Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire számíthatok, ha Németorsz...

Mire számíthatok, ha Németországba költözök a férjemhez aki már féléve kint van, terhesen, úgy, hogy nincs bejelentett munkahelyem kint?

Figyelt kérdés
Gondolom pénzbeni ellátást nem kapok így, mennyi a terhesség gondozás költsége illetve a szülés költsége?

#szülés #terhesség #Németország #Terhesség Németországban
2023. máj. 13. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Ha a férjed legálisan bejelentve dolgozik, akkor azt hiszem, hozzá lehet adni téged az ő biztosításához. Érdeklődjön utána a munkahelye könyvelőjénél a férjed.
2023. máj. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Németországban a terhesgondozás és a szülés is ingyenes mindenkinek.

Viszont mindenkinek kötelezö betegbiztosításának lennie, ha neked nincs munkád, akkor a férjed biztosításába befoglalnak, mint családtagot.

Igazán nem tudom, milyen pénzbeli ellátásra gondolsz.

Ha a gyerek megszületik, ugyanúgy jár rá Kindergeld, mint minden más gyerekre.

2023. máj. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Van lehetőség saját biztosítás fizetésére? Ha igen mennyibe kerül?


Előre is köszönöm válaszotokat

2023. máj. 13. 18:43
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Korábbi jogviszony nélkül a havi összeg, amit kaphatsz €300 1 évig, vagy €150 2 évig, ez az Elterngeld, ami Magyarországon a Gyesnek felel meg. Ezen felül a gyermek 18 éves koráig jár a családi pótlék (Kindergeld), ami havi kb. €200.
2023. máj. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, a férjedhez kell bejelentkezned betegbiztosításra, így ingyenes az orvosi ellátás és a kórházi szülés, illetve egyes biztosítóknál a születésházas szülés is (Geburtshaus) és az otthonszülés (Hausgeburt) is.


Van tapasztalatom kórházi és születésházas szüléssel is, ha esetleg érdekel, írj rám nyugodtan privátban, szívesen mesélek.

2023. máj. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A kindergeld 250 euró lett. Illetve a férjed tud téged biztosítani, persze igen ha nem feketén dolgozik valahol.
2023. máj. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
6-os, ez nem tartományfüggő? Nekünk tavaly €208 volt/gyerek (BW)
2023. máj. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom mindenhol 250€ lett, úgynevezett inflációs emelés! Nekünk Bw-ben legalábbis annyi, de mintha azt olvastam volna hogy ország szerte egységes!
2023. máj. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A ferjed utan biztositott vagy te is
2023. máj. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Decemberben költöztünk ki Bayernba, január végén született a kisfiam (február közepére vártuk..)

1. A férjem bevett engem a betegbiztosításába, így a szülésnek nem volt anyagi vonzata.

2. Utána elkezdtük intézni az elterngeldet amiről a napokban jött meg a határozat, nyilván csak az alap 300€ jár, de azt januárig visszamenőleg megkapjuk egy összegben, utána pedig havonta utalják a gyerek szülinapjához számított 5 munkanapon belül.

Az elterngeld 12 hónapig jár 1 szülőnek, további 2 hónapra igényelheti a másik szülő is, így összesen 14 hónap.

3. elkezdtük intézni a kindergeldet is, ahhoz még mindig vannak bőven papírok, igazolások, amiket be kell küldenünk, de az is havi 250€. Visszamenőleg kiutalják ezt is, ha végre mindent rendben találnak.

4. Illetve nem tudom, hogy hova költözöl, de ha Bayernba, akkor itt a gyerek 13-36 hónapos kora között járni fog a Bayerisches Familiengeld is. (Az is havonta 250€)

2023. máj. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!