Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29 hetes varandos vagyok. Van...

29 hetes varandos vagyok. Van 2 cicam mostanában nagyon zavar az allom szagja nem szagositott hannem sima allom szóval konkrétan a sz. Szag. Lehetek a szagtol toxoplazmas?

Figyelt kérdés
2023. jún. 4. 06:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szagtól nem.

Vidd el a macskákat állatorvoshoz, vérből, ürülékből kimutatható, és kezelhető ha van bennük. Utàna nyugodtabb lehetsz.

2023. jún. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akor lényegében attól lehetek beteg ha meg fogom??
2023. jún. 4. 07:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A toxoplazmózist egy egysejtű parazita okozza, aminek a "petéit" a macska az ürülékével üríti. De nem folyamatosan, hanem ha megfertőződik a parazitával, akkor ÉLETÉBEN EGYSZER, 2 hétig. Ekkor fertőződhetsz meg tőle te is, ha a macskaürülék apró részei, maradványai bekerülnek a szádba.

De a toxoplazmózishoz nem kell közvetlenül macska, elég egy kertészkedés, vagy mosatlan zöldség is.

A macska állatorvosi vizsgálatával sokra nem mész, hacsak nem épp most van életének az a 2 hete, mikor kórokozót ürít. Saját magadról vérvétellel megállapíttathatod, hogy átestél-e már életedben a fertőzésen, de abból nemigen fog kiderülni, hogy a terhesség alatt, vagy már évekkel ezelőtt. Ezt a vizsgálatot egyébként a 12. hétig szokták javasolni, mert ha teljesen friss a fertőzés, az még kiderül belőle, és a terhességnek ebben a szakaszában van leginkább jelentősége a friss fertőzésnek.

Szóval nem, a szagtól nem fertőződsz meg. Viszont ha aggódsz, akkor lehetőleg ne te takarítsd az almot, moss kezet evés előtt meg minden után, és moss meg minden zöldség-gyümölcsöt, amit megeszel. Ezeket amúgy sem árt.


Van a témában egy nagyon jó, közérthető videó:

[link]

2023. jún. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
a macskának jobb a helyesírása az biztos!
2023. jún. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen a szíve is jobb mert képes macska létére szeretni és nem bele köt másba ok nélkül mint te.
2023. jún. 4. 09:04
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat meg nyugtatók azokat amiket irtatok.
2023. jún. 4. 09:04
 7/10 anonim ***** válasza:

A toxoplazmózist vizsgálják nálad. Az esélye nagyobb a fertőződésnek ha van macskád, de amúgy nem tehetsz sokat ellene - ahogy már leírták.

Ne aggódj miatta! Ez egy olyan dolog ami része a várandósság során a vizsgálatoknak és rendszeresen megijed tőle az aki először vár gyereket. Ugyanígy ijesztő minden más vizsgálatnál is a lehetősége annak, hogy valami gond lehet.

Az első babámnál külön telefonon rendeltek be ultrahangra, mert hogy rossz lett az egyik leletem és "azonnal" meg kell néznie az orvosnak. Totál pánikba estem. Aztán az ultrahangon a doki meg az asszisztens végig egy másik betegről beszélgettek tök kedélyesen, csak a vizsgálatom számait dobta be időnként a doki amit az asszisztens meg leírt, nekem egy szót se mondtak. Úgy kellett rákérdeznem a végén külön, mert már tereltek volna kifelé, hogy akkor nincs baj a babámmal vagy van? Nem is értették mi a gondom, mert mitől lett volna bármi baj. Számukra ez csak egy természetes rutinvizsgálat volt, nekem volt ez csak első eset, én vettem csak komolyan, ők tudták hogy nem kell parázni miatta.

Csak jó lett volna ha nem ijeszt meg a nővér előtte a telefonhívással és elmondják rögtön nekem is hogy minden rendben.

Szóval ne izgulj! Ha a macskád megfertőz az ellen most amúgy se tudsz tenni semmit, nem teheted ki csak mert babát vársz. Akkor kimutatja a vizsgálat és megkapod a szükséges kezelést. Inkább azért beszélnek róla, hogy mindenki hajlandó legyen időben megcsináltatni a vizsgálatot - ami megint nem rajtad múlik. Nekem az elsőnél a terhesgondozóban elfelejtkeztek róla és olyan későn csinálták meg amikor már mindegy volt. Persze én voltam a hibás, hogy nem szóltam a a védőnőnek, hogy még nem küldött el olyan vizsgálatra amiről nem is tudtam, hogy neki el kellene küldenie. :)

2023. jún. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Uramisten, ez a helyesírás. Ez fenyegetőbb, mint a toxoplazmozis.
2023. jún. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ugyan van 2 macskad, de te ennyire rettegsz, akkor legalabb nezzel mar utana, hogyan is mukodik a toxo, konyorgom! Nem ugy, ahogy te gondolod…

Konkretan 2 perces kereses lett volna, ennyi idod se volt eddig?


Az alom dologra meg: zart macska wc, plusz naponta tobbszor ki kell szedni belole a cuccost, heti 1x-2x pedig el kell mosni es fertotleniteni az egesz almosdobozt.

2023. jún. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Atya úr isten…
2023. jún. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!