Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12+5 hetes vagyok, megjött a...

12+5 hetes vagyok, megjött a kombinált teszt eredményem, a down szindróma kockázati besorolás 1:46 Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Orrcsont (NB): Látható

Tarkóredő vastagsága (NT):1,70 mm

Ductus venosus (DV): -

Trikuszpidális regurgitáció (TR): Nem mért

Szívfrekvencia (FHR): 160 bpm

PAPP-A:0,768 iu/L 0,237 MoM (!!!)

Szabad ß-hCG: 41,94 ng/ml 1,383 MoM (!!!)


36 éves vagyok, 37 leszek, mire szülök.

Én úgy láttam, hogy ultrahangon minden rendben, orrcsont látszódott, NT 1,7 mm. Egyedül a korom utalt arra, hogy magas a kockázati besorolásom. Aztán hazajöttem, és megjött a vérvételi eredmény is. Igazából nem értem, miért 1:46 az arány, ha fizikailag nem látható tünetei vannak. A vérvételnél pedig nem tudom, mi az a referencia tartomány, amin belül kéne mozogni? Mennyi a normál B-Hcg és PAPP-A érték 12 hetesen?

Nem szeretnék beteg babát :(

Mik a gyakorlati tapasztalatok, hogyan tovább? Érdemes további vizsgálatot csináltatni, vagy ez már egyértelmű? Ha igen, milyen vizsgálat legyen, ami valóban megbízható?



2023. máj. 22. 20:04
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
93%

"Érdemes további vizsgálatot csináltatni, vagy ez már egyértelmű? Ha igen, milyen vizsgálat legyen, ami valóban megbízható?"


Ez egy szűrőteszt. Ez pont annyit jelent, amennyi oda van írva: 46 ugyanilyen értékekkel rendelkező magzatból 1 beteg. Ez ugye azt is jelenti, hogy 45 meg nem beteg.


Önmagában egy szűrőtesztre nem lehet terhessémegszakítást kérni. Tehát amennyiben nem szeretnétek beteg babát, és nektek ez túl nagy jkockázatnak tűnik, akkor kénytelenek lesztek további vizsgálatot kérni.


Megbízhatóak a NIPT tesztek is, amiből van olyan is, ami csak Down-ra szűr (95 ezer forint), de az is SZŰRŐTESZT, azaz arra sem lehet terhességmegszakítást kérni.


Ahhoz invazív vizsgálat kell. Vagy chorionboholy-mintavétel, amit meg lehet csinálni 14-15 hetesen, vagy magzatvíz mintavétel, amit 17-18 hetesen. (Ezeket megcsinálják ingyen).


Első körben el fognak küldeni genetikai tanácsadásra, ott elmondják ezteket, te pedig választasz.

2023. máj. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Azt lehet tudni, hogy a fenti értékek alapján mi az, ami a magas kockázatra utal egyáltalán?
2023. máj. 22. 20:40
 3/48 anonim ***** válasza:
94%

Neked nem kell tudni, hogy az algrotimus hogyan számol. Erre megcsinálták a megfelelő statisztikai modelleket, így van és kész.

De mindkét érték akkor lenne normális, vagy "átlag", ha pont 1 lenne a MoM.

Tehát az egyik pozitív, a másik meg negatív irányban jelentősen eltér.

2023. máj. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
52%
A magas hcg miatt jött ki így, sokaknak ilyen lesz aztán egészséges a babájuk, menj el egy niftyre, az nem kockázatbecslés.
2023. máj. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

Időközben találtam valami támpontot, ami érdekes lehet: [link]


"ha a szabad-ß-hCG-értékek 1,35 MoM fölött, a PAPP-A-érték 0,6 MoM alatt, míg a tarkóredő vastagságának értéke 1,5 MoM fölött vannak, a Down-kór kockázatának emelkedését, míg az értékek ellentétes irányban való elhelyezkedése a kockázat csökkenését jelenti."

2023. máj. 22. 20:58
 6/48 A kérdező kommentje:

Azt nem is írtam, hogy egypetéjű ikerterhességnek indult az egész. 6. éten egy élő embrió volt látható szívhanggal, és mellette egy másik szikhólyag, amire csak annyit mondott az orvos, hogy ez nem az "A" babához tartozik.

10. héten mentem vissza emiatt kontrollra, addigra már felszívódott a másik szikhólyag és csak a szívhangos baba volt már látható.

Lehetséges, hogy ez még mindig befolyással van a mostani értékeimre?

2023. máj. 22. 21:02
 7/48 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem feleslegesen keresgeted külön-külön az eltérés okait. Van egy magas kokázatú szűrőteszted, azzal kell valamit kezdeni.
2023. máj. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
67%
Én erre nem is pazaroltam sem a pénzem sem az időmet, anyai vértesztet csináltattam 2x is, így 12.hétre tudtam hogy minden rendben, majd sajnos azt is hogy beteg 14.héten meg is volt a megszakítás.
2023. máj. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
79%
A szabad béta-HCG és a PAPP-A értékkel van a baj. A túl magas szabad béta HCG jelez(het)i a Downt.
2023. máj. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
100%

A béta HCG korrigált és a PAPP-A korrigált is 0,40-2,5-ig jó.


Nekem is nem olyan rég volt kombinált tesztem onnan néztem meg. Én pár hónap múlva leszek 36. (Nálam nincs gond.)



1:250 alatt már a nőgyógyászod is el fog küldeni, egy komolyabb tesztre ami sajnos nagyon drága. Azt nem tudom, hogy magzatvízből vett minta fizetős-e ilyen esetben. Konzultálj a nőgyógyászoddal.


Én úgy tudom, hogy a downos babáknál alacsony PAPP-A és magas B HCG szint van, de ezt nyilván így senki nem tudja megmondani. Kell a komolyabb vizsgálat.

2023. máj. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!