Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ettetek füstölt hàzi kolbàszt...

Ettetek füstölt hàzi kolbàszt terhessèg alatt? Lehet belőle gond? Megosztò a tèma..

Figyelt kérdés

Most (2. Trimeszter eleje) ettem 2 nap egymàs utàn ès utàna olvastam össze-vissza hol azt, hogy lehet nyugodtan..hol hogy ùristen..tilos..

Kissè megijesztett a dolog. Amint megyek orvoshoz ràkerdezek, de addig is kìvàncsi lennèk van-e akinek orvos tiltotta?



2023. jan. 16. 20:20
 1/7 anonim válasza:
91%
Szia! Én nagyon megkívántam egy alkalommal terhességem alatt. Semmi bajom nem lett tőle, a babának se. A nyers hús miatt tiltólistás. Viszont egy alapos füstölés majdnem olyan, mintha sütve/főzve lenne. Ha kívánod máskor is, inkább süsd át kicsit fogyasztás előtt. :)
2023. jan. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire azért nem kell pánikolni. A füstölés is hőkezelés, hogy elpusztuljanak a baktériumok. Ha emberi fogyasztásra alkalmas, akkor terhesi fogyasztásra is. Már kihalt volna az emberiség, mielőtt ezt a tiltást valaki elterjesztette. De itt van neked egy orvosi válasz is: [link]
2023. jan. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. Köszi a választ

2. Igen.. alapvetően nem is tartom magam pánikolósnak.. ez sem fordult meg a fejemben, azért is ettem :) majd egy csoportban szembe jött velem a téma és utána olvasva rengeteg negatív véleményt olvastam, kíváncsi voltam hátha valaki beszélt erről akár orvossal :) próbálok nem rástresszelni természetesen de ártani sem akarok a babámnak.

2023. jan. 16. 21:10
 4/7 anonim válasza:
86%
Én ettem elég sokszor és nem lett baj :)
2023. jan. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a félelmek az utóbbi időben nagyon túl vannak tolva. Valaki a téliszalámitól is retteg... Én is terhes vagyok, normális higiéniás viszonyok mellett készült füstölt kaját simán eszek. Iszonyú alacsony a rizikó.


Amire vigyázok, az a pasztorizalazlan tej és tejtermékek, de ilyeneket ha akarnék se tudnék venni. Illetve egy disznóvágáson nem én fogom kóstolgatni a nyers kolbásztölteléket :-D


Hozzáteszem, első terhesség alatt pórul jártam, és lett egy cifrafosásom. Nem, nem a kolbásztól, hanem egy teljesen biztonságosnak vélt készételtől, amiben hús még csak nem is volt... De nem lett semmi komoly gond, két nap alatt átment rajtam.

2023. jan. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy a mai világban minden IS tiltólistás, holott full semmi bajt nem okoz, csak arra jó, hogy szerencsétlen terhesekre dobjanak még egy jóadag stresszt a meglévő mellé.


Nevetséges.

2023. jan. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyed nyugodtan, semmi bajotok nem lesz tőle. Nevetségesen túl van tolva ez a dolog a terhesség alatt. Ahogy egyébként a macskáktól való rettegés is.
2023. jan. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!