Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mellfeszülés megszűnése...

Mellfeszülés megszűnése Utrogestan mellett?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ha napi 400 mg Utrot szedek, miért szűnik a mellfeszülés? Pozitív teszt előtt nagyon fájtak, a progeszteront azonnal elkezdtem szedni és utána fokozatosan egyre kevésbé fájtak a melleim. Ma már alig érzem, pár nap szedés után. Ez nem jelent jót, ugye? Furcsa, azt hittem a sok progitól fogom igazán érezni a fájdalmat.

2023. máj. 31. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:

A mellfájdalmat a progeszteron és az ösztrogén felborult egyensúlya okozza. (magyarul a sok ösztrogénhez képest kevesebb progeszteron)


Azzal hogy szeded az utrogestant magasabb lett a progeszteron szintem meg szűnt a fájdalom.


Amúgy nem fáj egész terhesség alatt az ember melle... Nekem is csak a legeslegelején fájt, kB 1,5-2 hét után elmúlt, már a 15. héten járunk.

2023. máj. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm! Valóban, az ösztrogén nagyon magas nálam, akkor ez lehet a magyarázat!


Semmit nem érzek, a mellfeszülés volt az egyetlen, igaz, pár napja teszteltem pozitívat.

Köszönöm a választ!

2023. máj. 31. 13:43
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es, próbáltam szakirodalmat olvasni erről, de sajnos semmit nem találtam. Tudsz esetleg ajánlani valamit?
2023. jún. 1. 13:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudok most így rögtön. Angol nyelvű dolgokat szoktam olvasgatni, fogalmam sincs hol olvastam és raktam össze a képet a mellfájdalomról. Nekem mindig fájt ovuláció után, ezért keresgéltem annak idején.


Inkább engedd el a témát. Ne kattog tüneteket, éld tovább az életed. Azzal hogy ezen rágódsz rosszabbat teszel.

Az is lehet terhes akinek fáj a melle és az is akinek nem, ez nem jelent semmit.

2023. jún. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze, ezzel tisztában vagyok, de a korábbi vetélések miatt a múló mellfeszülés az őrületbe kerget. De igazad van, el kell engednem most ezt a kérdést és várni....csak nagyon nehéz.
2023. jún. 1. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!