Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elhúzódó szövődmények terhessé...

Elhúzódó szövődmények terhesség alatt okozhatnak bajt és ha igen mit? (Nátha, arcüreggyulladás, fog probléma)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Picit hosszú lesz, de igyekszem röviden.

Kb 10 hét legelején kisfiamtól elkaptam egy nagyon durva náthát. Írtam is ki kérdést, hogy mit vehetnénk be, nagyon szarul voltam. Éreztem, hogy mindenem telemegy trutymóval, napokig alig kaptam levegőt, nem láttam ki a fejemből se, olyan rossz volt, csak vonszoltam magam. Se a védőnő, se a háziorvos nem javasolt gyógyszert. Napközben csak 37 körüli hőket mértem, éjszaka sajnos nem tudom, de nem aludtam jól az biztos.

De a legrosszabbja 3 nap alatt átment rajtam, viszont 2-3 hetig is veres orrfolyasom volt, a jobb orromból, plusz fajtak a fogaim, szerintem arcüregy gyulladásom is lett. Mire teljesen kijöttem belőle majdnem 3 hét volt. Visszagondolva nagyon aggaszt.

De nem is ez a legnagyobb bajom jelenleg. Sajnos a bal oldalon van egy gyökércsúcs resectios fogam, ami gyökérkezelt is. Tehát fájni nem fáj, de gyanítom hogy a betegség miatt ott maradt valami gyulladás, mert feszül es furcsa érzés ha hajolgatok. Kb 1 hete érzem. :( nagyon szomorú vagyok. A szájsebészem 2 hét múlva tud fogadni, őszintén szólva máshoz nem nagyon akarnék menni :( az nagyon sok idő szerintetek? Mellesleg legalabb arról a fogról biztosan kell majd egy röntgen is.

Ez a sok baj nagy gondokat okozhat a magzatban? Nagyon szomorú vagyok miatta. Pedig nem ültem a babérjaimon, voltam védőnőnél, háziorvosnál, azóta 2 uh-n is. De ez kb 10.héttől még most is gondot okoz (pedig már 15.hét vègén vagyok) csak sajnos a kisfiam, aki ovis, közben 2 durva betegséget is elkapott , amiket én már szerencsére nem.. de hiába gyógyultam meg úgy ahogy, nem sok időm volt magammal foglalkozni, mert őt kellett ápolni, ellátni, meg a munka is.

Eddig nagyon boldog voltam, a nátha se ijesztett meg akkor annyira, de igy visszagondolva, plane hogy mar a fogam is belekeveredett nagyon nem vagyok nyugodt.


2023. máj. 23. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben a cipőben jártam pár hete. 15 hetes terhesen beleestem egy felsőlégúti fertőzésbe, ami elfajult és arcüreggyulladásom lett. Ha hajolásnál fáj az arcod, illetve a fogsor fájdalma is az arcüreggyulladás tipikus tünete.

Valószínű nem a fogaddal van gond, hanem még mindig nem múlt el az arcüreggyuladás. Fül-orr gégére nenj el, ott fognak rá adni antibiotikumot és egy speciális szteroidos orrsprayt, amitől helyrejössz. Ezen kívül infralámpázd az arcod napi 3x10 percig.

Sajnos több hét mire az ember kijön belőle, főleg terhesen.

Ha nincs rendesen kikezelve, rá fog menni a füledre is és az màr tényleg nagyon fájdalmas.

Szóval irány a fül-orr-gége sürgősen!

A hosszantartó súlyos gyulladás burokrepedést, koraszülést okozhat. Emiatt is fontos, hogy ki legyen kezelve a problémád.

Üdv, egy másik kismama.

2023. máj. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fül orr gégészet, kapsz antibiotikumot. A szteroidos orrspayt tilos terhesen 3szor volt homloküreggyulladásom terhesség alatt, úgyhogy már nagyon tudom.
2023. máj. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Nálad nem lett baja a babának? Minden alkalommal kezeltek?


Mert én azom izgulok hogy mindez az első trimeszterben történt-még az is lehet hogy éjjel lázas voltam, csak nem tudok róla.. 😕 és ugye nem is kezeltek. Mert hogy a háziorvos szerint minél kevesebb gyógyszer, lehetőleg semmi. Patikában is ezt mondták, ott még lázra se nagyon ajánlgattak semmit se. A védőnő meg tojt rám, szerinte a magzat védve van a burokban, csak azt nem mondta senki hogy a lázat nagyon figyeljem mert bajt okozhat. Én meg itt parázhatok azóta is :(


Sajnos nekem nem arcüreg lesz, konkrétan csak annál az egy fogamnál érzem ezt a dolgot hajolgatásnál.

Amit azért állítok ugy biztosra, mert sajnos volt már ilyenem ezer éve egy másik foggal-szerintem hajlamos vagyok rá. :/ de végülis tök mindegy hogy hol van, csak már hetek óta tart az egész, és kezeletlen nem tudom mit okozhat.


Kisfiamnál egy betegségem sem volt terhesség alatt..lehet szerencsés voltam, de azért most viszont ez nagyon aggaszt.

2023. máj. 23. 16:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindegyik trimeszterben kaptam antibiotikumot emiatt. Lázat zuhannyal csillapítottam, nem vettem rá be semmit.

Minden rendben a babámmal🙏

2023. máj. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!