Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most derült ki, hogy terhes...

Most derült ki, hogy terhes vagyok (még leírni is nagyon durva), mert nagyon nem számítottam rá.3. hónap. Aki tapasztalt, tudna segíteni, mit szedjek, mi várható? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
elég nehéz helyzet ez..21 vagyok.. és elhagyott a barátom, de vissza akar kapni.. és most meg főleg,hogy megtudta...de én már nem érzek semmit iránta..mit lehet tenni ilyen helyzetben? :( elég összetett a kérdés, tudom..

2013. szept. 12. 12:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

ha nem érzel semmit a volt barátod iránt, akkor a baba miatt újra összejönni vele nem sok értelme lenne, mert egy gyerek nem képes egy egész életre összekötni titeket boldogságban, ha már most gondok vannak. valóban nehéz helyzetben vagy :(

a szüleid mit szólnak ehhez az egészhez?

ha megtartod a babát, akkor szedj valamilyen terhes vitamin, Ladeevit, Gravida és hasonlók...próbálj meg egészségesen élni és táplálkozni. fel kell keresnek a helyi védőnői szolgálatot, és el kell menned nőgyógyászhoz, ha még nem voltál. ott mondják a továbbiakat és a védőnők is mindenben segítenek.

2013. szept. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
1. vagyok. félre ne értsd, nem vagyok az ellen hogy kibéküljetek! nyilván az lenne a legjobb a babának, ha egész családban nőne fel. csak gondold végig, hogy működne e?
2013. szept. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha nem érzel iránta semmit, akkor készülj fel rá, hogy nem maradtok együtt és ezt a babát egyedül fogod felnevelni. Mondják sokan, hogy a baba nagy kapocs és összetartja a szülőket, de Te már most sem szereted, mi lesz később? 21 évesen nagyon fiatal vagy és még van választásod....

Gondold végig, hogy egyedül el tudod-e tartani majd a picit, meg tudsz-e adni neki mindent, ami szükséges - és itt most nem csak az anyagiakra gondolok.


Tudod - és ne legyen igazam - ha ezt a babát megtartod, később őt fogod okolni a boldogtalanságodért.


Másrészről viszont egy pici gyerek annyi örömet ad az életben, hogy azt elmondani sem tudom.


Kívánom, hogy okosan dönts és boldog légy, legyetek!

2013. szept. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
A kérdező a 3. hónapban van... ergo: túl van a 12. héten... már nem tudja elvetwtni!
2013. szept. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%

Ha megtartod a babát,azért mindenképp adnék még 1 esélyt az apukának is! Ki tudja,talán még lángra lobbanhat a szerelmed iránta.Megpróbálni meglehet,kell is,sztem! Ennyivel a gyereketeknek is tartoztok,hisz Ő aztán nem kérte,hogy legyen,és azt sem,hogy már úgy kezdje az életét,hogy ,,nincs,, apja.Én így tennék.Aztán ha mégsem jön össze,legalább elmondhatod,hogy megpróbáltátok,de nem ment, a babát pedig felneveled egyedül.Ritka dolog,hogy küzd érted/értetek! Sok fiú inkább farka felvágva elrohan,és magára hagyja a bajba került barátnőt/exet.Felelősséggel tartoztok egymás iránt,és a baba iránt,akár szakítottatok,akár nem.

Viszont ha érzed,hogy semmi kép nem menne ez neked,se a kapcsolat,se az anyaság,akkor gyorsan intézkedj,és búcsúzz el a babátoktól. Mert egy gyereknek szeretet kell,biztonságos otthon,és persze boldog ANYA ÉS APA! :(

2013. szept. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
nagyon aranyosak vagytok! már nem tudom elvetetni. És nem akarok az apjával együtt lenni, mert tudom, láttam a környezetemben, hogy egy gyerek nem köti össze a szülőket sajnos. annak meg nem akarom kitenni, hogy egy veszekedős családban nőjön fel...szerencsére a szüleimre számíthatok, így nem vagyok ráutalva a volt barátomra. csak .. apa nélkül felnőni? meg most elkezdtem ismerkedni egy nagyon kedves fiúval, el tudnám vele képzelni, és annyira félek hogy most el fogom Őt veszíteni emiatt :(
2013. szept. 12. 13:25
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
A 9-10. héttől kezdődik (durván) a harmadik hónap.
2013. szept. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Igen, ha már nem tudod elvetetni, akkor tényleg nincs választási lehetőséged.

Egyetértek azzal a válaszolóval, hogy az apukának adni kellene egy esélyt, főleg, ha ő szeretné ezt a gyereket.


Azt is értem, hogy Te már másba vagy szerelmes, de a kettőtök gyermekét hordod, tehát apát - ha szeretne részt venni a baba nevelésében - nem zárhatok ki ebből.


Nem lesz könnyű, az biztos, de szerintem el kell mondanod mindkét srácnak a frankót: a baba apjának azt, hogy nem szereted, de a gyereket megtartod, a másiknak pedig azt, hogy bár őt szereted, valaki mástól babát vársz és az a valaki más is jelen lesz életed hátralevő részében. Ezek után vagy úgy dönt, hogy veled/veletek marad, vagy nem. De az apukát nem zárhatod ki ebből az egészből, az biztos.

2013. szept. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
4.! nem is a kérdésre válaszoltál! muszáj volt okoskodnod?! igaza van a 7. válaszolónak.
2013. szept. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

szia!


nekem volt az ismerőseim között akiknél hasonló volt a helyzet, azzal a különbséggel hogy a lány 25 éves volt.

Ott a következő történt:

a lány engedte hogy a barátja elkísérje, végigkísérje a terhesség alatt, mindenben támogatta, DE nem jelentette hogy összeköltöznek és nem "kapcsolatban" éltek! a szülés után a lánynál komplikációk voltak, és "csakis" arra az időre a fiú odaköltözött hogy segítse a lányt és a baba körüli teendőket, mivel a lány szülei nem mindig tudtak ott lenni! NEM LETT PÁRKAPCSOLAT! DE NAGYSZERŰ EMBEREK! AKIK KÖZÖSEN NEVELIK A KISFIÚKAT! az apuka máshol lakik, de szinte mindennap részese a fia életének :) Szerintem ennél jobban nem is alakulhatott volna ez a helyzet, persze ehhez két értelmes ember is kellett :) kívánom hogy sikerüljön neked is a legjobban ez !

2013. szept. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!