Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehetséges, hogy 2-3...

Hogyan lehetséges, hogy 2-3 nap múlva mást làt az orvos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Próbálom röviden leírni a kérdésemet.

Pénteken lépek a 7-ik hétbe és most mennék először vizsgálatra, de mivel már volt egy vetélésem és nagyon rosszul éltem meg, ezért nem bírtam magammal és elmentem egy ultrahangra 16-án(magánba), sosem jártam annál az orvosnál, csak nála volt hely sos.

A 6-ik héten szabályos petezsák benne szikhólyag, azt mondta, hogy jó helyen van, a terhességi kornak megfelelő méretekkel.

Az én orvosom, akihez egyébként is járok a múltkori vetélés miatt utrogestan hüvelykapszulát írt fel és abban maradtunk, hogy ha újra pozitív a tesztem, akkor elkezdem használni.

Tegnap este a wc papíron átlátszó nagyon halvány barnás folt volt, teljesen megijedtem.. ma reggel is minimális volt, felhívtam az orvosomat és behívott a kórházba, megvizsgált ultrahangon viszont ő csak egy szabályos petezsákot látott és azt mondta, hogy sajnos a kórházi gépek nem a legjobbak, ezért majd július 10-én újra mennem kell hozzá.

Azt mondta, hogy mindenesetre ez egy élő terhesség és alkalmazzam tovább a progeszteront.

Ez valóban lehetséges, hogy az egyik helyen szabályos petezsák+szikhólyag( képem is van róla és szépen látható minden)

A mai ultrahangon amit a kórházban csináltak, azon meg csak petezsákot látott az orvos? 😌



#terhesség #ultrahang #progeszteron #Petezsák+szikhólyag
2023. jún. 19. 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Szia.

Én csak a saját tapasztalatom szeretném megosztani.

Szinten ultrahangra mentem magánorvoshoz 6.héten. Szabályos petezsák volt, sőt, embrió is, és pulzálás is volt.

1 hét múlva mentem egy másik orvoshoz, annyira izgatott voltam , hogy mindenképp szerettem volna ha más is megerősíti, hogy igen , van szívhang és nem álmodom , tényleg sikerült a baba.

Ő már csak petezsákot látott, embirót nem.

Felszívódott...elindult , aztán mégsem sikerült.

1 héttel később el is vetéltem otthon.

Nagyon remélem, hogy nálad nem erről van szó és talán tényleg csak nagyon rossz a gép.

Viszont magamból kiindulva én már felkészülnék mindenre :/

2023. jún. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Ha nincs szívhang, élő terhességről semmiképp nem beszélhetünk.


A progreszteron nem csodaszer, boldog-boldogtalannak osztogatják nálunk, mint a c vitamint. Emiatt sajnos mondenki azt hiszi, kell. Pedig az esetek nagy részeben semmi haszna.


Nekem is 6hetesen volt petezsák+szikhólyag. Mar itt jelezte a doki, hogy ez elég kevés, vagy baj van, vagy késöbb fogant. Igy 1 hét múlvára visszahívott. Akkor nar csak a petezsák volt, üresen

Felszívódott 9hetes lettem volna, mikor műtéttel vették el.

2023. jún. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
A legtöbb sztk-ban még az őskori uh gép van. Magánban modernebb.
2023. jún. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Igen, lehetséges.

Én 6+5 hetesen mentem terhességmegállapításra. Az orvosnak nagyon gagyi uh-ja volt, semmit nem látott, azt mondta menjek vissza 2 hét múlva mert valószínűleg ez egy elhalt terhesség.

1 hét múlva mentem egy profi magánrendelőbe, már szívhang is volt.

Szóval... a technikai felszereltség és az orvos hozzáértése is nagyon sokat jelent.

2023. jún. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Figyelj, én semmiképpen sem akarok benned hamis reményeket táplálni, de igen, sajnos az állami ellátásban sokszor sokkal rosszabbak a gépek, ezért simán lehetett, hogy mást látott.

Nekem egy barátnőm jár államiba, és mondta, hogy ahol a terhességmegállapítást csinálják, a gép csak arra jó, hogy meglássák, hogy tényleg terhesség, és nem valami tumor, de ha nem elég nagy az embrió, még abban sem biztosak, hogy jó helyen van. Ezért is kell genetikai UH-ra más helyre menni, ahol már sokkal jobban a gépek.

2023. jún. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Az orvos maga mondta, hogy az a gép amivel megvizsgált nem a legjobb. Ezért láthatott mást. Ne aggódj emiatt, bízni kell abban, hogy probléma mentes, szép várandósságod lesz.

Mondom ezt úgy, hogy két spontán vetélés után most 34 hetes terhes vagyok.

Kitartást!

2023. jún. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6 hét 1 naposan nekem már volt szívhang. Onnantól számít élőnek a terhesség.


5 hetesen volt szabályos petezsák benne embrionális elem sejthető + mellette szikhólyag.

2023. jún. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Magánrendelésen biztos, hogy jobb az ultrahang. Ha megengedheted magadnak, menj el újra magánrendelésre egy hét múlva, vagy akár korábban.

Én szombaton töltöttem a 7. hetet és én is csak egyszer voltam eddig, 5+2-nél láttak két petezsákot, az egyik szabálytalanabb volt, de mindkettőben szikhólyagkezdemény látszódott.


Amit még megtehetsz, egy gyors béta-HCG mérés, diagnosztikusat kell kérni. Ha 3 naponta duplázódik (6. hét után már lassabban duplázódik) és megfelelő az értéke, akkor nem lehet gond. A legtöbb helyen még aznap megvan az eredmény, de ez is magán.


Teljesen átérzem a helyzeted, két vetélés után vagyok, én is pozitív teszttől szedek Utrogestant, eleinte 2x2-őt, majd 3x2-re váltottunk. Ezen a héten megyek 7+5 naposan ultrahangra, rettenetesen félek, mert kevés a tünetem.


Kívánom a legjobbakat, szedd a progit és vagy ugorj el egy másik magánrendelésre, vagy nézess kétszer HCG-t! Ne a simát kérd, hanem a diagnosztikusat, ott állapítják meg a pontos értéket.

2023. jún. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Megválaszoltad


A kórházi gépek nem a legjobbak

2023. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadók!

A mai nap folyamán már volt szívhang, korának megfelelő méretekkel rendelkezik.😊

2023. jún. 23. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!