Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit használtatok terhesség...

Ti mit használtatok terhesség alatt aranyérre?

Figyelt kérdés
34 hetes kismama vagyok. Tegnap este vettem észre zuhanyzás közben, hogy van ott valami dudor, gondolom az lehet. Nem fáj,nem vérzik, semmi tünet.. Rostdúsan eszek, nincs székrekedésem. Viszont 1 hete érzem, hogy a baba nagyon nyomja a szeméremcsontomat is, lehet ott is nyom valamit és ettől jött ki? Félek, hogy a szüléskor még rosszabb lesz. Jövőhéten megyek vissza kontrollra a nőgyógyászhoz, mondjam neki? Vagy ő amúgy is észre fogja venni vizsgálatkor? Olyan cikinek érzem, pedig tudom, hogy ez gyakori ilyenkor.. Addig is kérjek valamit rá patikában, vagy az orvosnak kell felírni valamit? Egyáltalán ez a nőgyógyászra tartozik, vagy más orvost kell felkeresni vele? Egyelőre tényleg nincs más tünet, csak hogy kitapintható..

2017. okt. 20. 05:40
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Igen említsd meg a nőgyógyásznak. De addig ne használj semmit amíg azt sem tudod mi az. Mert lehet csak egyszerűen nyomja a baba és nincs is semmi. Ha mégis azt mondja aranyér elmész a proktológushoz és felír neked olyan kúpot, kenőcsöt amit terhesen ill. ha még szülés után is fennáll akkor szoptatás alatt is lehet használni.
2017. okt. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Reparont és Spertit lehet terhesen is használni, bár az én tapasztalatom szerint nem sokat érnek, de ha gondolod, tegyél egy próbát. Helyileg a Doxiproct kenőcs, szájon át pedig a Detralex tabletta az, ami használ, ezt - ha nem változott, tudtommal - a "kockázatok mérlegelésével" szokták adni, vagyis az van rárva, hogy terhesen ne, de sokaknak ajánlja az orvos és szedték (itt a fórumban is rákereshetsz).

Az aranyér is egy visszér, így az is sokat számít, hogy mennyit mozogsz és mennyit ülsz.

Nőgyógyász valószínűleg észre fogja venni, de nem fogja szóba hozni. De ha jófej, rákérdezhetsz, mit ajánl, biztos találkozott már párral. Egyébként tényleg a proktológusnak a szakterülete.

2017. okt. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Én Spertit használok. Mondjuk a krém valóban nem sokat ér, de a kúp az jó. Namost mivel külső aranyerem van, így azt szoktam csinálni hogy félbevágom a kúpot, rárakom, (nem bedugom) és egy vattapamacsot is ráteszek, majd egy jó órára lepihenek. Addig van ideje hatni.

34+6 hkm

2017. okt. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
Nekem a reparon krém bevált. Néhány nap és elmúlik a fájdalom. Sajnos van esély rá hogy ha ez aranyér akkor szülés után rosszabodni fog.
2017. okt. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Reparon kup es krem. Nekem nagyon bevalt, szoptatas alatt is kellett olykor. Mar 2 eve nincs panaszom azota sem!:)
2017. okt. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!