

Mivel a tesóm akkor szült kb. amikor én 1 hónapos terhes voltam, én már akkor kezdtem babacuccokat nézni vele, amikor még nem voltam terhes:) És utána is sokat jártam vele. Én sem mertem még 16 hetesen semmit sem venni. Aztán olyan a 20. hét környékén megvettük a babakocsit, rá 1-2 hétre még néztünk valamit, aztán egyre többet mindent veszek.

16 hetesen szerintem nyugodtan nézelődhetsz, miért ne, sőt vehetsz pár apróságot is. Csak az első lépést nehéz megtenni:)

2010. okt. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia,

Kisebb dolgokat szerintem vehetsz. A nézegetést én is hamar elkezdtem, mivel egy fizuból élünk a párommal, hogy mit hol érdemes megvenni. Én még terhes se voltam, de szüleim elkezdtek vásárolni, mikor megtudták nagyobb mértékben, eleinte rózsaszínt, mert anya lányra számított. Aztán kéket. Én is szerintem már 2-3 hónaposan vettem dolgokat, mert hiába szóltam nekik, hogy az én gyerekem lesz, ne vegyék el tőlem azt a lehetőséget, hogy vásároljak én is új dolgokat a babámnak. De valamilyen szinten megbántam, mert télre vagyok kiírva, s téli cuccokat jóformán most tesznek ki a piacon s boltokban is. Vegyél 1-2-őt nyugdtan, de hagyd a szeszonra a vásárlást. Mert nekem is tiszta nyári cuccok lettek, téliesek is vannak, de szüleim nem nézték a méretezést, s azok nyárára lesznek jók. Szóval a korai vásárlásnak szerintem nincs semmi értelme. Mondjik ezt szülőknek is mondtam, de annyira nem értették meg, h rér, h inkább én is vettem. Ha meg mondom nekik pénzt adják ide, s megveszem, de szerintük az nem olyan mintha ők vennék, s akkor annyit mondanak, akkor nem vesznek semmit. De ár nap s csörög a telóm, vettünk ezt meg azt. Téli sapkából természetesen nagyot kaptam, nyáriból újszülöttre valót, s január végére vagyok kiírva, s akkor azért hidegek vannak.

2010. okt. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
ha a praktikus részét nézed, lehet, hogy sok mindent kaptok karácsonyra :) és utána már csak azt kell megvenni, ami hiányzik.
2010. okt. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
És pont azért nézelődöm és veszek dolgokat most, mert karácsony környékén egyrészt tele lesznek az üzletek, másrészt tele lesz influenzás és beteg emberekkel (más most is sokan vannak). Meg így szép lassan megveszek mindent, itthon mindig megnézem, mi az ami még hiányzik és legközelebb veszek. Mondjuk, a nagyja már megvan:)
2010. okt. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nyugottan vásárolj, ha az örömet okoz, és ugyan melyik kismamának ne érne a fülig a szája, amikor az első dolgokat megveszi. Babonákkal nem kell foglalkozni.
2010. okt. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én már ilyenkor javában vásárolgattam :)25 hetes vagyok,de szinte mindene megvan a kincsemnek.Nem vagyok babonás és nem hagytam,hogy más beleszóljon.Ha szeretnél neki venni pár cuccot,akkor vedd meg.Én is úgy kezdtem,hogy ha valamit olcsón megláttam azt nem hagytam ott.Ráadásul annyira jó érzés neki vásárolni :)

Minden jót és boldog babavárást!!!!!

2010. okt. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!