Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik magánellátásba járnak...

Akik magánellátásba járnak terhesgondozásra: Nálatok mennyibe kerül egy alkalom?

Figyelt kérdés
2023. jún. 19. 11:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

A sima terhesgondozás nekem 28.000 forint/alkalom, de ehhez jár ingyenes távkonzultáció is. Szóval, ha megvannak a laborjaim, akkor elküldhetem az orvosnak egyből neten, és 1-2 napon belül megnézi; ha olyan gyógyszert kéne felírni, amihez nem szükséges vizsgálat, akkor szólhatok (pl. kérhettem volna a pokoli gyomorégésemre gyógyszert, ha nem válnak be a vény nélküli opciók), vagy ha bármilyen kérdésem van, feltehetem.

Én a labort is magánban csináltattam, az 1. trimeszteri 33.000 forint volt. A többi már olcsóbb lesz.

A genetikai ultrahang elvileg 45.000 forint lesz.

2023. jún. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
20 ezer.
2023. jún. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Genetikai 27 ezer siman uh 18 ezer. Nem bántam meg! Főlleg hogy havonta csak egy vizsgálat van átlagban kivéve ha mondjuk megbetegszel vagy valami ilyesmi történik (nekem is egyszer volt kettő amikor csúnyán beteg lettem és aggódtam érte mert fájt amikor köhögtem a hasam, lázas voltam na akkor mentem plusz alkalomra)
2023. jún. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk terhesgondozás (15 perces) 31.000 a genetikai UH meg talán 38.000 forint.


(És igen első válaszoló, én magánban fogok szülni is, most ettől jobb neked?)

2023. jún. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Ja és én is éjjel nappal hívhattam az orvosom, kiírt vizsgálat nélkül bármit, kérdezhettem nyugodtam. #4 voltam
2023. jún. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
#5 Jól teszed! Aki teheti menjen magánba szülni! Én a fiammal nem magánban voltam kegyetlen volt, kínoztak, lekezeltek, bántottak. A lányomat magánban szültem, ég és föld volt. Megérte! Ott figyeltek rám, nem használták ki hogy kiszolgáltatott helyzetben vagyok, egy méhszáj vizsgálat sem fájt
2023. jún. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

Szegény kérdező.

Megkérdezi, hogy hol mennyi egy vizsgálat, erre mindjárt kibontakozik egy magán vs állami vita.

2023. jún. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ez igazán hasznos válasz volt, 1-es, köszönöm. Nincsenek millióim magánban szülni (bár őszintén szólva, örülnék, ha lenne, és nem sajnálom attól se, akinek van), viszont ha már hála ennek a csodás magyar egészségügynek, azt nem választhatom meg, hogy melyik orvosnál és melyik kórházban szüljek, úgy döntöttem, hogy legalább a a várandósságot azzal az orvossal csinálom végig, akiben maximálisan megbízom. (Ez egyébként összességében olcsóbban jön ki, mint pár éve azok az összegek, amiket "kötelezően" kellett hálapénzként kifizetni a szülésnél, ez ugye már legalább megszűnt.) Szerintem elég korrekt áron járok magánorvoshoz, viszont kíváncsi voltam más orvosoknál hogyan alakul a terhesgondozás költség szempontjából.
2023. jún. 19. 11:18
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Várandósgondozási csomagot fizettem (hű, talán 290ezer? Valami olyasmi volt) a kórházban, ahol szültem is. Ebben benne volt a havi nőgyógyászati vizit, az összes UH (genetikai meg egyéb), vérvételek, igény szerint flowmetria, ctg, amennyi kellett.

Azóta már talán emeltek az árakon, de a szüléssel együtt nem fizettem kerek milliót.


Amúgy egy nőgyógyászati vizsgálat 25 ezer.

2023. jún. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
20.000ft ,én főleg azért választottam ezt az utat, mert dolgoztam és nem akartam ezért kimaradni a munkából. Akihez jártam az pedig estefele rendelt, úgyhogy nekem ez nagyon jó volt, mondjuk hazudnék ha azt mondanám nem olvastam utána milyen orvos, sok jót lehetett olvasni róla és teljesen normális volt és rugalmas úgyhogy én jól jártam vele.
2023. jún. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!