Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 év felett tényleg minden...

35 év felett tényleg minden esetben pozitív eredményt ad a kombinált teszt? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Itt olvastam egy válaszban, eléggé elkeserítő ha így van, mert akkor felesleges az egész. Tegnap nekem már levették a vért, nemsokára UH is lesz, de ha így is úgy is pozitív, kidobom a 30000ft-ot :(
2011. ápr. 6. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem, én úgy tudom, csak akkor ad minden esetben pozitív eredményt, ha volt már Down szindrómás magzatod!

35 év felett nem lesz automatikus pozitív!

2011. ápr. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz automatikusan pozitív az eredmény, viszont a kockázati arányt valóban megnyomja a szülők életkora. Eleve ezek a tesztek nem a baba betegségét szűrik, csak azt, hogy mekkora esélye van annak, hogy betegen szülessen.. Szerintem 30000 Ft elég sok ahhoz, hogy ne tudd, hogy valóban lehet-e gond... Még a magas kockázat mellett is lehet egészséges a baba, de sajnos ez fordítva is igaz. Az egyetlen majdnem 100%-os (99,9) eredményt a genetikai betegségek kiszűrésére a mintavétel adja...
2011. ápr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Hát csak a mintavételnek komoly vetélési kockázata van. Szerintem csak akkor érdemes mintavételt csináltatni, ha a kombinált teszt nagy esélyt jósol a beteg babára. Ha kisebb az esély a beteg babára mint a vetélésre, akkor vétek lenne egy valószínűleg egészséges babát veszélyeztetni.
2011. ápr. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Dehogy lesz automatikusan pozitív!

Ezt úgy kell elképzelned, hogy van az életkori kockázat, ami ennyi idősen az 1:380.

A vérvételnél ebből indulnak ki, ezt a kockázatot emelik, vagy csökkentik az uh eredmények és a vérvétel eredményei. Ha a számított kockázat alacsonyabb, mint az életkori, akkor negatív az eredmény. Nyilván ha csak kicsivel javult, akkor inkább elküldenek CVS-re, vagy amniora is.

Nálam 39 évesen 1:150 az életkori, és 1:2699-hez a számított, ami teljesen negatív eredménynek számít. Nem is ajánlottak további vizsgálatokat, pláne nem amniót. De az 1: 400-hoz körüli értékeknél már ajánlani szokták az én korosztályomnak.

2011. ápr. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A vetélés kockázata 1%... ha ennél nagyobb abetegség kockázata, akkor érdemes megcsináltatni.. Ahol én csináltattam, ott pl. évek óta nem volt aq CVS után vetélés, kivéve azt a néhány esetet, ahol a vizsgálatokból utólag kiderült, hogy a baba úgy is beteg volt...
2011. ápr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kedves 10:56! Azért ez így nem biztos, hogy jó. Gondolj bele, 1:100-hoz nagyon magas rizikó. Ennyire kiélezett helyzetben inkább az szokott dönteni, hogy az anya adott esetben vállalja egy a babát betegen is. Sokkal jobb arányra lehet negatív eredményt mondani.
2011. ápr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

NEM!!

4 hónap híján 37 éves volta, amikor csinálták és negatív lett.

EZ több mint 2 és fél éve volt, ráadásul ingyen.

2011. ápr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

előző

Én csináltattam-önszántamból- a korom miatt amniot, ezek a vérvételek, csak valószínűségszámításon alapulnak, konkrétan nem vizsgálják vele a babát.

2011. ápr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Dehogy lesz pozítív.35 éves vagyok és tök jó lett az eredményem.Saját megnyugtatásom végett csináltattam meg.Hol csinálták neked???
2011. ápr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

37 vagyok, és 1:11000 és 1:50000 lett az eredmény.

Szóval semmi esélyes.

2011. ápr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!