Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 54 kilóval kezdtem, jelenleg...

54 kilóval kezdtem, jelenleg 71 kiló vagyok és 37 hetes. Első terhesség. Ez így még normális?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 24. 15:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..


Ezt láttam itt gyakorin és most elgondolkodtam ezen hogy az én helyzetem mennyire "egészséges". Egyik orvos sem mondta eddig egyébként hogy baj lenne hogy ennyit híztam, igazából annyira kövér nem is vagyok sehol, csak a pocim nagy. Eredményeim eddig mindig rendben voltak, csak vashiányos vagyok viszont erre is van már egy ideje gyógyszerem.

2023. ápr. 24. 15:58
 2/12 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem egy kicsit sok. Nekem is hasonlóan volt.


63-mal kezdtem, 78-cal mentem szülni, és 68 kg-val haza. Szóval maradt rajtam +5kg.

2023. ápr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha normál BMI-vel kezdted a terhességet (magasságot nem írtál), akkor 11,5-16 kg a normális súlygyarapodás.
2023. ápr. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Én alapvetően vékony voltam, az első babával 17 kg-ot híztam, a másodikkal 13 kg-ot. De igazából még sem látszott rajtam szinte, vagyis igazából pont jól állt, sajnáltam is, hogy szülés után 3 hónappal már semmi nem volt rajtam belőle :D


Szóval, szerintem ez emberfüggő. Van, aki +10 kilóval már bálna lesz, meg van, akin meg sem látszik.

2023. ápr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Én 65kgval kezdtem és 85kg-mal mentem szülni. Nagyon be voltam vizesedve, a szülés után még aznap belenézve a tükörbe döbbenetesen vékony volt mindenem (a hasamon kívül). Szülés után 3 hónappal már csak 56kg voltam, a szoptatás lecsontosított. Szóval nem biztos, hogy ez nálad zsír. Ha nem eszel mértéktelenül egész nap, akkor valószínűleg nincs semmi baj ezzel a gyarapodással.
2023. ápr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Valószínűleg fel vagy vizesedve, meg a méhlepény is rátesz.

Én 68 kilóval lettem regsiztrált terhes (amúgy 72 kiló körül volt a súlyom már éve óta), az első 6-7 hónapban körülbelül a baba súlya meg a hozzá tartozó egyéb súlyokkal voltam több, illetve rengeteget hánytam, aztán a 35.héten elkezdtem vizesedni és majdnem 80 kilóval mentem szülni.


A babám 3 kiló 200 gramm volt. Szülés után 1 héttel újra 72 kiló voltam és 3 héttel később a hasam is teljesen vissza állt az eredeti méretére és formájára.

2023. ápr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen magas voltál az 54 kilóhoz. Ha 180 centiden voltál 54 kg akkor nem csoda hogy többet híztál, hiszen először el kellett érned a "normál" súlyt, mert jóval alatta voltál, és ez teljesen rendben van.

Ha 150 centihez voltál 54 kiló akkor kevésbé jó.

2023. ápr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és amúgy 159-160 centi körül vagyok
2023. ápr. 24. 21:04
 9/12 anonim ***** válasza:

37.hétben vagy. Nem értem miért stresszelsz ezen "már "

Jól érzed magad a bőrödben? 😊

Hamarosan megszületik a kisbabád, felé ennyi kg sem marad rajtad nyugi.


Én az első terhesség alatt 15 kg-ot híztam. Semmi nem maradt rajtam.

Második terhesség alatt 7 kg-ot.

Szintén semmi nem maradt.

Harmadik terhesség, most járok a 20.hétben, 5 kg van rajtam. Nem zabálok, sokat mozgok. Főleg ugye 2 gyerek mellett. Már most vizesedek.. Valószínű ezt nem úszom meg, tuti plusz 10 lesz.. De jól érzem magam.Semmi nem látszik. Minden szuper. Valószínű most is ugyanannyi leszek amikor kijövök a kórházból, mint amennyivel elkezdtem a terhességet. Ha nem,akkor dolgozok azon ,hogy minden szépen visszaálljon a régi kerékvágásba.😊 Élvezd a várandósságot nincs már sok hátra.

2023. ápr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9#

Köszi szépen, kedves vagy :)

És hát igazából nem is azzal van gondom hogy utána mennyi "fölösleg" marad rajtam, tényleg jelenleg sem látszik meg annyira hogy 54 kilóval kezdtem és most 71 vagyok, csak a pocim nagy. Azzal van "bajom" hogy látom sok helyen írva hogy ennyit hízni terhesség alatt nem egészséges, akár cukrot is okozhat, stb. Bár az igaz hogy mindenkinél teljesen máshogy történnek a dolgok, vannak olyanok akiken meglátszik a 15 kiló hízás is terhesen, van akinél alig. Eddig az eredményeim ahogy már fentebb is írtam, mindig rendben voltak, csak vashiány gondom van egy kis ideje.

2023. ápr. 26. 05:57
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!