Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Németországban elek a párommal...

Németországban elek a párommal, neki bejelentett munkahelye van több mint 2 eve, nekem sajnos nincs. Babát szeretnénk. Nekem es a babának lenne biztosításom, es milyen juttatások járnak itt kint?

Figyelt kérdés
Ha valaki tud hasznos infót ,megköszönném :)
2016. dec. 30. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Ott kint kérdezd. Ez ITT nem Németország...
2016. dec. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értelmes a válaszod köszönöm a segítséget ! :D nyilván olyanok véleményére vagyok kiváncsi akik itt élnek vagy többe tudnak!!!!
2016. dec. 30. 09:58
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Mi az hogy "lenne" ? Neked már most kellene hogy legyen biztosításod a férjed után.
2016. dec. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia. Itt kint ha a parod dolgozik akkor van biztositas ratok is. Familiekrankenkasse. Te ha terhes leszel szüles utan egy evig kapsz pènzt. Plusz a kindergeld. Ezt a Finanzamt ban tudod intezni. De egyszerubb ha benesz a Bürgermaisterhez o tuti tud segiteni. Ha vmi meg erdekel irj.
2016. dec. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Betegbiztositásodnak már most is kéne lennie. Familienversicherung-ként kell átjelenteni a férjed biztosítását, igy biztosítva vagy te is, és majd a gyerek is, ha lesz, az megint kulon bejelenti. Juttatás pedig rengeteg van (Kindergeld, Elternzeit....stb.stb...stb..), bovebbet a lakohelyed szerinti illetékes Familienkasse-nal tudsz erdeklodni, esetleg a Rathausban. Vagy a neten is fent van, mikor, mire, hogyan vagy jogosult:


[link]

2017. jan. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!