Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A baba nemét ultrahang alapján...

A baba nemét ultrahang alapján ti felismertétek?

Figyelt kérdés

Ma voltam a 19.heti genetikai uh-on. Az egyik legjobb helyen, az egyik legelismertebb orvosnál.

Mivel a férjemmel eldöntöttük, hogy nem kérdezzük meg, mi lesz, így nem is kérdeztem meg a nemét. De nagyon sokszor mutatta a fenekét, lába közét nézegette a doktornő, a térdeit, tapacskáit stb. És én semmit nem láttam ott semmit, egyszer sem🫣

Van már egy kisfiam, és úgy emlékszem nála én is simán láttam a kis “csomagját” annyira egyértelmű volt már ebben a korban. Szerintetek jelent valamit hogy én nem láttam, vagy még most nem is látnám én, mint hozzà nem értő?

Csak mert mutatta a hüvelyk ujját, az ujjperceit is ki lehetett venni, még a szívdobogását is láttam, de a lába között semmi nem volt🫣


Őszintén, amugy tök mindegy nekünk. Mi először még egy kisfiút gondoltunk, éreztünk. Aztán nem tudom, elbizonytalaondtam. Doktornőnek is mondtam, hogy nekünk mindegy csak rendben legyen. De annyira mutogatta magát, hogy nem tudtam nem észrevenni hogy ott nincs egyenlőre, vagy legalábbis az én szememnek semmi. 😃


2023. jún. 15. 10:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Akkor egész egyszerűen lehet, hogy kislány? 🤷🙂
2023. jún. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

En lattam.a fiam ugyanis kitárt labakkal fordult felénk,nem lehetett nem eszrevenni a kis kukit.🥰

A doktor meg nevetett is,hogy anyuka az on fianak mar most elege van a vilagbol,jol bemutatott nekunk,hogy nesztek itt van 🤣

2023. jún. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát igen, nyilván ez a másik lehetőség😃

Lehet hülyén tettem amúgy fel a kérdést. Igazából arra gondoltam, hogy én mint laikus ha ebben a magzati korban nem látok semmit attól még lehet-e ott, vagy ezidőben ez már elég egyértelmü lenne.

Tudom, amúgy régen sokáig nem volt egyértelmü, de ezek a gépek már tényleg annyira profik, hogy szinte én is sok mindent fel tudok fedezni. Persze ettől független nem hasonlítanám magam vagy a meglátásaimat egy orvoséhoz. :)

Csak egy kérdes, hogy más vajon felismerte-e a babája nemét? ;)

2023. jún. 15. 11:00
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én az ultrahangokon örültem, hogy láttam a gyerekek gerincét meg szívét dobogni, nemhogy még ilyen részleteket :D Mi a nemet tudni akartuk, és mutogatta is az orvos egy sötét foltra mutogatva, húzgálva a színes csíkokat, hogy látjuk, ez itt az, kislány (mindkét gyereknél). Én soha nem láttam benne semmit furi fekete-szürke foltokon túl. Na meg ugye az ultrahangon nem egyben látod az egész babát, simán így "rétegenként" lapozgatja, szóval simán lehet, hogy pont túlnézett azon a régión az orvos, hogy még csak ne is lássátok. Ő sunyiban lecsekkolta, hogy minden rendben, egyébként meg nem mutogatta nektek :D

Vagy kislány. Nekem nincs fiam, ugye, így összehasonlítási alapom sem. Simán lehet, hogy lányoknál nem látszik semmi, fiúknál meg igen.


Mindenesetre sok boldogságot és jó egészséget nektek! :)

2023. jún. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nálam is ez volt a lényeg, utolsó.

Többek között ezidáig (éd ezután sem) azért sem foglalkoztatott a neme, mert a kisfiamnál felmerüt a 12.héten, hogy valami nem teljesen stimmel (magasabb nyaki redője volt), és bár minden lehetséges vizsgálatot megcsináltattunk, ami szükséges volt, onnantól nem igazán érdekelt hogy mi lesz, csak hogy egészséges legyen. Ennek ellenére csak akkor nyugidtam meg, amikor már kint volt.

Most is hasonlóan érzek, azzal a kivétellel, hogy ilyen szempontból ennél a terhességnél eddig minden szinte tankönyv szerint ment, és semmi izgulni valóm nem volt. Szóval most sem nézegettem volna ezt, csak mivel úgy éreztem fellélegezhetek, és ezegyszer nem kell annyira parázni, hisz a vizsgálatok alapján minden rendben tűnőnek látszik-ahogy a doktornő fogalmazott, leltár szerint mindene megvan, rendben van. Úgy gondoltam, most egy picit elengedem a paráimat végre, és mivel elég látványos volt, ezért tettem fel a kérdést. Szerintem mindenkiben van egy egészséges kiváncsiság, és ez nem baj. 😊

A legfontosabbb nekem is a gerinc, szájpad, lábak, sziv, agy, belső szervek, stb voltak. De mivel a doktornő centiről centire megnézte, felsorolta az összes belső szervét, még a lábujjait is megszámolta.. és mindent rendben talált, ezért mertem/merek csak ezzel foglalkozni. Aztán vagy jól láttam vagy nem😅

2023. jún. 15. 11:11
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyébként nekünk második és biztosan utolsó baba, szóval tök mindegy ilyen szempontból is. Nem gyúrunk/gyúrtunk egyiknél sem semmire. Örülünk ha egészsegesek, ez a legfontosabb!
2023. jún. 15. 11:14
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez olyan vagy vagy. Első fiamnál olyan egyértelműen látható volt, hogy ha nem mutatja a doki, akkor is látom. Széttárt láb, odafordult mindig.

Második fiamnál meg ott mutogatta, mégse láttam sokáig semmit. 🙂 Kb a 30. Körüli uh-n volt nekem is látható valamennyire. De ő meg folyamatosan takargatta magát, a lábát is összeszorította mindig.

2023. jún. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Fiamnál is és lányomnal is láttam laikusként a 18hetes uh-kon.

Fiamnál ott volt a zacsi, az elég bizonyító erejű volt.

Lányomnál meg 3 csík volt. Azt is simán kiszúrtam.

2023. jún. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Alkalommal nem


2. És most 3. Alkalommal (2 baba) már simán

2023. jún. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy vagy. Nálunk pont a fiút nem nagyon láttuk, de még a doki sem még 18hetesen. Annyira takarta magát,meg ott volt a zsinór is, hogy a dokit idézve "talán fiú, de azért ne fessék még kékre a szobát" én csak foltokat láttam, meg a köldökzsinórt. 30hetesen mutatta meg tisztán. A lányt 18hetesen tisztán kivehetően láttam, ki is szaladt a számon a vizsgálat közben, hogy tuti kislány... A doki meg hevesen bólogatott, hogy szerinte is.
2023. jún. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!