Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ennyire fontosak a baba...

Ennyire fontosak a baba szempontjából a fizetős tesztek?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk egy neves magán intézményben 12 heti genetikai ultrahangon. Konkrétan az egész ultrahang arról szólt, hogy próbáltak a lelkünkre beszélni ( igen, a férjemére is), hogy mekkora butaság nem kérni a kombinált tesztet.(mert hogy ugye nem akarunk beteg babát, meg hogy nem akarnám, hogy később egy nagy tűvel hasba szúrjanak (...)) Csalódás volt, mert a baba értékeire úgy kellett rákérdeznem, de végig arról beszélt az orvos, hogy... Mindamellett ugye maga az UH sem olcsó és még pluszban a tesztek sem...


Kicsit besokalltam, mert kb a védőnő összeveszett velem, hogy a TORCH tesztet nem végeztetem el (...) Majd ez is... Értem én, hogy pénz orientált világot élünk, de fogadják el, ha az ember azt mondja nem. És van egy határ, ahol ne turkáljanak az ember pénztárcájában.( És kaptunk infót a tesztekről, szóval nem ott hallottuk először, a csapból is ez folyik )


A végén azért a doktor annyit hozzá tett, hogy eddig minden rendben van a babával. Csalódás volt a klinika, pedig eddig nagyon jókat olvastam róla.


2023. jún. 20. 06:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
65%

A kombinált a legolcsóbb teszt. Kevesebb, mint egy magánalkalom.

Elég "vicces", hogy még annyit se szánsz rá.

2023. jún. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
82%

Hát figyu, ha neked olcsóbbnak tűnik egy beteg gyerek felnevelése, szíved joga ezen spórolni.


De akkor minek mentél egyáltalán uh-ra magánba? Az elég drága. Teljesen jó az sztk-s is. Ultrahanggal amúgy is minimális azoknak a magzati elváltozásoknak a száma, ami kiszűrhető.


A kombinált teszt nevetségesen olcsó.



Azt meg még mindig nem értem, miért gondolja valaki, hogy belefér neki egy gyerek anyagilag, ha ezeket az alap dolgokat képtelen kifizetni.

2023. jún. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
77%

A kombinált teszt egy vérvétel és a genetikai uh kombinációja.

Utóbbit kifizeted, egy szúrást meg mellé nem bírtál kibírni?

Olyannyira alap, hogy egyes önkormányzatok állják is.

Még ha a nifftyt, prenat akarták volna rádsózni, megérteném. Az nagyságrendekkel többe kerül.

2023. jún. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
23%
Hát, a "baba" így jár jobban, mert nem vetetítek el...
2023. jún. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
57%
Úgy látom, hogy le leszek pontozva, de nekem azt mondta a magánorvosom genetikai uh-on (úgy, hogy én kértem kombinált tesztet), hogy egy jó szonográfus 98% pontossággal meg tudja állapítani, hogy baj van - e, a Prena típusú tesztek 99%-ra, szerinte az az 1% nem ér ennyi pénzt. És én ezzel egyet tudok érteni. A kombinált tesztet amúgy is eléggé szidják felvilágosultabb helyeken, hogy semmit nem ér, mert csak egy számolt kockázatbecslés. Szerintem aki emiatt neked esik meg kritizál, ott vele van a baj. Nem kéne, hogy ilyen intenzív érzéseket váltson ki vadigeden emberekből, hogy te milyen extra vizsgálatra költesz vagy sem. Ma már csak akkor vagy felelős szülő, ha a gyerek érkezése előtt elköltesz rá 2,5 millió forintot.
2023. jún. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
77%
Bocsi, de a kombinált teszt pont, hogy nem drága kategória! Mármint nyilván mindenkinél lenne máshol is helye, de basszus, aki ennyit nem tud vagy nem akar kifizetni, és gyereket vállalt, azt nem nagyon tudom megérteni. Még ha a 200 ezres nagyságrendű teszteket pedzegették volna, azt mondom, oké, na de egy kombinált…
2023. jún. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
De mennyire lett volna befolyásoló egy logaritmuson alapuló számítások alapján végzett teszt?
2023. jún. 20. 07:08
 8/30 anonim ***** válasza:
75%

Pont ez az


Hogy mondjik egy Prena vagy Nifty lenne jobb

De azt már meg sem merik említeni, ha neked egy 20e Ft-os kombiteszt is drága.


Nekem drágább egy beteg gyerek..

Az tuti.



Szóval ezen tuti nem spórolok.

Vagy felajánlottak egy szülészeti gélt.

26e ft ( mindenhol annyi, több szakemberrel is konzultáltam mennyiben tud többet..)

Meg fogom venni.


Ahogy a gyerekvállalásnak vannak más költségei is..

Ezeket vizony rákalkuláltam, mintegy babakocsit is, vagy a havi ásványi és vitaminadagomat is.

Van problémám így 30 felett jönnek ki, amiket szedek.

2023. jún. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
96%

Nekem azaz elvem, hogy a gyerek vagy egészséges vagy nem, a vizsgálatoktól nem lesz még egészségesebb, vagy azok hiányában nem lesz mégis down kóros a végére.

A vizsgálat emiatt szerintem nem a babának kell (neki ugye mindegy, az ő egészsége adott), hanem a szülőnek, hogy dönthessen, mekkora kockázatot akar vállalni. Èrtsd, pl fixen szeretné kiszűrni a down kórt, akkor inkább prenázik, ha meg lehetőleg minden jellegű genetikai eltérést, akkor a drágább csomagot választja. De továbbra sem ezektől lesz egészségesebb a baba, csak a szülő dönt úgy, hogy inkább most fizet nem később, egy beteg gyerekre.

100%os megoldás persze nincs, de ha beteg babád születne, akkor se azért, mert nem nézték meg vérteszttel.

2023. jún. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
53%
5össel és a 9essel ertek teljesen egyet! Köszönöm, hogy osszefoglaltatok. Annyit tennék hozzá, hogy 40 éves vagyok, 3 egészséges gyerekm született, volt 2 missed abom és most várom a következő babát, akivel 15 hetes vagyok. A szonografus rákerdezett, hogy lesz-e kombinált, mondtam, hogy nem és azt mondták, nem is akarták javasolni, mert a korom miatt nem releváns eredményt adna. Sokat gondolkodtam a drága teszteken, de az sem 100%, ha rossz az eredmény, úgyis marad a magzatvizvétel. Szóval mindenképpen az a vége. 10 eve nem voltak ezek a tesztek, mégis kiszurtek a beteg babákat, most még jobbak a gépek. Amugy nyilvan számított a 12.hetes eredménye, de mivel minden tökéletes volt, én nem megyek tovább.
2023. jún. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!