Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy vettétek észre, hogy...

Hogy vettétek észre, hogy várandósak vagytok a második babátokkal?

Figyelt kérdés

Ahhoz szólna a kérdésem, akinek már volt egy babája, de még nem terveztek másodikat és mégis összejött szoptatás alatt, menzesz nélkül.

Honnan és mikor tudtátok meg, hogy jön a kistesó?

Ilyen esetben nyilván nem csinál senki teszteket, hiszen nem tervezett várandósság.


Köszi, ha kisegíted a kíváncsiságom :)



2023. jún. 1. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem védekezem és benne van a pakliban 4 hetente tesztelnék.
2023. jún. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, én is :D de most az érdekelne, aki nem tesztel (főleg mert mondjuk azt gondolja, hogy a szoptatás megfelelő fogamzásgátlásra)
2023. jún. 1. 11:26
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Hát aki azt gondolja, hogy a szoptatas egy fogamzásgátló tevekenység, az meg is érdemli...


Nekem szoptatás+fogamzasgatló mellett, verzés nélkül, 1szem gyógyszer kihagyásával fogant a 2. A mellfajdalom és a reggeli rosszullét miatt volt fura, illetve mert tudtam, hogy 1 szem gyógyszer kimaradt, benne van a pakliban.

Nem akartuk, az égiek velünk voltak (ha hülyén hangzik, ha nem), vetélés lett.

2023. jún. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azta mindenit. Koszonom a tapasztalatodat. Egyetertek a szoptatas nem fogamzasgatlo :) furcsallom is, mikor igy velekednek
2023. jún. 1. 11:45
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Én szoptattam még, de rendszeres menzeszem is volt már. 2x voltunk együtt védekezés nélkül a férjemmel, a ciklus legvégén. (Mi terveztük lassan a kistesót de mivel az első baba is nagynehezen gyógyszerrel 3 év után jött, nem számítottunk gyors sikerre)

Aztán a menstruációm késett már 10 napja, csak egy 2 napos barnázás volt, ami gyanús lett, ezért teszteltem ami negatív volt. 3 nappal később újra teszteltem az meg már pozitív. A hab a tortán pedig az lett, hogy ikrek.

Szóval szoptatás mellett egy extra peteérés (kétpetéjűek) ráadásul a ciklus legvégén. Ez olyan sors szerű 😁

2023. jún. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azta :D gratulálok! :)
2023. jún. 1. 13:40
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
30 naponta ellőttem egy tesztet..de abban a hónapban amikor valóban nem figyeltünk màr ( nem szakítottunk meg ès valóban akartuk, hogy legyen is) akkor azonnal terhes lettem
2023. jún. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én bizony teszteltem néhány hetente.
2023. jún. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
Őszinte legyek ha mi nem tervezzük a kistesót akkor gumit húz.Ha meg nem védekeztek akkor meg ja a nemtervezett baba ottlehet a pakliban.
2023. jún. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%

Én ugyan már nem szoptattam rég, de az elmaradó menstruációból vettem észre.

Nekem a kisfiam 4,5 éves, még vártunk volna igazából, de mivel benne volt a pakliban hogy legyen teso, így nem szedtem gyógyszert már nagyon rég. Peteérés környékén óvszerrel, a többi napon megszakítással védekeztünk. Így jött a masodik baba🤷🏻‍♀️

Nem számítottunk rá, de végülis örültünk. Most vagy 1 év múlva már mindegy igazából.


Azonban most teljesen máshogy éreztem magam a menstruáció esedékes ideje előtt, mint az első várandoságomnál, ezért nem is gondoltam hogy terhes vagyok.

Abszolut semmi jele nem volt, csak a farkaséhség, ami nekem mindig van menzesz elött. Aztán mikor 1 hét múlva is érzékeny volt a mellem és csak nem alart megjönni, teszteltem. Hát így :)

Szóval nem a szoptatás de nálunk most más sem vált be 😃


Ha minden jól megy, ő utána én már biztosan fogok szedni gyógyszert vagy valami állandó megoldást fogunk alkalmazni, mert több gyermeket nem szeretnénk vállalni :) és a rizikót sem😃

2023. jún. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!