Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandósság miatt is lehetek...

Macskajós kérdése:

Várandósság miatt is lehetek magántanuló?

Figyelt kérdés
16 leszek nemsokára, az iskolámban kiválóan teljesítő, magatartási problémákkal nem küzdő lány vagyok. Párommal fél éve vagyunk együtt, úgy esett, hogy állapotos lettem. Évet nem akarok kihagyni a középiskolából, estin se szívesen végezném. Az iskolám eléggé konzervatív, verseny és tehetségcentrikus. Szerintetek engedélyezné az igazgató a magántanulóvá tételemet, vagy egyszerűen kicsapna? Az elvetetés szóba sem jöhet!
2010. okt. 9. 21:57
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
Nézd csak, itt mindent megtalálsz a magántanulói jogviszonyról: [link]
2010. okt. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
Melyik suliba jársz?
2010. okt. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Elnézést, de szerintem a kérdés megválaszolható ennek tudta nélkül is, a feladó ismeretének hiányában nem vagyok hajlandó ilyen információk kiszolgáltatására. Leginkább amiatt, mert még nem szeretném ha kitudódnak állapotom híre. A linket köszönöm.
2010. okt. 9. 22:38
 4/46 anonim ***** válasza:

Jólvan, bocsi! Tudom elég hülye kérdés volt a helyedben én se válaszoltam volna meg. Csak azért kérdeztem mert az én sulimban tavaly két lány is teherbe esett és ők még pocakosan is végigjárták az évet. Nem tudok róla hogy a mi igazgatónk bármelyiküket is ki akarta volna rúgni vagy ilyesmi. Tényleg ne haragudj nem tartozom a kötekedő és beszólogatós emberek közé..sőt én úgymond örülök is mert ilyen fiatalon be mersz vállalni egy ekkora felelősséget.

jó egészséget mindkettőtöknek!

2010. okt. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
56%

szia én katolikus iskolába jártam amikor teherbe estem!!!

(tavaj szeptemberben) az én igazgatóm felajánlotta h amíg nem látszik addig nyugodtan járjak be ha pedig gömböjödök havonta egyszer menjek vizsgázni és az anyagot elküldik e-mailben meg a könyveimben bejelöltük ofővel h mikorra mi kell!!!!

azt az évet befejeztem és még 2 lett volna hátra de a picit nem akarom/akartam bölcsibe dugni úh eljöttem gyesre!

ha esetleg a kirúgnának a suliból akkor se keseredj el mert amíg gyesen vagy rengeteget tudsz tanulni, akár milyen szakmát le tudsz tenni tanfolyamokon, nyelvet is tudnál tanulni és persze az érettségit is ugyanannyi idő alatt megtudnád csinálni!!!!

őszintén örülök h nem akarod elvetetni a babát=) tudom h ez nem volt könnyű döntés és sokan megfognak érte "kövezni" de a picikéd egészsége és boldogsága mindennél többet ér=)

sok erőt és egészséget neked és a babádnak =)

egy 4hós kisfiú 18éves anyukája

2010. okt. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
41%
értelmesnek tűnsz és mégis teherbe estél.szomorú.
2010. okt. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:

Szia! Ezt az igazgatóval és az osztályfőnökel kell megbeszélned. Engem nem rúgtak ki, de a te iskoládban- ha ennyire teljesítményorientált- ez könnyen megeshet.

Szurkolok, hogy minden sikerüljön :) A netagív kritikákkal meg nem kell törődnöd,a te döntésed, a te életed!

16L 22hkm ^^

2010. okt. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:

Szia! Én 18 évesen a 12.osztályba jártam mikor terhes lettem. A törvény szerint ezért nem rúghatnak ki és járhatsz ugyan úgy tovább. O.f-m elsőnek nekem is azt mondta hogy nem járhatok és magán tanulónak kell lennem,de az ifjúság védelmis tanár felvilágositotta,így végig jártam az évet és sikeresen érettségiztem.

3hónapos kislány anyukája

2010. okt. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

Elsősorban a párom megbízhatóságának köszönhetem, hogy megtarthatom a babát, de ha ezek nem lennének akkor se lenne szívem másképp dönteni. 8:20-asnak üzenem, hogy az, hogy egy értelmes embernek születik gyereke szerintem örömteli dolog, mivel a kicsi valószínűleg szintén intelligens lesz. A kor itt úgy gondolom nem akadályozó tényező, érettnek érzem magam. Aki az iskolámról kérdezett: válaszom nem aggresszív volt,de ha igen akkor köszönöm, hogy jól vetted.:)

Köszönöm mind a bíztató mind a kritizáló hozzászólásokat, mind építő jellegű!

2010. okt. 10. 10:06
 10/46 anonim ***** válasza:
62%

8.20! Sajnos egyik védekezési módszer sem 100%-os, nem feltétlen felelőtlenség miatt esett teherbe, amúgy nem is értem, mi közöd ehhez, nem ez volt a kérdés.



Kismama!

Gratulálok, jó döntés, érett, okos fiatal hölgynek tűnsz, minden jót és sok boldogságot a Picivel!

Nem rúghat ki emiatt az igazgató, akármilyen a suli, nagyon komoly fegyelmi vétségekért rúghat ki, de akkor is át kell helyeztetnie másik suliba, mivel 18 éves korig tanköteles vagy.

Magántanulóságot nem kérni kell, hanem a szülőnek írnia kell egy papírt, miszerint magántanulói státuszban folytatod a tanulmányaidat eü okok miatt, és ehhez esetleg csatoljátok a nődoki erre szóló javaslatát.

Persze érdemes emellett beszélni is mondjuk ofővel, hogy ne nehezítsék, hanem könnyítsék a dolgod, ahogy írták mások is, hogy hogyan zajlottak a vizsgáik.

Ha gáznak érzed a sulit ezügyben, megpróbálhatsz váltani egy gyengébbre, ma már sehol senki nem nézi, honnan van érettségid, csak legyen, az egyetemek a felvételik során pl. rá sem látnak, ki honnan, mit, csak egy kód és egy pontszám...

Ha esetleg pesti suliba tudnál járni, tudok ajánlani!



19 h km

2010. okt. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!