Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség második trimesztere,...

Terhesség második trimesztere, 16 hétnél járok. Mit kell éreznem??

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mindenkinek nyilván más. De nektek is volt olyan, hogy egyszer megduzzadt a mell, aztán napkig semmi, majd megint megduzzadt? Alhasban néha éreztem/ érzek kis lüktető bugyborékolás szerű mozgásokat, de azt se minden nap. Ez így szerintetek normális? Első trimeszter hányás, rosszullét, gyengeség. De most mintha nem is lennék terhes, teljesen jól vagyok. Kivéve néha az alhasi lüktetést és a néha jelentkező mell duzzadást. Első terhesség, és kissé izgulós. Mindig attól félek hogy nehogy baj legyen, és észre se veszem.

2023. ápr. 20. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, normális, nekem sem volt semmi.
2023. ápr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első trimeszterben volt hányinger, hányás, szagundor, erős fáradtságérzet. A másodikban ezek elmúltak, mondtam is a férjemnek, hogy ez a trimeszter hasonlít leginkább a “nem terhes” időszakra. :) Picike buborékolásokat éreztem én is, illetve nálam megjelent a székrekedés. Ezen kívül elkezdett nőni már látványosabban a pocakom. Az első trimeszterben olyan szinten meg volt duzzadva a mellem, mintha megműttettem volna. :D Na ez teljesen elmúlt a 2.-ban, helyette viszont szépen besötétedett a mellbimbóm, illetve a szemérem körül is sötétebb bőrréteg lett. Ez teljesen normális a hormonok miatt. 2. trimeszter végén még jött egy jó kis fogínygyulladás, alapból hajlamos vagyok rá, a terhesség alatt meg annak is elő jöhet, akinek korábban nem volt. Nekem a székrekedés miatt sajna aranyerem is lett. Pedig nem tartott sokáig, elvileg ez is valemennyire hajlam kérdése.

Tényleg általános igazság, hogy mindneki másképp éli meg, ne aggódj amiket érzel teljesen okésak, ha éppen van egy olyan időszak, ami “eseménytelenebb” próbálj meg örülni neki, hogy problémamentes a terhességed. :)

2023. ápr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!