Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azelain sav terhesség alatt...

Azelain sav terhesség alatt használható?

Figyelt kérdés
Vásároltam a DM-ben egy azelain booster nevezetű arcápolási terméket, a neten úgy olvastam használható terhesség alatt, emiatt csak lekaptam a polcról. Itthon viszont ahogy olvastam a termékleírást a dobozon az van rajta, hogy terhesség alatt nem alkalmas. Most akkor mi az igazság? Az arcomon lévő pigmentfoltok halványítására vettem egyébként.
2023. jún. 11. 07:12
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Terhesen ne akarj pigmentfoltot halványítani.

Fényvédőzz ezerrel, hogy ne legyen több és hámlassz később.

A terhesség hormonálisan eleve hajlamosít pigmentfoltokra és egyéb bőrbajokra. Pl: Fibrómák. Illetve érzékenyebbé teszi a bőrt

Egyébként nem problémás összetevő terhesen, de ha ráírták lehet van más is abban a krémben, ami nem való.

2023. jún. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

"ha ráírták lehet van más is abban a krémben, ami nem való."


Mivel kismamákon nem tesztelnek semmit, kb mindenre ráírják, hogy terhesen inkább ne használd.


Ettől függetlenül igaza van az elsőnek, nem most kell pigmentfoltot halvámyítani, inkabb az újabbak kialakulását előzd meg.

2023. jún. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
50-es fényvédő ezerrel. Újrakenni, amikor szükséges.
2023. jún. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Használok egyébként fényvédőt mindennap régóta, csak zavar, hogy van az arcomon jó néhány barna folt (amik nem most alakultak ki). Nem szeretnék alapozózni, emiatt szeretném inkább ,,szépíteni” a bőröm.
2023. jún. 11. 08:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Az azelainsav szigorúan véve nem hámlasztó. Inkább csak a felszínen lévő folyamatokat szabályozza.
2023. jún. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%

2, gyógyszerekre igen, ráírják akár árt, akár nem, de éppenséggel kozmetikumoknál elvétve fordul elő figyelmeztetés. Jellemzően csak az A-vitamin származékoknál, de ott se mindig, pedig az magzakárosító lehet.

Sőt, az endokrinrendszert bizonyítottan befolyásoló összetevőjű naptejet képesek kisgyerekeknek, terheseknek reklámozni. Ennyire nem normális a szabályozás.

2023. jún. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!