Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a gyereke rosszul van...

Akinek a gyereke rosszul van utazáskor, mit ad neki? Mit lehet?

Figyelt kérdés

14 hónapos a fiam, az utóbbi hetekben 2x is hányt az autóban. Mivel se előtte, se utána semmi baja, ezért gondoltam arra, hogy nem bírja az utazást.


Gyerekorvost még nem kérdeztem, de vajon lehet valamit ilyen kicsi gyereknek is beadni, hogy bírja a hosszabb utazást?


2011. máj. 24. 07:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk dedalont kapnak. Esetleg B6 vitamint (Na ezt csak valakitől hallottam megoldásként. Dedalon nem volt otthon és gondoltam egy szem vitamin tabletta ha nem is hatásos, de ártani nem fog.)


Ja és figyelek arra, hogy ne nagyon egyék, igyák, nasizzák tele magukat az út előtt. Sokat beszélek hozzájuk, játszanak, hogy tereljem a figyelmüket a rosszullétről. Résnyire az ablakot is lehúzzuk.

2011. máj. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tinker Bell ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá az előzőhöz, hogy a B6 tényleg jó, nekem sokszor segített és ha azt mondja, hogy rosszul érzi magát, akkor adjatok neki egy kis sós kekszet, perecet, ropit, háztartási kekszet, mert ezek a natúr kaják lefoglalják a gyomrát és jobban lesz. Az a lényeg, hogy kilásson és ne csak oldalra, hanem előre is. A gyerekülés előtti ülésnek a fejtámláját vegyétek le és akkor kilát előre is. Attól kavarodik fel a gyomra, hogy csak oldalra néz és csak a rohanó fákat, hátakat látja.
2011. máj. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is most kezdődött ez az időszak, elmúlt a babagyomor. :(

Cocculine homeopátiás bogyóval is lehet próbálkozni.

Amúgy én is arra figyelek most már, hogy ne egye-igya tele magát se előtte, se útközben, illetve egyik ismerős kisfiúnak pl. akkor van csak baja, ha utazás előtt valamilyen édeset eszik. Ők azt szokták kerülni utazás előtt.

2011. máj. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tinker Bell ***** válasza:

* házakat.


Bocsi :)

2011. máj. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

UTAZÁSI ROSSZULLÉT

Tengeri betegségként is emlegetik.Ha tudjuk, hogy az utas hajlamos az ún. utazási betegségre, már az indulás előtti napoktól adhatjuk a tüneteknek megfelelő homeopátiás szert 9 CH - ban reggel és este 5-5 golyót, majd indulás előtt egy órával, közvetlenül induláskor, de a tünetek jelentkezésekor később is.

BORAX 9 CH


9 CH reggel és este 5-5 golyó, majd indulás előtt egy órával, közvetlenül

induláskor, de a tünetek jelentkezésekor később is.

Hirtelen, erős fel-le mozgás (liftezés, repülőgép fel- és leszállása, hajón utazáskor erős hullámzás) vált ki hányingert, szédülést, rosszullétet.

COCA 9 CH*


9 CH utazás előtt1x5 golyó, utazás alatt szükség szerint. Nagyobb magasságban a kevesebb oxigén által kiváltott hányinger, fejfájás szere.

COCCULINE


Megelőzésre: utazás előtti napon és az utazás napján 2-3x1 tablettát kell elszopogatni.

Akut esetben: óránként 2 tablettát kell elszopogatni. A tünetek enyhülésekor az alkalmazás gyakorisága csökkenthető.

Komplex készítmény. Az utazás során fellépő hányinger, hányás kezelésére.

Hatásosan enyhíti a kellemetlen tüneteket.

COCCULUS 9 CH


9 CH reggel és este 5-5 golyó, majd indulás előtt egy órával, közvetlenül induláskor, de a tünetek jelentkezésekor később is. Hányinger, hányás, rosszullét, heves

szédüléssel. Nagyfokú gyengeségérzettel, aluszékonysággal, tarkótáji fejfájással

jár együtt. Erős illatok, alváshiány ront a beteg állapotán. A beteg nem kívánja a hideg levegőt. A jármű leállásakor és meleg helyiségben csökkennek a panaszok.

Hosszú utazás után, időátállás okozta fáradtság, álmosság csökkentésére

is javasolt.

NUX VOMICA 9 CH


utazás előtt 1x5 golyó, utazás alatt szükség szerint

A hányingert, szédülést, fejfájást a túlzott evés vagy alkoholfogyasztás váltja ki. Hányás után a beteg megkönnyebbül.

TABACUM 9 CH


9 CH reggel és este 5-5 golyó, majd indulás előtt egy órával, közvetlenül induláskor, de a tünetek jelentkezésekor később is. Utazáskor fellépő hányinger, szédülés,

sápadtság, hideg veríték jellemzi. Javul: a mozgás leállásakor, friss hideg levegőre.

2011. máj. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Deadalonetta kúpot használtam, míg ekkorák voltak.Nagyon hasznos, soha nem volt gond.
2011. máj. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

Én lányom is hányik a kocsiban (2,5 éves, és 1 éves kora óta). Mi kifigyeltük, hogy mikor hányik, mikor nem.

Most úgy indulunk el, ha előtte legalább 2 órán keresztül nem evett egy falatot sem, és csak nagyon picit ivott. Indulás előtt soha nem itatjuk. Utazás közben nem eszik, nem iszik.

Ha hosszú útra megyünk, akkor 10-kor indulunk, mert előtte fél 8-kor reggelizik, és már 10-kor elég álmos ahhoz, hogy elaludjon. Ha rövid utat teszünk meg, akkor mindegy, akkor nem alszik, de a kajára akkor is figyelünk.

Pl egy vendégség így néz ki nálunk: elindulunk kb 11-kor, odaérünk,ebédelünk, ott vagyunk 2 órát, aztán indulunk, hogy hazaérjünk mielőtt újra megéhezik.

Vagy délután indulunk alvás után, kb 3-kor, odaérünk, megetetjük, eltelik 2 óra, és indulunk haza.

Állandóan matekolunk az evéseivel, tiszta vicc, de muszáj, hogy ne hányjon.

Én soha nem adtam neki ezt a dedalon-t, mert félek, hogy túl álmos lesz tőle.

Majd egyszer a homeópátiát viszont ki fogom próbálni, jó amit írt az egyik válaszoló.

2011. máj. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!