Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy tudnék kevesebbet enni,...

Hogy tudnék kevesebbet enni, fogyni, vagy csak nem hízni többet terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Ez a második terhességem, az elsőnél kb 10-15 kg között híztam, nem vagyok hízékony alkat, inkább fogyásra hajlamos.

Maradt is rajtam kicsi, egyáltalán nem zavarta, 170/55 körül voltam előtte, utána meg ilyen 60 körülire beállt.

Az elsőnél is cseszegetett a védőnő már a vége felé mikor 70-hez közelítettem, de most meg már most híztam majdnem annyit, mint előzőleg a végén.

Pedig nem zabálok, ugyanúgy eszek, mint előtte, most is estére répa meg paprika... 🤢

Szóval próbálkozom.

A helyzetet nehezíti, hogy veszélyeztett lettem a méhlepény miatt, eddig nagyokat sétáltunk, de már le lettem tiltva erről is, ettől függetlenül aktív vagyok itthon, mert muszáj.


Cukrom előzőnél is, és most is jó.


Már tiszta ideg vagyok mikor menni kell a védőnőhőz, mert tudom, hogy be fog szólni, hogy "egyek kevesebbet", "így nem leszünk jóban", meg sápítozik csak.

Én értem, hogy ezt el kell mondania, de lehetne szerintem kicsit tapintatosabban is...


Mit tehetnék??

Ne egyek semmit már???


2023. jún. 21. 22:14
 1/7 babyboom567 ***** válasza:
100%
Engedd el.Nem vagy kövér.
2023. jún. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem keress fel egy dietetikust, és vele beszéljétek meg, mit és mennyit egyél.
2023. jún. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a védőnőnek, hogy az ő dolga a kismamák támogatása, segítése, és nem a vegzálás. Állj ki magadért, különben megesznek téged reggelire.
2023. jún. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem hiszem, hogy ezt rudod befolyásolni. De abszolút nem vagy köver, tulsúlyos vagy valami.

Én pont ilyen méretekkel “rendelkezem”.

Első terhességemnél 62 kg korul indultam (170 cm) és 18 kg híztam🫣 na az durva.. de hamar lement. Most 58-59-rol indultam és félidőnél 65 kg vagyok. Már itt is ahhoz képest sok feljött hogy honna indultam. De az elsőnél félidőtől folyamatosan ettem, most meg kb az elejétől😃 nagyon durva, én sem szerettem volna hizni sokat, de erzem hogy nem tehetek ellene. Enni kell, hidd el-de ezt mar te is tudod-lemegy utána hamar. Főleg ilyen alkattal, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Ezen ne is izgulj, nekem is mindig mondj, de elengedem a fülem mellett ;)

2023. jún. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A cukros diétát tarthatod, mert nem gdm mellett is hasznos…

Ez amúgy szerintem abszolút alkatfüggő.


Én pl sok hízásra vagyok kapacsotálva, de ugyabolyan gyorsan le is adom.


Elsővel 15 lett a vége

2-kal 20


Mist 3. Alkalomm 18-nál jàrok 35. Hétben.

2023. jún. 22. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy hány hetes vagy most. Egyébként védőnők, orvosok valamiért nagyon szeretnek ezen kattogni, nekem is tök rosszul esik, de valahogy el kell engedni a füled mellett. Attól, hogy 15 kg-t felszedsz, még nem lesz egészségügyi problémád, hiszen az kb. 5 kg zsírt jelent, amit sokan terhesség nélkül is felszednek 9 hónap alatt...
2023. jún. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tuti hogy hízol nem pedig vizesedsz? Én eddig elég jól tartottam magam,nem is zabáltam, de mostanában vizrsedek ( először a combom kezdte , en is megijedtem hogy hízok). Most már a bokám is dagad, heti legalább 2kg jön fel.
2023. jún. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!