Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek is tönkrement a hajatok...

Nektek is tönkrement a hajatok a terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Eddig nagyon szép, egészséges és fényes volt a hajam, de mióta terhes vagyok, teljesen tönkrement. Kifésülöm, és egy óra múlva már tiszta gubanc, ki se lehet bogozni. Úgy néz ki, mintha rasztásodna. Ha befonom, akkor is csomósodik, és nem csak a hajvégeknél, hanem mindenhol, kicsi csomókba áll össze. A fénye is elveszett, és irtó ápolatlannak nézek ki így, de naponta mosni akkor sem szeretném.

Volt valakinek hasonló tapasztalata? Mit lehet tenni? Végre sikerült megnövesztenem derékig, nem nagyon akarom levágatni.



2014. szept. 27. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyan nekem nem ment tönkre és ami írok kicsit ellentmondásos lesz,de nekem mióta terhes vagyok csomókba hullik:( Egyik reggel felkeltem és a párnámon és mellette egy jó maréknyi hajat láttam "előtte sose volt ilyen" Az ellentmondást meg arra értem,hogy ennek ellenére furán hangzik,de mintha sokkal több,dúsabb lenne! Viszont vagy minden nap vagy minden másnap mosnom kell mert elég hamar zsírosodik,korpásodik. Összességében az én hajamnak sem tesz jót a terhesség. De levágatni eszem ágában sincs.."na jó egyszer megfordult a fejembe":) De inkább mosom minden nap:)Egyébként ápoltan néz ki szeretem is fényes is meg minden,de baromira unom már hogy minden nap 1 másfél órát kell vele szenvednem,hogy így nézzen ki..

Tehát nem vagy egyedül.. Azt olvastam,hogy szoptatásnál még rosszabb a helyzet:(

2014. szept. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Először is vegyél egy normális sampont ami nem tartalmaz szulfátot(bübchen gyereksampon,vagy a DM saját márkás gyereksamponja).Nekem is eléggé odalett a hajam,de mára már viszonylag jobb.3 lesz a lányom.Csomókban hullott.Én elmentem fodrászhoz és igenis vágattam kicsit,mert jót tesz a hajnak a megújulás!Főleg,ha ennyire odavan,mint a Tiéd!A várandósság megviseli a szervezetet,de idővel összeszedi magát.Esetleg szedhetsz valami vitamint,ami nem árt a babódnak,ha szoptatsz,vagy kérdezd meg a fodrászod mit ajánl!
2014. szept. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tünik, hogy nyitva van a hajszerkezeted. Menj el egy normális fodrászhoz és ajánlani fog neked olyan készítményeket, amik PROFESSZIONÁLISAK (ez nagyon fontos!!!) és helyrehozzák a hajadat. Nekem is volt ilyen még terhesség előtt és teljesen rendbejött.
2014. szept. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem pont fordítva. soha nem volt még olyan selymes, fényes, alig zsírosodó hajam,mint a terhesség 9 hónapja alatt. nem akarlak ijesztgetni, de a szülési utáni 2-3 hétben drasztikusan hullott 8ez egyébként elég gyakri "tünet"), kétoldalt egy-egy foltban teljesen kopasz lett és iszonyatosan zsírosodott. olyan 3-4 hónap után kezdett újranőni, de még mindig rengeteg haj marad a fésűben és egy maréknyit szedek ki a kádból minden hajmosás után...
2014. szept. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Épp ellenkezőleg! Dúsabb, fényesebb lett és kevésbé hullik. Nem hinném, hogy a terhesvitamintól, mert a 8 hónap alatt (most vagyok 36 hetes) alig szedtem be 2 dobozzal, 3-4 naponta egy szemet, viszont megvadulok a zöldségekért és a gyümölcsért. Ezek bármelyikéből kilószámra birok lakmározni. Lehet ettől, de ez csak tipp. A körmöm is mindig töredezett, most a terhesség idején az is erős lett és a bőröm is kitisztult.

Tudom, a fekete leves majd jön a szoptatással...

2014. szept. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindig ragyogo borom es eros, fenyes hajam volt. A terhesseg elejetol pattanasos az arcom es hullik a hajam. A 16. heten erot vettem magamon es rovidre vagattam a derekig ero hajam. Nem bantam meg, hamar megszoktam, megszerettem a frizurat. Ez egy honapja volt, mar alig hullik es no, mint a gomba. Az arcborom hullamzoan pattanasos, igyekszem megfeleloen tisztitani es apolni. Szedek terhesvitamint egyebkent az elejetol. Elore felek, mi lesz szules utan. :)
2014. szept. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is ellenpélda vagyok, mindkét terhességem alatt szebb lett a bőröm (nekem a hormonok jót tettek), a körmöm erősebb (lehet a kalcium és magnézium miatt, amit szedtem/szedek) a hajam pedig feldúsult, bár valóban sprődebb egy kicsit, a fésülés nehezebb. Ha felkötöd kontyba, akkor is rossz a helyzet?

Én is régóta babasamponokkal mosom, és jó minőségű balzsamot használok, valamelyest segít. Próbálj meg hajpakolást is használni, hátha jobb lesz a helyzet.

Állítólag a szülés után a hajhullás egyik része ennek a hajtöbbletnek az elvesztése, amikor visszaáll eredeti állapotára, és másik része a szoptatás miatti hajhullás, bár ezt én nem tapasztaltam, mivel igen kevés ideig tudtam szoptatni.

2014. szept. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!