Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aggaszt, hogy mi lesz a...

Aggaszt, hogy mi lesz a karrieremmel, ha elmegyek gyermeknevelésre. Hogyan lehet ezen túllépni?

Figyelt kérdés

Közép vezetői funkcióban dolgozom egy nemzetközi vállalatnál. Most, hogy nemsokára elmegyek szülési majd gyereknevelési szabadságra, aggodom, hogy mi lesz a munkámmal. Felvesznek helyettem valakit, azt mondta a főnököm... De mi van, ha kiderül, hogy helyettesíthető vagyok? Ha már nem lesz meg a munkám mire visszamennék dolgozni?

Máris utálom ezt a személyt, akinek át kell adnom a munkam, pedig még csak nem is ismerem. Túl lehet ezen lépni valahogy? Teljesen elrontja az egész terhességem. Ahelyett, hogy örülnék meg várnám ezen aggódom...


2018. febr. 21. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Nyugi, már most is tudja mindenki, hogy helyettesíthető vagy.
2018. febr. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

minden helyettesíthető

ha a másik jobb lesz, akkor is kénytelenek visszavenni, max másik pozícióba, aztán eldöntöd mi lesz

2018. febr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Mindenki helyettesíthető, főleg egy multinál, ahol eleve minden (!) pozíció, még a vezetői is úgy van megalkotva, hogy egy emberre ne háruljon se sok felelősség, és ne legyen speciális.
2018. febr. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Hát ez van. Megteheted, hogy mihamarabb bölcsődébe adod a purdét, és visszamész. Persze már magzat korában keresd meg neki a bölcsit és foglald le.

Vagy most koncentrálj a kölökre pár évig, ráérsz ezen később idegeskedni.

2018. febr. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Ne évekig rostokolj otthon, és nem lesz probléma.
2018. febr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Ez van.Én szültem egyet,most 7 éves,és nagyon jó pozíciót értem el.Aztán most szülök megint,és tudom,hogy megint mindent előlről kell kezdenem majd.Bosszant,azért is lesz 8 év a különbség,de hát...ez van...
2018. febr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Senki sem pótolhatatlan, így te sem.

Mi a frászért aggodalmaskodsz már most a jövőn? Ez a sok buta gondolat csak a te fejedben létezik, engedd el őket, kár ezen túráztatni magad.

Az meg egyenesen szánalmas, hogy már most utálod az "utódodat", te vállalod a gyereket, nem? A helyettesítőd mit tehet erről az egészről?!

2018. febr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Mindenki hellyettesíthető, még a legokosabb agysebész professzor is, nemhogy egy egyszerű középvezető… Meg gondolj arra hogy még 30- 40 évet dolgozhatsz, a gyerek meg csak egyszer kicsi.
2018. febr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Mint irták helyettesithető vagy. Mèg egy kis cègnèl is az lennèl nemhogy egy multinal. Egyetlen helyen vagy helyettesíthetetlen: a kisbabádnál. A munkahelyednek nem fogsz hiányozni, neki igen ha 1 èvesen beadod bölcsibe hogy rohanj vissza dolgozni. Plusz arra is számolj hogy fennall az esèlye hogy nem vesznek vissza anyukakènt. Sok helyen nem szeretik a kisgyerekes anyukákat, főleg multiknál. Persze van amelyik családvarát, de nem ez a jellemző.
2018. febr. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%

Stresszelsz ezen, értelek. A nem középvezetők is àtmennek ezen, sőt, a vezető beosztásúak is. Ha szerencsés vagy, határozott időre pótolnak. Lehet, hogy egy gyermektelennel, vagy férfival, akinek nem kell táppénzen lennie, ha a gyerek beteg. Lehet az is, hogy miután visszamész, egy másik beosztást ajánlanak fel, ami ki tudja, előrelépés lesz-e, de nem valószínű.


Aki karrierista, az nem szül. Csak aztán nehogy a gyereket is megutáld, ha minden megváltozik...

2018. febr. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!