Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy ha 1-2 nappal...

Normális, hogy ha 1-2 nappal mindig kisebb a magzat, mi a terhesség valós kora?

Figyelt kérdés

Mert ilyenkor elkezdik mindig korrigálni a terhesség korát (tudom hogy odaírják, hogy bilmetriai adatom alapján) és a szülés várható dátumát, meg még mondják is, hogy lehet később fogant. De ha én biztosan tudom, hogy mikor fogant.. akkor vajon gondot jelent hogy picit kisebb mindig? Esetleg szerintetek utalhat valamire vagy egyszerűen ő csak kisebb és ennyi?

(Van már kisiskolásom, visszanéztem a leleteit, és nagyon jó helyre jártunk uh-ra, végig a Czeizel intézetbe, ő mindig akkora volt, amekkora a terhesség kora.)


Most érek az első trimeszter végéhez egyébként. A mostani babó a 7 hetesen is kisebb volt jó pár nappal, a 10 hetesen is 1 nappal, és a 12 hetesen is 2 nappal. De az adatok mindig jól voltak, a vizsgàlatok is jól sikerültek, tehát aggodalomra igazából nincs okom.

(Most is a legjobb helyek egyikére járunk).

Csak hát tudom pontosan hogy mikor fogant és ezért furcsállom hogy kisebb. Remélem nem utal gondra. Volt valaki így?


2023. ápr. 29. 07:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

"De ha én biztosan tudom, hogy mikor fogant..."


Dehogy tudod. A fogantatás ideje nem egyenlő az aktus idejével, 4-5 nap eltérés is lehet a kettő között. Hacsak nem lombikod volt, akkor ezt nem tudhatod. Még inszemináció esetén is van 1-2 napnyi bizonytalanság.


A magzatok eltérő testmérettel rendelkeznek, a végére 2,5-5 kiló között mozognak, nyilván zömmel 3 kiló környékén születnek.


12 hét fölött a magzati mértet nem a korát jelenti, hanem hogy az adott mért méret a populációban JELLEMZŐEN milyen korú magzatnál szokott lenni. Semmi jelentősége.

2023. ápr. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

De biztosan tudom..nem részletezném, de tudom.

Azt is tudom, hogy mikor voltunk egyutt, azt is hogy mikor volt peteérés követés alapján az ovu és azt is hogy hány napig életkèpes a hímivarsejt odabent, szóval tudom. És szinte képtelenség lenne ha később fogant volna.

De köszi a választ!

2023. ápr. 29. 07:30
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyes vagyok de oké jó, akkor mindent tudsz. Minek kérdezel?
2023. ápr. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsivá tettél, kérlek részletezd mégis 😊 nagyon érdekelne hogy honnan tudod olyan atombiztosan a kis katonák és a petesejt találkozását percre, a találkozás helyét, hogy onnan pontosan hogyan mennyi idő alatt jutott el a méhedbe és hogy a beágyazódás egészen pontosan hogyan zajlott ,ennyi idő alatt amiből számolható hogy márpedig akkora nem 1 nappal kisebb.
2023. ápr. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
1-2 nap eltérés mérési hiba is lehet. Czeizelben is. Ha hetekkel térne el, akkor lenne baj, de pár nap nem számít.
2023. ápr. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy pixellel arrébb teszi a kurzort máris mást ad ki a gép. 1-2 nappal egyáltalán nem szoktak foglalkozni, mert simán lehet mérési hiba, vagy egy két nappal később fogant, vagy alkati, hiába nagyjából egyformán fejlődnek az embriók, azért nem robotok, náluk is van különbség (azt, hogy melyik nap találkozott a két sejt nem lehet megmondani, max lombiknál. De még náluk is simán benne van, hogy pár nappal kisebb vagy nagyobb, pedig pontosan tudni a fogantatás idejét). 12 hét után meg már erősen befolyásolja a genetika (elötte is, de nem olyan mértékben).
2023. ápr. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Ha szeribted pontosan tudod sem tudod..

Mèg van h az uh követés sem pontos..

Nem tudod hány nap alatt honnan hova jutottak.


Mèg lombik!!! Esetèn is lehet eltérés.


Plusz az 1-2 bap az 1-2 mm ( mérési hiba)

Nah mindegy.



1 hèt alatt csak kérésre módosîtanak a terminuson.


Kèsőbb pedig màr a genetika átveszi a szerepet plusz a terhesség körülmnyei is, îgy nem szàmít.

Maximum, ha túl nagy a magzat, akkor beindíthatják előbb.


30. Hèten az 1250-2000g-ig is vannak kéretek, mîg az àtlag olyan 1470, de a 40. Hèten sem azonos mérettel születnek

2023. ápr. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még olyat is csináltak, hogy másnap kisebbnek mérték, mint előző nap egy másik orvos. Már megszületett és semmi baja. Azért tudtommal még mindig egy térbeli dolgot mérnek kézzel behúzva egy átlós vonalat.
2023. ápr. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
2# honnan tudod áruld már el? Pár nap eltérésről beszélsz....te honnam tudod hogy a sperma meg a petesejt mikor találkoztak?
2023. ápr. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A másik meg hogy és ha fiatalabb vagy kisebb 2 nappal és ez valami szörnyű dolog jele, akkor mit tudsz csinálni? És az orvos mit tud csinálni? Aggódhatsz nonstop, de nincs ráhatásod, ellenben jó sok stresszhormont termelsz.
2023. ápr. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!