Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a táskámat, kabátomat az...

Ha a táskámat, kabátomat az ölembe veszem utazáskor meghalhat a kicsi? Ill. zavarja vajon?

Figyelt kérdés
2010. okt. 13. 10:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szegyelje magat az ilyen kismama!En mai napig fozok mosok takaritok,kutyat edzek,100lepcson fel-le napjaban tobbszor es megsem kerek,kivanok mas banasmodot mint barki mas!A terhesseg NEM BETEGSEG,egy csak egy allapot!29hetes km...
2010. okt. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Sajnos az utcán mást tapasztalok, mármint, hogy elvárják a megkülönböztetést a kismamák, kisgyerekesek, mint hogy nem...

Azt sem tudm fölfogni, hogy a nagymama miért viszi a 6 éves gyereke sulicuccát. A nagyinak is nehéz, sőt inkább nehezebb. Ther alatt nő a pálma.

Mindenkit fölpontoztam.

2010. okt. 13. 12:01
 13/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Engem komolyan érdekelne, hogy milyen megkülönböztetett bánásmódra való igényt tapasztalsz a gyerekesek és kismamák részéről? Nem gúnyos a kérdésem becsszó, csak tényleg érdekel - talán azért, hogy ne kövessem el... :))

Régóta gyerekes vagyok, éppen kismama is, nagyon igyekszem úgy felszálni a buszra, hogy ne is látszódjon a hasam, de amikor pl a nagyobbakkal, táskákkal, kabátokkal felpakolva lépünk fel a buszra, néha úgy érzem, ez már provokáció. :)) Pedig csak közlekedünk. Egyébként meg a 28 hetes babám vígan rugdos odabent, dacára annak, hogy nem egy szatyor, hanem a nagyobb tesói ugrálnak rajta nap mint nap.. Ennyit a mártír mamáról...

2010. okt. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

nem tudom, lehet, hogy én nem veszem észre, de egy-két kivételtől eltekintve nem tapasztaltam azt, hoyg elvárnák.

sőt sokszor szerencsétlen anyuka a buszon úgy cipeli fel a babakocsit, mellette meg még egy gyerek, plusz esetleg csomagok és a közelében álló fess fiatalemberek meg nem mozdulnának.

2010. okt. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Például ülőhely kérdésében. Persze mindenki mindig mosolyogva és lelkesen adják át a mamának és gyereknek a helyet, de legtöbbször az a vége, hogy a gyerek mindent csinál csak nem ül. Amúgy lehet, hogy nem a kismamák várják el a megkülönböztetést, hanem ez egy emberi közösségi nyomás. Mert én pl. csak akkor adom át a kismamának a helyet, ha őt magát fáradtnak látom. És amikor nem adom át a helyet, akkor a kismama vagy csúnyán néz, vagy valaki mellette álló kezd el fennhangon beszélni, hogy a mai fiatalság mekkora szar, tény gyakran a mamát hozza ezzel kínos helyzetbe.

A környékünkön iskola és óvoda van, és hát én nem gyerekes, hanem kutyás Mama vagyok. Nagyon jól nevelt kutyám van, és póráz nélkül sétáltatom, amiért a mamáktól többnyire megkapom a magamét, de amíg a gyerekek 99%-a neveletlenebb, mint a kutyám és nekem több bosszúságot okoz, bizony nem vagyok hajlandó csökkenteni az ilyen szorongós mamák félelmeit. Az egy dolog, hogy ő fél a kutyáktól,ezt átragasztja a gyerekére is, és mikor nem teszem pórázra, megkapom a magamét, hogy bizony a gyerek mindenek fölött van, és egy kutya az igenis érezze csak rosszul magát, mert a mama nem bízik az emberekben, az állatokban, önmagában. Na, az ilyenek csak a gyesért szültek gyereket.

És van egy jópár barátnőm, akiknek már van gyerekük, munkájuk lakásuk ugyan nem, de gyerek az van, és ahogy bánnak velem az nagyon kellemetlen. Én is akarok gyereket, csak nem anyám nyakába. Ez nagyon szomorú, mert van egy pár közülük, akit én nagyon értékesnek tartottam, de mióta gyerekük van, van egyfajta felszínes beképzetlség a modorukban, mintha ők többet tettek volna le az asztalra, azzal, hogy felelőtlenül szültek egy gyereket...

Lehet amúgy, hogy a személyes tapasztalataim miatt ismeretlen kismamákba is belelátok negatív dolgokat, ezt bármikor elismerem...

2010. okt. 14. 17:05
 16/17 anonim ***** válasza:

Kicsit lenéző a modorod a kismamákkal szemben. Nem voltál még terhes, majd megtudod, hogy milyen is a 30. hétben vagy odébb lenni. A busz életveszélyes tud lenni a lökdösődések miatt, mert senki sem azt lesi épp, hogy van -e kismama a közelében, nehogy hasbaüsse vagy fellökje. Engem löktek már meg buszon, majd beestem az ajtóhoz a lépcsőn, miközben kanyarodott a busz, nem volt kellemes élmény! Ilyenkor fokozottan vigyázni kell a babára, a hasadra. Nem jó, ha megütöd (erősebben) a hasad.

Az egyensúly kibillenés is kockázatos, ha épp elveszíted az egyensúlyod, amikor fékez a busz, metró, vagy akármi, eleshetsz, ami kockázatokkal járhat.

Nem is beszélve a fáradtságról, ha vki épp nagyon fáradékonnyá válik terhessége utolsó harmadában, vagy a baba nyomja az idegeket, és görcsöl, és ehhez jön még a haskeményedés, amikor a kismama szinte mozdulni is alig tud..

A hasra pakolással nincs gond, de a lenéző modorod vmi borzalom... LEgyél egyszer kismama, és majd megtudod, mennyivel másabb ez az állapot...

2010. okt. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Akárhogy is lesz tuti nem fogok csúcsidőben BKV-zni... A kismamákra is vonatkozik, ami a nyugdíjasokra, hogy nem kötelező csúcsidőben piacozni menni, és az orvoshoz is lehet olyan időpontot kérni. 9-11-ig gyakorlatilag üresek a járatok.

Amúgy meg mindenki sz@rik mindenkire magasról, egy kismama ugyanolyan ember, mint bárki más.

2010. okt. 15. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!