Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandósságotok során ittatok/...

Várandósságotok során ittatok/isztok minimális mennyiségű alkoholt?

Figyelt kérdés
Tudom, elég megosztó a kérdés, van, aki szerint főben járó bűn, más szerint 1 pohár bor még megengedett (tapasztalatom szerint az orvosok között is megoszlik ez, ki mit mond). Szóval csak kíváncsi lennék, ki mit gondol erről.
2023. júl. 3. 11:28
A kérdező szavazást indított:
Egy kortyot sem ittam eddig, és nem is fogok.
1-2 dl bor/sör belefér, ennyit pár hetente bevállalok.
1-2x előfordult a várandósság során, hogy megkóstoltam valamit, de nem jellemző.
71 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként sem vagyok egy nagy ivó (értsd 3 havonta ha iszom egy pohár bort, vagy nyáron egy egy bogyrácsos bulin egy doboz sört)

Nem volt megerőltető h a 9 hónap alatt ne igyak alkoholt

2023. júl. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem.Egy kortyot sem.Amúgy sem vagyok nagy ivó,szilveszterkor szoktam loccintani,vagy esetleg esküvőn,születésnapon,de terhesen és szoptatás alatt egy kortyot sem ittam soha.
2023. júl. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
46%

Most a 30.hétben vagyok.

Eddig ittam 1 pohár fehér bort. ( kb fél/1 dl )

De nem igazán esett jól, így hanyagolom. Uh viszont , amikor a férjem bont este egy brutal jó hideg sört magának, nem minden alkalommal , de tuti az első 2!!!!korty az enyém 😃 Azóta hozzá nekem az alkoholmentes citromos sört.😊 Nagyon jól esik!

Első 2 terhességem alatt sem ittam kb semmit amiben Alkohol lenne.

Semmi baj nem lenne ha néha meginnék a 9 hónap hónap 1-2 pohár vörös bort.Sőt! De egyáltalán nem kívánom. Pláne ilyen melegben.

Inkább a víz, esetleg kis szörp.

2023. júl. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Sosem iszok alkoholt.varandosan sem ittam egy kortyot sem
2023. júl. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

Nem ittam, pedig en kedvelem a minosegi borokat, terhesseg elott es utan (miota nem szoptatok) havi 2-3 alkalommal szoktam is inni egy picit.


A mai allaspont szerint tilos az alkoholfogyasztas egyebkent, nagyon is sajnalatos, hogy vannak meg orvosok, akik ajanljak.

Es kismamak, akik meg hallgatnak rajuk.

2023. júl. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
36%
Èn nem ittam, mert egyèbkent sem szeretem. De alkalmankent egy-egy pohàr nem tömèny alkoholtól sem vàrandóssàg sem szoptatàs alatt sem lesz baja a gyereknek.
2023. júl. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
Én nem vetem meg az alkoholt, főleg így nyáron a finom hideg sör vagy fröccs határozottan jól esik, nem is csak 1-2 pohárka szokott alap esetben lecsúszni, terhesség előtt egy-egy este simán megittam egy üveg bort baráti összejöveteleken pl, de egyik terhességem alatt sem ittam. Talán az elsőnél megittam kb 3 korty vöröset az évfordulónkon koccintva, de egyszerűen nem esett jól. A másodiknál ennyi sem. Nem hiányzott. Most szoptatás alatt kicsit megengedőbb vagyok, 1 délután alatt szép lassan kortyolgatva elfogy néha egy egész doboz sör is, de azért pár óra szellőzés után a vége már eléggé undi lesz, szóval az elég ritka, amikor az utolsó harmadát nem a lefolyóba öntöm.
2023. júl. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
36%
Terhesség nélkül sem. Nem kell alkohol semmihez, nincs semmi haszna.
2023. júl. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
35%
Én amúgy iszok heti szinten néhány sört, fröccsöt szóval nem vagyok absztinens egyáltalán, terhesség alatt nyáron 1-2* ittam gyümölcsös (a 2%os) sörből ilyen 1 deciket, de az lényegében 0 alkahol még egyszer egyet kortyoltam a pezsgobol egy esküvőn .
2023. júl. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%
Nem vetem meg az alkoholt, mindig van itthon bor, heti 2x tuti ittunk 1-2dlt estenkent. De terhesen soha! Ugy gondolom en arra a tevhitre nem adok, hogy VALÓSZÍNŰLEG nem lesz baja. Majd ha nekem publikalja egy szakember, hogy az alkohol nem art a magzatnak, majd elhiszem, de ilyen ugyse lesz🤣
2023. júl. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!