Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire lehet betartani...

Mennyire lehet betartani ilyen helyzetben a "kímélő életmódot" egy egy éves mellett?

Figyelt kérdés

Szóval részletezve:


Most derült az uh-n, hogy rálóg a lepény a méhszájra, vagyis az orvos szerint "határeset", de nagyon hunyorgott ott összevissza, szerintem fel is fogok keresni 2-3 hét múlva egy másikat is, hogy nézzen rá.

Úgy olvastam, akár hetek alatt is arrébb mehet, ha szerencsénk van.

Viszont van egy egy évesem, tehát a full fekvés meg ezek kilőve. Odafigyelek, férjem is segít, de neki dolgoznia is kell, anyukám 170 km-re lakik, és ő is dolgozik, nem tud mindig jönni stb.


Elsősorban olyanokhoz szólna a kérdésem, akiknek van tapasztalata ebben, kicsi mellett csinálták ezt végig, mennyire tudtátok betartani a "kíméletet", hogyan végződött stb.


2023. jún. 9. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ismeretlen eredetű vérzésem volt, amíg ki nem találták, hogy mi okozza, addig feküdnöm kellett. Az enyém majdnem egy éves, ha nem szánod direkt rá magad, akkor lehetetlen kímélni magad egy ekkora gyerek mellett. Nekem itthon maradt a férjem és túléltük azt a szerencsére csak pár napot, de ezt csinálnám akkor is, ha több hét lenne. Segítséget kérnék valahonnan, akár fizetve és feküdnék. Ha nem szeretnéd vagy sehogy sem megoldható, akkor próbálj minél többet ágyban, kanapén, szőnyegen játszani a gyerekkel, amíg te fekszel, ne nagyon főzz, minél kevesebb házimunkát csinálj, ne emelgesd a gyereket (csak az ágyba, etetőszékbe betenni), lehet, hogy nyafogni fog pár napig mire megszokja, de inkább az, minthogy baja legyen a másiknak.
2023. jún. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is rajta van a méhszájon 18 hetin azt mondták, nem sokára lesz a 32 heti uh. Remélem minden rendben. Szerencsére nem volt vérzésem. És kímélő életmód, hát sehogy. Nekem a harmadik babám. Reggeltől estig jövök megyek emelgetek. Nincs segítségem a hétköznapokban a férjem is estig dolgozik, nem tudom megoldani másképp. Annyit tudok tanácsolni, hogy ne stresszelj rá.Nekem is azt mondták,hogy bőven mehet még fentebb. Remélem így is lett🫣🫣
2023. jún. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Ugyanaz, mint amit az előző írt. Itt az 5. gyerkőc érkezik. 3 kicsi van, épp cseresznye szezon, stb... Amikor tudok, lefekszem fél órára, vagy leülök. De kb. ennyi. Nem emelek nehezet, szedem a magnéziumot, és hanyagoljuk az együttlétet a férjemmel. De ettől a gyerekeket el kell látni. Kell ételt készíteni, takarítani, stb.
2023. jún. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Nekem egy 2évesem volt mellette, aki egy kicsit hiperaktív.

Én véreztem is sokszor.

Ennek ellenére a pihenés lehetetlen volt. Férjem nem tudott itthon maradni, reggeltől estig egyedül voltam vele.


Nálunk semmi baj nem lett.

2023. jún. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Nem lehet betartani. Férj nem tud hónapokig otthon maradni, az enyém pedig az első hétben eljött táppénzre de tovább nyilván nem lehet, nagyszülők ha közelebb is laknak mint nálunk, dolgoznak, nem érnek rá. 1,5 éves mellett csináltam végig ráadásul nem tudtam mivel ártok többet, otthon szenvedni egy mozgáshiány miatt nehezen kezelhető gyerekkel vagy játszóra menni 1 órára aztán kenyérre lehet néhány órán keresztül kenni olyan jó gyerek, én az utóbbit választottam és nem volt baj hálistennek. Már iskolába járnak de többször pecsételgettem játszótér után, na de ha itthon maradunk meg a lakásban kellett mindenhonnan elhozni stb az se jobb, nem igazán lehetett akkor megülni mellette.

És a méhlepény is fejjebb ment de arra már nem emlékszem, mikorra.

2023. jún. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Ha muszáj a kicsivel egyedül lenned, akkor etetőszék helyett működik a sámli+hokedli, odaülhet önállóan. Nyilván ez nem "kényszerítő eszköz", mint a magas szék, akkor áll fel, mikor akar. De szépen rá lehet szoktatni, hogy ne ugráljon fel, ha mindig elveszed ilyenkor a tányért és nincs kaja a következő étkezésig. Hagyományos Pikler Emmi módszer.
2023. jún. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Én jelenleg a 20. hétben vagyok, még messze a vége. Vérzés eddig még nem volt, eddig teljesen problémamentes volt a terhesség (ellentétben az elsővel), ezért is lepett meg ez most.


Ha esetleg később feljebb húzódik, vissza lehet térni az előző, aktívabb életmódhoz?

2023. jún. 9. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!