Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szeretnék a gyerek szoba...

Szeretnék a gyerek szoba falára mese figurákat festeni, házilag, de nincs jó kézügyességem. Hogy valósítsam meg? A tempera festék árt a babának? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
2010. okt. 12. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szia!

én láttam valahol olyat,hogy diavetítővel a falra vetítették a képet,és úgy rajzolták körbe.

2010. okt. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Diavetítővel? Azt hogyan lehet? :S
2010. okt. 12. 18:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Irásvetitö is jó.
2010. okt. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz szerezni indigót (tintás másolópapír, talán papírboltban még lehet kapni), akkor nyomtathatsz képet és átrajzolod.

De a kifestéshez ne temperát használj (nem árt a babának, a gyerekeknek sem árt, pedig egy-egy rajzórán szinte fürdenek benne), nem fog a falon szépen mutatni. Lehet kapni kifejezetten falra való festéket, rengeteg színben, nem is nagyon drága. Ez tuti gyerekbarát, mosható stb. Ez hobbiboltban találod meg. Ott még többet tudnak segíteni ebben.

A szomszédomék is ilyennel csinálták meg a Micimackóból az összes figurát, csodaszép a kislányuk szobája.

2010. okt. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont a diavetítőt akartam javasolni! Rávetíted a figurát a falra, és körberajzolod. Utána már csak színezni kell!
2010. okt. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is az írásvetítőt javasolnám. Azzal a méretet is tudod változtatni. A kiválasztott képet egyszerűen fóliára másolod/másoltatod, és kivetíted. Én is ezt fogom csinálni. Már gyűjtöm a képeket. Szerintem a tempera nem árt a babának, én is azzal akarok majd dolgozni.


22 hetes Km

2010. okt. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én kinyomtatnám a netről képet, akár egy fénymásolónál még nagyíthatsz is rajta, nem tudom mekkora figurákra gondoltál és én körbevágnám, ha már a körvonal megvan, akkor már a többi könnyebb, vagy akár tovább is lehet vágni, úgymond mozaik sablonokat készíthetsz. Én a babám nevét csináltam meg dekorgumiból, de mire a nyomtatott betűket kivágtam, majd a gumit, elég sok idő volt.
2010. okt. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az utolsó válaszoló ajánlotta, úgy festettem figurákat a kislányom szobájába. Kivágtam a figurát és több részre vágtam, így nem volt nehéz felrajzolni a falra. Ceruzával rajzoltam fel, majd temperával kifestettem, és utána feketével meghúztam a kontúrt. Nagyon szép lett és nem nehéz egyáltalán. Nekem is nagyon rossz a kézügyességem.
2010. okt. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%

Szia,Én hupikék törpikével dekoráltam ki a fiam falát !

Kinyomtattam A/4 lapra fekete fehéren a képeket és kiszíneztem temperával, majd lelamináltam és úgy raktam ki a falra. Mert ki tudja mi fog neki tetszeni, így tudom cserélgetni,és nagyon éveztem a festegetést.

2010. okt. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi temperával festettünk és projektorral vetítettük a falra. Apa rajzolta cerkával én meg festettem.

Szuper jó családi progi:)

Van pár képe itt: [link]

2010. okt. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!