Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Használtatok labdát a szülés...

Használtatok labdát a szülés előtt, ha igen mikor kezdtétek és honnan tudjam hogy mekkora kell?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy ilyen "vajúdólabdát" és valahol azt írja 55 valahol azt hogy 65 cm a megfelelő... tapasztalat? Én 161 cm vagyok. Ezen kívül volt valami más amivel felkészültetek a szülésre?
2023. ápr. 25. 08:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, nekem iszonyatosan fájt a derekam a harmadik trimeszterben, arra is nagyon jó volt a labda. Mondjuk nekem volt itthon, de azt a pár ezer forintot egyébként is megéri. Utána valóban, altatáshoz, megnyugtatáshoz is jól jön.

Én a vajúdás alatt is használtam egy darabig a kórházit, amíg be nem állt nálam is a "darab fa" szindróma, aki megmoccanni sem bír a fájdalomtól. Ott például kisebb labda is volt, ami nekem volt kényelmes.

2023. ápr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Plusz babatornàhoz is szuper

Kèsőtt tsmt-ztünkbrajta.


Vajúdáshoz nem hasznàltam.

90cm-es van

Nekem azon sem kell pipiskedni🤷🏻‍♀️

2023. ápr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én is labdán vajúdtam, a szülésznő ajánlotta itthonra is, mert gyorsabban halad a szülés szerinte, valahogy a medencéd könnyebben nyílik. Mikor beindultak a fájások, itthon is azon ücsörögtem, aztán bent a kórházban is, szinte a kitolásig a labdán voltam. Nekem jól esett körözni a labdán a fájások alatt, itthon az asztalba kapaszkodtam, bent meg volt kötél. Nagyon gyors szülésem volt (persze lehet, hogy labda nélkül is az lett volna). Aztán csatlakoznék az előttem szólókhoz, hónapokig ringattam a babát a labdán ülve, meg tornáztattam is rajta, mert a fejét nehezen tarotta, és fixált kicsit egyik irányba- gyógytornász javaslata alapján. Sajnos nem tudom, mekkora labda, mert kölcsönkaptam.
2023. ápr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Bogus20 ***** válasza:
Nekem az Epino segített sokat. Labdát szerintem már túl későn kaptam, talán a vajúdás elején többet használt volna.
2023. ápr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, tegnap beszereztem egy labdát :)

Valamire biztos jó lesz a válaszaitok alapján :)

2023. ápr. 28. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!