Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Progeszteron Exeltis tablettát...

Progeszteron Exeltis tablettától gyomorégést tapasztalt valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 9hetes vagyok, pár napja barnáztam, lementem a kórházba és ezt a gyógyszert kaptam. 100mg, napi egy, szájon át.

Viszont azóta igen savas vagyok, előtte is küzdöttem vele, de sikerült meg a terhesség előtt letenni a gyógyszert. Így újra szedek esténként Ludeat, de az sem mindig elég.

Olvastam hogy maga a progeszteron lazítja a gyomor záróizmát. Ha esetleg kúp formában kérném, lehetséges hogy ugyanígy savasitana, vagy mivel nem gyomron keresztül szívódna, ezért lehetséges hogy nem okozna ilyet?

Ne értsetek félre, inkább ez legyen, mint hogy barnázzak, főleg ha csak az első trimeszter végéig kell esetleg szedni. De ha lenne rá megoldás, nem bánnám.

Járt valaki így esetleg?

Köszönöm!


2023. jún. 30. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem remlik, h lett volna ilyen bajom tole pedig savas voltan terhesseg végére, es elotte is. Szerintem akar okozhatja az is. Telefonalj be, es mondd el a dokinak. Valószínűleg ugynezt hasznalhatod huvelyben tovabb. De jelezd neki, ne szenvedj ha van ra mod h jobb legyen :)
2023. jún. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a terhesseégtől tapasztaltam gyomorégést. Ugyanezt szedtem, csak a tiéd dupláját, semmit nem rosszabbodott tőle. A vetélés után múlt el. Ez az én tapasztalatom, de ha te arra gyanakszol, használhatsz kúpot is, annyiban biztos számít, hogy nem halad át az emésztőrendszeren. Szerintem mondjuk, ha előtte is volt ilyen gondod, akkor nem valószínű, hogy ettől megszűnne, mert terhesen azoknál is gyakori, akiknek előtte nem volt baja, de egy próbát megérhet.
2023. jún. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem tuti rontott a savamon a szájon át szedhető progeszteron. Miután elhagytam nem tűnt el a sav, de sokkal sokkal kevesbe szenvedtem és nem fájt úgy a gyomorszám már.
2023. jún. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én elég sok progit szedtem, nem ennyit, mint te, de brutál refluxom volt, amíg szednem kellett. Szájon át és kúp formájában is. Csak akkor lett jó ismét, amikor a progit elhagyhattam.
2023. júl. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!