Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6,1-es volt a terhelt cukrom....

6,1-es volt a terhelt cukrom. Ennyivel tényleg nem lehet édességet enni?

Figyelt kérdés

Kétszer voltam terheléses cukorvérvételen, egyszer 6,4 másodszorra 6,1 volt a terhelt. Orvosom szerint diétázzak, ne egyek édességet.

Igazából próbálok úgy enni, hogy jó legyen, de nemrég volt a szülinapom és bizony ettem tortát a napokban… ettől baja lesz a babának?



2023. máj. 15. 00:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Terheltnek nem rossz az. Mennyi az ehgyomrid?

Milyenek a baba eredmenyei? Mennyi a magzatviz mennyisege?

Valoszinuleg lathatott valamit a doki, ami miatt anyagcserezavarra gyanakszik.

2023. máj. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Ehgyomrim volt már 3,7 ill. 4,5 és 4,7. Picit magas volt ekkor..

Baba méretek teljesen megfeleltek a terminusnak, magzatvíz mennyisége normál.

2023. máj. 15. 00:17
 3/18 anonim ***** válasza:

Akkor passz… ami meg eszembe jutott: egy oras erteket is neztek?


Amiket irsz ertekeket, azok jok. Ha csak nem vagy extrem tulsulyos, akkor en nem latom ertelmet a szigoru dietanak - persze torekedni kell az egeszseges etkezesre, de egy szelet tortatol egy szulinapon semmi bajotok nem lesz. :)

2023. máj. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én magamnak méregettem itthon, nyilván nem teljesen mutatja az igazit, de soha nem ment az 1 órás sem 7 fölé… legmagasabb amit eddig mértem magamnak 6,7 volt.
2023. máj. 15. 01:03
 5/18 anonim ***** válasza:
36%
Az értékek nem a legrosszabbak. Nincs esetleg rajtad túlsúly? Vagy nem indult meg hirtelen felfelé a súlyod? Mert akkor mostanában szigorúan nézik a cukor értékeket az orvosok
2023. máj. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
43%

Nem értem. Szerintem teljesen jók ezek az értékek. Örülnék, ha az enyém is ilyen lenne majd! (de még addig vannak bőven hetek)

Szóval én nem aggódnék ilyen értékekkel, ha csupán ezt nézem. Azt nem tudom, miért mondta az orvos, amit mondott. Azt szerintem kérdezd meg tőle 🙂

2023. máj. 15. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
12%
Inzulint is néztek?
2023. máj. 15. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Hiába néznek inzulint terhesen.

Bírom amúgy, mikor harapófogóval kell kihúzni mindent a kérdezőből. Hány hetes vagy például? Miért voltál kétszer is terhelésen? Valami előzmény csak van.

2023. máj. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Most 36.hetes leszek. Eddig 12 kg van rajtam, 47-ről indultam és most vagyok 59. Kg

24.hetesen és 32.hetesen volt cukorterhelésem. Eddig diétáztam, de néha-néha becsúszott kis édesség is.. főleg a napokban a szülinapozás miatt

2023. máj. 15. 07:08
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ma már az édesség nem azonos a cukorral.
2023. máj. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!