Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplazmózis mennyi idő után...

Toxoplazmózis mennyi idő után mutatható ki, ha esetleg megfertőződtem?

Figyelt kérdés

Ma egy csomót kapirgásztunk a kertben a kisfiammal, kavicsot keresgéltünk és hasonlók. Most jutott eszembe, hogy nem kellett volna a földben kotorászni :( Persze alaposan kezet mostunk, miután bejöttünk, de sokáig kint játszottunk.

Nem vagyok védett sajnos toxoplazmózis ellen, nem estem rajta át korábban. Nincs macskánk, de sokszor bejárnak a kertünkbe a szomszédból.



2023. máj. 24. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
2023. máj. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem nyúltál a szádba és nem volt seb a kezeden, akkor azért nem túl valószínű. Ha belegondolsz, eddig se lettél "csak úgy" toxoplazmás, pedig eddig is matattad a földet és nem érdekelt. De ha félsz, vérvétellel megmondják.
2023. máj. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de egész gyerekkoromban túrtam a földet, számolatlan mennyiségű mosatlan gyümölcsöt ettem és macskáztam is. 41 éves vagyok és a meddőségi vizsgálatoknál derült ki, hogy nem estem át rajta. Szóval azért nem olyan egyszerű az, de persze bármikor megtörténhet. A papíromon az van, hogy mivel nem estem át rajta, terhesség alatt 4-6 hetente érdemes nézetni.
2023. máj. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi nektek! Remélem, hogy feleslegesen aggódom, egész gyerekkoromban kinti-benti macskáink voltak és akkor sem kaptam el.. Dokim előző terhesség alatt havonta ellenőriztette, pont ez ültette el kicsit a paranoiát bennem.
2023. máj. 24. 19:34
 5/7 anonim ***** válasza:

#4! Kicsit túl van tolva. Ok., hogy van rá, egy minimális esély, hogy pont akkor kapod el, akkor is, ha előtte 40 évig nem, de ennyi erővel naponta is nézethetnénk. Lehet, hogy ma még -, holnap meg +lenne🤷🏼‍♀️Havonta nézik, de lehet, hogy akkor már 3hete fertőzött vagy. Mit tudsz csinálni? Visszafordítani már nem lehet.

Én szerintem max.trimeszterenként csináltatok majd egyet, de azt is csak megnyugtatásomra, abban a hitben, hogy úgyis negatív lesz. De aztán lehet, hogy azt se. Így vén fejjel úgyis lesz elég paráznivalóm, nem fogok még ezen is.

#3

2023. máj. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez, falusi lány voltam,tetőtől-talpig retkesek voltunk egész nyáron, túrtuk a földet, mosatlan zöldség , mosatlan gyümölcs, háziállatok, és én sem estem át rajta. Pedig meg voltam győződve, hogy ha valaki, akkor én már túl vagyok rajta. Nem is tudom, hogy lehet elkapni! 😃szóval nyugi...
2023. máj. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Haha, köszi nektek, kicsit megnyugodtam :D Remélem, ha eddig elkerült, továbbra is el fog!
2023. máj. 24. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!