Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sport újrakezdése terhesen?

Sport újrakezdése terhesen?

Figyelt kérdés

Az első terhességem alatt a 8. hónapig aktívan sportoltam: vívtam és saját testsúlyos edzést csináltam. Meg is volt a foganatja. A kislányom születése után a vívást abbahagytam, helyette lovagoltam heti 2-3 alkalommal.

Múlt nyáron leestem a lóról, megsérült a hátam és fél évig tüsszenteni se bírtam, nemhogy mozogni. Ez lassan helyre jött, de nagyon elpunnyadtam, még a tartásom is förtelmes. Lett is rajtam 3-4 kg felesleg. (Nálam ez már soknak számít, utálom, bár még bőven a normál BMI-n belül van.)


Most 9 hetes terhes vagyok, de mindenképpen újra akarom kezdeni az aktív mozgást, amennyire a folyamatos rosszullét engedi... Amúgy egészséges vagyok.


Ami szóba jöhet:

2*4 km bringázás a munkahelyemre, könnyű terepen (falvak közti földút)

Ugyanennyi séta (azért ez időigényes)

Saját testsúlyos edzés itthon

Kis súlyzós edzés itthon

Konditerem a férjemmel, persze ésszel

Jóga heti egyszer (utálom, de belátom a hasznosságát)

Kocogás (még jobban utálom)


Falun lakom, itt korlátozott a szervezett sportélet (jóga a nőknek, foci a pasiknak) ami nem baj, mert antiszoc vagyok...


Hogyan kezdjem? Hogy építsem fel?


2023. ápr. 19. 05:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség előtt kellett volna bele kezdeni.

A biciklizés tökéletes, a séta szintén. Súlyzós edzés max kis súllyal. Konditermet én kihagynam, és mivel utálod, a jógát is, pedig az alapból tökéletes lenne. Kocogni terhesen nem javasolt, ha a terhesség előtt nem kocogtal

2023. ápr. 19. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Miért hagytad abba a vívást? Én is vívok, most elvileg terhes vagyok, de addig folytatom ameddig tudom, és szülés után újra. Amúgy megértelek hogy utálsz kocogni, szerintem is unalmas, ennek ellenére próbálom rávenni magam, mert nincs ami hatásosabb lenne, persze csak ha még bírnád. Esetleg ha elérhető, elliptikus tréner lehet alternatíva kondiban. Én pont hogy a súlyzós edzésekkel vagyok bizonytalan, de majd megkérdezem a dokim, a hasizom edzéseket hagytam el teljesen.

Amúgy ha terhesség alatt nem jönne össze, ne csüggedj, utána még bőven lesz időd :)

2023. ápr. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Terhesjóga, séta, bicikli, amik terhesen szóbajönnek, a többi csak akkor jöhetett volna szóba, ha megszakítás nélkül csináltad volna, újrakezdés most nem.
2023. ápr. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!