Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Már most aggódom a súlyom...

Már most aggódom a súlyom miatt. Hogyan tudnék túllépni ezen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Holnap leszek 7 hetes, hétfőn fogunk először dokihoz menni. Első terhességem. 29 éves vagyok, 162 cm és 73 kg-val estem teherbe, ergo ~8-10 kg túlsúllyal (65 kg a "versenysúlyom", azzal csinos vagyok). Egyértelműen körte alakom van, a felsőtestem keskeny, kicsi, míg deréktól lefelé szélesedek. A túlsúly is főként a fenekemen, combomon van, kicsi a hasamon. A lényeg, hogy már most aggódom a súlyom miatt, ez normális, másnál is így van? Természetesen a baba az első, mindig is ő lesz az első, de azért mégsem szeretnék begurulni a szülőszobára majd jövő év elején. Már a gondolattól is rettegek, hogy 100 kg környékén leszek. A férjem azt mondja, ne foglalkozzak most ezzel, egyek, ami jól esik, bármikor-bárhova elmegy nekem azért, amit kívánok, akár a világ végére is. Ez nyilván jól esik, de mellette ott vannak a negatív gondolatok a fejemben. Kérlek, segítsetek, hogy ti hogyan bírkóztok meg ezzel.
2023. jún. 29. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan voltam, 75kgval lettem terhes, az első trimeszterben sajnos annyit hánytam, hogy fogytam is, a másodikban semmi mást nem akartam enni csak áfonyát meg uborkát, az utolsóban meg annyira össze volt passzírozva a gyomrom, hogy csak ilyen falatkákat tudtam enni. Úgyhogy én szülés után kb ugyanannyi kiló voltam, azzal nem volt baj. De utána a szoptatásos farkaséhség... na arra nem voltam felkészülve, ott híztam rendesen.
2023. jún. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

160 cm-70kg voltam, mikor pozitív lett a tesztem, szóval kb arányban egyforma túlsúllyal kezdtünk. Az első babámat várom.

Szintén combba és fenékbe vagyok erős.

Most vagyok 35 hetes és +8,5kg-nál vagyok, ami teljesen jó és egyáltalán nem sanyargattam magam!

Normál terhességem volt, a második trimeszterben volt egy kisebb megugrás hízásban. Akkor már kerekedett a pocakom, de még nem volt nekem annyira egyértelmű a tükörben nézve, hogy ez a terhesség miatt van, úgy éreztem az egyetlen vékony dolog eltűnt és egybe van a testem- mint egy hegyomlás. Akkor nem éreztem jól magam a bőrömben.

Aztán ahogy egyre jobban gömbölyödtem, egyre boldogabb voltam! Most érzem életem során a legszebbnek magam! :)


Én azt ettem amit kívántam, a lényeg, hogy addig egyél amíg jól esik, ne rosszul létig tömd magad, mert lehet a szemed még fogja kívánni, a szervezeted viszont már nem.


Összességében nem törvényszerű a nagy hízás, figyelj oda, de ne legyél görcsös. Lehet te a végén nagyobb súllyal mész, de nekem pl az is sokat számít, hogy míg más kismama ismerőseim iszonyatosan vizesednek, rajtam semmi víz nincs.


Élvezd ki ezt az időszakot, boldog babavárást!

2023. jún. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A baba egy szendvics kalóriamennyiségét igényli. Nem nagyon dobja meg a napi kalória szükségletet. Nem kell kettő helyett enni, és nem hízol el. Azt kell figyelembe venni, hogy a vizesedés is plusz kiló, de az szülés után eltűnik.
2023. jún. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell előre félni a hízástól. Én nagyon le voltam fogyva, mikor terhes lettem (170/54), sehogy se sikerült hízni, de az első trimeszterben egyből +10kg ugrott fel, persze én örültem neki, hogy végre van étvágyam és hízok kicsit :)

Mondjuk utána picit magas lett a terheléses cukrom, ami miatt egy lájtos diétába (mennyiséget nem igazán figyeltem, csak cukrot nem ettem meg ilyesmi) kezdtem, így 74 kg voltam szülésre, pedig gondolom a kezdetek után sokkal több is lehetett volna. Most 9 hónappal a szülés után, szoptatás alatt 63 kg vagyok, nekem tökéletes, pedig állandóan eszek... De van, aki végig rosszul van terhesség alatt, és csak fogy. Olyan is van, aki csak simán nem lesz kívánós, így nem nagyon eszik többet, így végül nem is hízik sokat. Nem tudhatod előre, hogy te melyik leszel :)


Szerintem az a lényeg, hogy ha hízásra hajlamos vagy, és/vagy hirtelen nagyon sokat kívànnál, akkor azért kicsit figyelj oda, ne egyél ész nèlkül. Terhesen is csak attól lehet hízni, ha túl sokat eszel, szóval kivédhető :)

Éhezni természetesen nem kell, ahogy te is írod, viszont pl. nekem azt mondta a nőgyógyászom is, hogy a babának legkevésbé szénhidrátra van szüksége, ha ezt figyelembe vesszük, akkor máris kisebb az esély a kontrollvesztésre.

