Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív kombinált teszt!...

Pozitív kombinált teszt! (Bővebben lent. ) Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Ma voltam uh-n, megkaptam a pozitív leletet 1:100.Teljesen kivagyok.Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a vérvétel előtt bevéreztem, a terhességi kor is necces (mindenki mást mond).Mindenképpen amnio-vagy amit majd javasolnak.Valakinek lett ilyen helyzet után jó eredménye?

Hogyan történt?


2010. okt. 13. 13:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nekem is pozitív volt a kombinált teszt eredményem 1:25. Az orvosom amnicentézist ajánlott,megcsináltattam és annak az eredménye,teljesen jó lett.Csak a várakozás volt hosszú,mert 3 hét múlva kaptam meg az eredményt. Ne félj az amnio-tól,mert nem annyira fájdalmas inkább kellemetlen,amikor átszúrják a hasfaladon a tűt. Nekem kétszer kellett,mert ikreket vártam.
2010. okt. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál!Sokat jelentett.Neked nem mondták, hogy az ikerterhesség miatt fals eredmény születhet?Vagy az csak az afp-nél van?
2010. okt. 13. 15:22
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem problémamentes terhesség ez, az tény.Bevérzés az 5. héten, majd a 12.héten, utrogestan rá, még most is szedeti velem, a genetikai uh-n nem mutatta az orrcsontját, tarkóredő ok, minden más ok.2 hét múlva visszarendel.Rohanás még aznap magán uh-ra, megvan az orrcsont.Most rossz a véreredmény, irány másik város, klinika.(orvost váltok, mert itt lett elegem-ugyanis ez a saját fogadott, fizetett orvosom volt)ja és mindezek mellett nem jól van kiszámolva a terhességi hetem, mert elvileg a vért 12+1 naposan vették le, a kombinált tesz leleten pedig 13+3 napot számoltak a méretek alapján.A számított terhességi kor pedig 13+6 nap volt.A bevérzéskor a sürgősségin a doki mondta, hogy szerinte a számított korom tökéletes, az uh szerinti fals, de a dokim még mindig állítja, hogy az uh szerinti a jó.Most így küldött volna afp-re (2 hét múlva)és majd annak az eredményével a klinikára genetikára.NORMÁLIS???Közben telik az idő és én megőrülök, pedig lehet minden rendben van.Bocs, hogy hosszú voltam, de nagyon ideges vagyok.
2010. okt. 13. 15:31
 4/19 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy már csak ezekbe a dolgokba kapaszkodom, hogy 13+3 vagy 6 naposan későn vették a vért, meg a bevérzés is ront hatott a helyzetemen.Próbálok pozitívan hozzáállni, de mondjátok, ki az akinek ez ilyen esetben sikerül?Ja, hétfőn megyek a klinikára...remélem ott előbbre jutok.Még egyszer köszönöm, hogy írtál, mert ilyenkor minden válasz fontos!
2010. okt. 13. 15:36
 5/19 anonim ***** válasza:

Nekem 1:93-hoz lett.A terhességem hasonló a tiedhez.Vérezgetek,rossz laboreredmények,a terhességi hetek elszámolásai.

Én is megcsináltattam a magzatvíz vételt és hidd el nem fájt.Az eredmény jó lett,teljesen egészséges a kisfiam.Azóta nyugodtabb vagyok,megérte megcsináltatni!

25hkm

2010. okt. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Jaj, de jó, hogy jött még válasz a kérdésemre!Tényleg mindenbe kapaszkodok.Mennyi idő múlva kaptál amnio eredményt?
2010. okt. 13. 16:31
 7/19 A kérdező kommentje:

Saját orvosod van?Bár én ezek után már nem is tudom...

Mindenképpen szeretnék amniot, mert nem tudom az mennyire biztos, de szeretnék bizonyosságot.Nem is igazán a vizsgálattól félek, hanem már ezek után az eredménytől.Már mindentől félek.Valahogy kiirtódott belőlem a bizalom-pedig "jó" "beteg" vagyok, kibírok sok mindent, de most alapjaiban rendült meg a bizalmam.Képes lett volna elküldeni 2 hét múlva afp-re, mikor már majdnem 18 hetes terhes leszek (2 nap híján).Az milyen értéket hozna ki?El tudom képzelni...Meg ez az egész...várjak 2 hetet az afp-re, majd annak az eredményére, és majd utánna menjek genetikára, máshová, mert ott ők jók.Ez milyen már.És ennél az orvosnál szültem a lányomat, elégedett voltam, persze problémamentes terhesség...hát azért csalódtam.

2010. okt. 13. 16:39
 8/19 anonim ***** válasza:

4 hetet kellett várni az eredményre ami borzalmas volt,nem kívánom senkinek!De megérte,mert látod egészséges a kisfiam és így nem kell a szülésig izgulnom.Igen nekem fogadott orvosom van,de pont nem volt amikor kiderült,hogy mennem kell.Fogtam magam és elmentem 4D-re,ott mondták,hogy minden rendben de biztosat csak a magzatvíz vizsgálat ad.

Viszont én már akkor betöltöttem a 18. hetet és sürgősséggel megcsinálták.Én azt tanácsolom,hogy ha rászánod magad akkor ne halaszd az időt,menj minél hamarabb.Biztosan nem lesz semmi baj :)Nagyon szorítok érted,hisz tudom min mész keresztül.

Minden jót!!!!!

2010. okt. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Hétfőre van időpontom, azt mondták, ha úgy van meg is csinálják az amniocentézist. (van ismerős, ő segít).Mert most már azt sem tudom, hogy hány hetes terhes vagyok.14+1, vagy 15+6.Mert ugyebár nem mindegy.Remélem, hogy a doki meg tudja majd mondani.Jó lenne minél előbb biztosat tudni.nagyon nehéz, de majd megírom mi volt.És még egyszer KÖSZÖNÖM!
2010. okt. 13. 19:31
 10/19 anonim ***** válasza:

Nincs mit,nagyon szívesen.Uh-n elméletileg megtudják mondani a baba méretéből a korát,nekem minden alkalommal mondja az orvos és mindig jól jön ki.Eleinte nekem azért nem volt biztos,mert menstruáltam pedig terhes voltam és ez teljesen bekavarta őket.

Nagyon szorítok,hogy minden rendben legyen és várom az eredményed!!!

2010. okt. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!