Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen kockázatai vannak a...

Milyen kockázatai vannak a sok hízásnak terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Pontosan ilyen ütemben híztam az első terhességem alatt is, 15 lett a végére, akkor nem szóltak érte semmit és engem sem zavart, de most az orvosom diétát írt ki.

2023. ápr. 24. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Magas vérnyomás, terhességi cukor, az ízületi és székelési problémákról nem is beszélve.
2023. ápr. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Egyrészt megterheled a saját szíved, tüdődet, szerveidet.

Másrészt a babának sem jó.


De ez a 15kg sztem tök átlagos, az itt olvasottak alapján.


Nyugi. Én 4kg-t híztam összesen szülésig (70ről indultam), mégis a védőnő és a haziorvosom folyamatosan cseszegetett, hogy ez rengeteg...

"Ez a dolguk 🙄"

2023. ápr. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

1#-es vagyok

Nyilván a vér-és vizelet alapján most már kockázatos az elhízás. Tartsd be a diétát.

2023. ápr. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

2#-es!

Ez mindig egyén függő. Ez a 4 kg-s hízás is olyan, mint a “macska és a hús” történet: eltűnik a 2 kg hús. Megmérik a macskát: 2 kg. Rendben, de akkor hol a macska?

Vagyis 4 kg-t híztál, de akkor hol a babácska? 😄

2023. ápr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A vérképem jó, csak a vasam alacsony. Cukrom is, vérnyomásom is rendben. De persze, betartom.
2023. ápr. 24. 11:41
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
25 kgot híztam! Sovány voltam testömeg index alapjan amikor teherbe estem. A korhazi orvos azt mondta dieta a magan orvosom azt mondta ne izguljak ugyanis minden verkepem jo volt stb... amugy szules utan -9 lement mire hazajottem a korhazbol. En nem tartottam a dietat a gyerek kivanta amit ettem csak visszafogtam nagyon a csokit de hgyanugy ettem kenyeret.
2023. ápr. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Magas vérnyomás simàn.

Illetve nagyon megterheli az ízületeket.

Arról nem beszélve (esztétikai kérdés), hogy lehet most úgy gondolod minden belefér, de szülés után fél évvel nem lesz kellemes tükörbe nézni, mert jobban megnyúlnak a szöveteid, mint kéne.

2023. ápr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért nem aggódom az esztétikai részén, mert a fiam pár hónapos korára is úgy néztem ki, mint szülés előtt. Inkább az egészségügyi kockázata érdekelt.
2023. ápr. 24. 12:35
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
20 kilót híztam, magas vérnyomásom lett, nagyon elkezdtem vizesedni, és a legvégére elkezdett romlani a laborom eredménye. A doki szerint sürgősségi császárra is azért volt szükség mert túl sokat híztam és ezért nem tudtam megszülni. Plusz kioktatást kaptam hogy ne lepődjek meg ha cukorbeteg lesz a gyerek (ez mondjuk szerintem már el lett túlozva kicsit...). De a magas vérnyomás és a toxémia miatti aggodalom nem volt jó buli, most másodszor sokkal jobban odafigyelek a súlyomra.
2023. ápr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!