Boldog babavárást! :)

2023. jún. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78 kg-val lettem terhes, kb. 10 kg plusszal en is, eppen kezdtem dietazni, mikor kiderult. En annnnyira brutalisan ehes voltam az egesz terhessegem alatt, hogy azt hittem, ehen halok. Probaltam a leheto legegeszsegesebb eteleket enni, de igy is 100 kg-val mentem szulni. 4 honapos volt a babam, mire megint 78 kg lettem, pedig addigra mar nem is szoptattam, de a csaszar miatt meg nem mozogtam, dietazni meg nem volt idom ugy, hogy sokszor csak egy vajaskenyeret tudtam enni napkozben. Most fel eves a babam, most kezdem a dietat. Ne aggodj, probalj odafigyelni, de ami feljon, majd lemegy szules utan. Nem ez most a legfobb.
2023. jún. 30. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szinte ugyanezekkel a paraméterekkel rendelkezem. 14 hetes vagyok. Az első trimesztert +4 kilóval zártam és ott megfogadtam, hogy vissza veszek a lendületből hiszen ahogy írják előttem is, nincs szükség megnövekedett kalória bevitelre, ha amúgy is súlytöbblettel kezdjük a terhességet. Mivel én hajlamos vagyok a hízásra ezért el kezdtem számolni a kalóriákat. Azóta nem hízok,viszont a baba szépen fejlődik, korának megfelelő méretekkel. Azt el kell mondanom, hogy első gyerekkel ugyanúgy 75kg lettem terhes, mint most, de 105 el mentem szülni🤦‍♀️ Na ezt mindenképpen el szeretném kerülni. Teljesen megértem a félelmeidet hiszen én át mentem rajta. Nem kell megvonni magadtól semmit. 1 titka van. A mértékletesség. Ha megkívánsz 1 hambit, vagy lángost, vagy akármilyen kalóriabombát edd meg nyugodtan, viszont azt ne csináld, hogy reggeltől estig falatozgatsz. A nehezebb kaját megeszed ebédre, a köztes időkben ha éhesnek érzed magad egyél gyümölcsöt, vagy egy könnyű szendvicset. Én eszek mindent. Fagyit, pogácsát, rántott húst, pörköltet stb. Az a nem mindegy, hogy milyet. A fagyiból nagyon finom cukormenteset árulnak nálunk a fagyizóba. A pogácsa ch csökkentett, a pörkölt mellé meg nem nokedlit eszek most, hanem ott is figyelek, hogy teljes kiörlésű legyen, vagy ch csökkentett kenyér, a husit meg joghurtos zöld körettel eszem. Tudom, hogy nem vagyunk egyformák, ami nekem beválik, az nem biztos hogy neked hatásos és fordítva.De ha odafigyelsz a minőségre és mennyiségre akkor nem lehet baj. Sok sikert kívánok 😊
2023. jún. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű hogy elhízol terhesen. Persze, a baba súlya meg a "járulékos költségek" nyilván feljönnek (nagyobb méh, magzatvíz, stb), a végére lehet hogy felpuffadsz mert sok folyadékot tart vissza a szervezeted, de ez nem hízás, és ezekből semmi nem marad rajtad.

Nem kell kettő helyett enni, és nem kell mindent megenni amit megkívánsz, sőt. A gyereknek nem kell ám annyi plusz kalória. Az első trimeszterben semennyi, a másodikban 300 kcal, a harmadikban 500 kcal. Túlsúlyos emberek esetében még kevesebb. Persze, ezek csak hozzávetőleges számok, de érdemes figyelmebe venni őket. Ha alapból van rajtad egy kis plusz, és most elkezdesz enni korlátlanul ami jól esik (ami a legtöbb embernél ugye az édességet meg a tömény szénhidrátot jelenti), annak csak az lesz a vége hogy te hízol el, ne adj isten terhességi cukorbeteg leszel akkor meg aztán utána patikamérlegen kell számolni hogy miből mennyit ehetsz. Ne hallgass a párodra, ne engedd el a gyeplőt. Legalábbis nasizás meg junk food fronton semmiképp, mert azzal csak ártasz a babának.

2023. júl. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!