Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » El lehet kerülni a fogak...

El lehet kerülni a fogak megromlását a terhesség alatt? Nem törvényszerű, hogy mindenkinek tönkremennek?

Figyelt kérdés
Nekem elég erős fogaim vannak, és remélem, nem fognak tönkremenni.
2023. ápr. 23. 19:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Moss fogat, egyél változatosan, járj fogorvoshoz. Nem fog kirohadni terhesség alatt, csak gondot kell rá fordítani. Ha valaki sokat hány, akkor mondjuk az betesz a zománcnak, de ez extrém eset.
2023. ápr. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
22%

Nem értem mitől mennének tönkre??

Ugyanúgy ápolni kell mint nem terhesen.

És azt sem értem honnan szedted, hogy mindenkinek tönkre megy... vagy te csak rossz fogú nőket láttál eddig?

2023. ápr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Nekem teljesen rendben vannak.


Terhesség után új fogorvoshoz kerültem, ő mondta hogy általában az a baj a kismamáknál, hogy rögtön hányás után megmossák a fogukat és ez teszi tönkre a zománcot. (Mondjuk megnézem ki az aki kibírja hogy ne mossa meg azonnal - én tuti nem, de nekem bírta szerencsére)

2023. ápr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem romlott a fogam egyik terhességem alatt se.

Pedig eléggé rossz genetikájú vagyok ilyen téren..

2023. ápr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Oké, akkor megnyugodtam, hogy nem kell, hogy megromoljon. :)
2023. ápr. 23. 19:51
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hányás után csak kiöblítettem. Amúgy meg extra sokat mostam fogat és folyton fogselymeztem. Terhesen kissé megduzzad az íny, és emiatt nekem egy csomó kaja beszorult a résbe a fog és a duzzadt íny közé. Nagyon kellemetlen érzés volt, míg fogat nem mostam, és be is gyulladt hamar.
2023. ápr. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
ez genetika is. pl apum fogorvos...anyu 2 fogat vesztette el a terhesseg alatt...egyszeruen erre hajlamos volt. en a terhessegem alatt 1 fogamat vesztettem el. Viszont senki mast nem ismerek szoval ne aggodj
2023. ápr. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lett a fogaimnak de erős foginy vérzés volt ami soha máskor, de azon segített a paradontax fogkrém.
2023. ápr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én jártam terhesség elejétől és szedtem kalciumot is. Első alkalommal rendbe tette amit kellett. Aztán szépen romlottak, sajnos genetika. Pici lyukak lettek itt ott nem vészes de hát nyilván nem jó ezért rendszeresen kezelve volt.
2023. ápr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsèmre nem lett semmi baja a fogaimnak vàrandóssàg alatt. De több olyan ismerősöm van, akinek egyszerűen kiesett foga vàrandósan. Nem tudom mit csinàltunk esetleg máshogy, nem akarok àldozatot hibàztatni. Èn a vàrandóssàg előtti figàpolasom folytattam. Reggel-este fogmosàs. Fogselymet nem hasznàlok. Cukros üdìtőket, cukrokat nem szeretem. Csokit, pèksütemènyt szeretem, de az utolsó hèt kivètelèvel nem kìvàntam terhesen. Mielőtt elkezdtünk pròbàlkozni a teherbeesèssel, kicserèltettem az összes amalgàmtömèsem. Varandosan nem voltam fogorvosnàl.

Nem hinnèm hogy som extràt megtettem a fogaimert, inkàbb a szerencsèn ès a genetikàn múlt, hogy jòk maradtak a fogaim.

2023. ápr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!