Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Okozhat valami gondot, ha a...

Okozhat valami gondot, ha a Femibion 1-et, folsavat és progeszteront szedem a második trimeszterben is?

Figyelt kérdés
Pontosan ma vagyok 13 hetes, a Femibion 1-ből még van két hétre való, a nőgyógyászom azt mondta,hogy azt még szedjem be és csak azután váltsak a kettesre, illetve írt fel még egy hónapra való folsavat és mondta, hogy a progeszteron szedését is folytassam (abból is van még másfél dobozzal), pedig nincs vérzésem, vagy szokatlan folyásom, még az első hetekben írta fel együttlétek utáni nagyon halvány barnás/rózsaszínes folyásra. Olvastam, hogy a folsav szedése a második teimeszterben nem tesz jót, az még ráadásul van a Femibion 1-ben is, amit még két hétig kell szedjek. A progeszteron mondjuk nem hiszem, hogy gondot okozna. Mit gondoltok? Van aki esetleg tájékozottabb ezen a téren? Akinek mondjuk orvos mondott ezzel kapcsolatban valamit?

2022. dec. 17. 23:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Jaj ugyan, nyugodj már le. Szerinted az orvos felírta volna, ha nem lehetne szedni? Komolyan inkább hiszel a Gyakori válaszadóinak, mint egy egyetemet végzett orvosnak? Komolyan? És te akarsz gyereket nevelni? Hahó...!
2022. dec. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1 Az előző orvosom hólyag guylladásra olyan antibiotikumot írt fel, amit terhesség alatt nem szabad szedni. Én persze nem tudtam, nem ismertem a gyógyszert, gondoltam ő az orvos, csak tudja. Mikor a gyógyszertárban ki akartam venni, akkor mondták, hogy ezt semmiképp nem szabad terhesség alatt szedni, mert megöli a magzatot. Le voltam döbbenve. Azóta bár nőgyógyászt váltottam, még mindíg nem igazán bízok a környéken lévőkben. A mostani orvosomhoz is mentem nagy izgatottan a 12. heti genetikai uh-ra, aztán csak simán megnézte a magzatot és ennyi, nem mért le semmit,mikor rákérdeztem, akkor mondta, hogy van egy csomó vizsgálat, amiket nem kötelező megcsinálni, de ha akarok akkor januárban menjek el egy vérvételre, meg majd a 20. hét körül egy másik eléggé messze lévő városba egy másik orvoshoz, aki majd leméri a magzat végtagjait, szerveit, hogy minden rendben van-e és még kicsit csúnyán is nézett, mikor említettem a genetikai uh-t (meg tarkó redőt, vagy hogy látszik-e az orrcsont stb), hogy nem kell annyit bújni az internetet, meg annyira ráfeszülni erre, mert biztos ott olvastam ezekről. És így ennyivel elküldött.. papírt még nem kaptam, amit elvigyek a háziorvoshoz, olyan, hogy terhes gondozás meg védőnő errefele nincs is. Szóval mielőtt leszólsz, meg megkérdőjelezhetnéd, hogy milyen szülő leszek, gondolkodhatnál rajta, hogy lehet okom van rá, hogy inkább kérdezek itt, mert olyan helyen élek, ahol nem épp elsőosztályú az ellátás. Nem Magyarországon élek egyébként
2022. dec. 18. 00:36
 3/13 A kérdező kommentje:
Meg egyébként is miért kell egyből ezzel jönni, hogy “és te akarsz gyereket nevelni?”…baj, hogy a legjobbat szeretném a babámnak és aggódok érte? Én is mondhatnám, hogy te meg egyből rosszindulatú vagy, ne akarj gyereket nevelni, mert így is van elég gonoszság a világban, nem hiányzik, hogy át add neki a roszzindulatodat meg az ismeretlenek fölötti ítélkezést. 🙂
2022. dec. 18. 00:43
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
Ne legyél már buta.
2022. dec. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Ez csak vitamin, semmi extra. Artani nem art.
2022. dec. 18. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

Ember, ha szerinted sz@r a dokid, akkor válts egy olyanra, akiben megbízol. Bakker én sem Magyarországon élek, hanem egy shegglyuk országban, mégis lehet azért normális orvost találni.

A Femibion vitamin, nem tudsz vele kárt okozni.

A folsavval sem. De ha már nem szeded tovább, akkor sem lesz semmi.

És igen, a progeszteront is van, akinek végig szednie kell.

A 12. heti szakértői/genetikai ultrahangra tudtommal nem akármelyik mezei nőgyógyász képesített, mondjuk ezt nem árt előre lecsekkolni, hogy akihez jársz, az végez-e ilyet.

Szóval itt a legnagyobb gond az, hogy nem tájékozódsz, csak mégy, mint a vak légy neki a világnak, aztán meg te háborogsz, ha koppantál.

2022. dec. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
Szia. Szedd nyugodtan, ez csak vitamin. En a 14. hetig szedtem az 1est, akkor fogyott el. Utana valtottam gravida terhesvitaminra.
2022. dec. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia énis sokáig szedtem az 1 es így csúszik majd a 2 esem is mert már meg vettem égvilágon semmi baj nem.lesz :)boldog manó várást kívánok!:) 19hkm
2022. dec. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8-as, köszönöm szépen, viszont kívánom! 🥰

És köszönöm a válaszokat is! 😊

2022. dec. 18. 09:02
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én első perctől femibiont szedek (tervezés alatt is szedtem) plussz szedem mellé a folsavat, illetve a magnéziumot. És fogom is szedni végig.

Minden ismerősöm így csinálta mikor terhes volt és az orvos is azt mondta hogy így jó, nem tudom hol hallottad hogy nem lehet szedni.

A progirol nem tudok nyilatkozni, hálistennek nem kellett szednem.

Gondolom az orvos tudja mit csinál. De ha nem vagy biztos menj másik orvoshoz ott majd válaszra találsz, de szerintem semmiképp nem itt kene ilyen jellegű kérdésben segítséget kérni, hisz azért az orvos csak jobban tudja. Nyugodj meg nem lesz semmi baj.:)

25hkm

2022. dec. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!